Soukromá ordinace praktického lékaře
Masarykova 214, Lysá nad Labem

Negativa: značně náladový, opožděné příchody do ambulance, velice negativně hodnotím jeho způsob komunikace.

Včera jsem byla u pana doktora náhodou, protože můj praktický lékař měl dovolenou. Tak otřesnou návštěvu u doktora jsem nikdy nezažila. Hned ve dveřích jsem dostala vynadáno proč tam lezu, proč nepočkám tři dny a nedojdu si ke svému. Podotýkám, že jsem se léčila už 4 měsíce se zánětem ledvin a k doktorovi jsme šla poté co mě opět dva dny bolely. Od stolu na mě kouk a zjistil, že má diagnoza je chybná, že vidí na dálku jak mám bloklá záda, konkrétně mezižeberní svaly a jal se mi předepisovat léky na zánět kloubů. když jsme trvala na tom, že jsou to ledviny, tak začal hulákat na celou ordinaci, "že neměl do práce vůbec lízt, že se měl spláchnout do hajzlu jako hovno, pro nic jiného tam není ".Pak mě seřval, že jsem nejak moc chytrá, že teda mohu léčit sama, a když teda chci, tak mi napíše léky, jaké chci. No prostě návštěva otřesná, doktor je hulvát, v životě už k němu nepůjdu, radši si zaplatím 90 kč a půjdu na pohotovost.

Pro pana doktora se hodí jedině hodnocení: velmi slabý. Je na něm vidět, že ho práce otravuje a sám to i přiznává, že nejvíce se těší na dobu, kdy ordinaci někomu přenechá (prodá). Snaží se odrazovat pacienty a snad se mu to i daří, mám pocit že v čekárně vidím méně a méně pacientů, většina lidí v Lysé se léčí sama nebo přechází k jinému lékaři. Jeho přístup na pacienta ani nesáhnout, s výjimkou přiložení fonendoskopu na hruď (platí u žen, muže většinou neposlouchá), univerzálně předepsat léky (jiný lék než Aulin jsem stejně jako celá moje rodina nedostala), mě usvědčuje v tom, že je životu nebezpečno marodit a zároveň být u pana doktora. Totálně mě odrovnala moje poslední návštěva u pana doktora, kdy jsem se v čekárně svíjela bolestma, už jsem nevěděla jak si sednout, opocená horečkou, jsem se neprosila pacientů co přišly předemnou, ať mě pustí dřív, ale čekala jsem že půjdu na řadu alespoň v pořadí v jakém jsme přišly a předemnou šly na řadu 3 pacienti, povětšinou známý pana doktora či sestřičky. Když už jsem odmítla pustit 4. v pořadí, doktor my mou drzost oplatil místo pozdravu vyštěknutím, že už jsem měla přijít včera (kdy mi obtíže začaly). Na těžkou virozu jsem dostala léky na pálení žáhy a zaplatila oblíbených 30. 30 Kč za povýšené chování a za to že vám líp poradí jeho sestřička než samotný doktor. Poplatky za něco co se vlatně nekoná jsou velmi oblíbených zdrojem příjmu, které pak pylně vykazuje v ordinačních hodinách určených pro administraci (které začínají být delší než ordinační hodiny pro pacienty). Například za komplexní vyšetření na přihlášku do školy zahrnující vyšetření zraku, krve, moči, srdce, vertebrogenní vyšetření a vyšetření pohybových stereotypů se u pana doktora zaplatí 300Kč a přitom pan doktor p řiloží na hrudník fonendoskop a zeptá se jestli vás netrápí něco víc než je napsáno v kartě. Za aplikaci očkování (které si samy hradíte a je včetně injekční stříkačky) zaplatíte 250 Kč, za co? Že se sestra zvedne ze židle a desinfikuje vám místo vpichu?? Závěrem snad říci, že my budou teď chybět doktorovi trenky až mě bude vyšetřovat konečně normálně oblečený lékař!

Pro:
Dá se s ním domluvit.
Myslím, že jako praktický lékař je velmi schopný, dovede běžně nemocného pacienta odbavit rychle, ale nebojí se ani poslat pacienta ke specialistovi pokud si není jist. Víceméně toto od praktika očekávám.
Ke mně se choval vždy příjemně.
Sestřička je příjemná a on se k ní chová hezky.

Proti:
Fakt by neměl ordinovat v trenýrkách, někomu to může vadit.
Nejsem si jist jeho chováním k těm pacientům, kteří se mu nelíbí (byť tento druh problému jsem nikdy neměl).

je v pohodě

Von ten Pepa je je fakt takový domácí lékař, je to blafounek a pokud máš na něho náladu, tak tě už jenom tím posune ke zdraví. Jestli je dobrý diagnostik, to se neodvažuji posoudit, protože se raději léčím sám i si sám raději všechno zařídím. Pepa je lidový mluvka a každýnu nemusí sedět. Škoda, že ho prioritně zajímají poplatky. Tedy myslím úplně za všechno - prostě vejdeš a zaplatíš i když tě nevyšetří. Měl by mít na dveřích automat jak na veřejných záchodcích - vejdeš a vše je na tobě jestli ano nebo ne. Chápu, že v létě bývá vedro, ale myslím si, že i lékař by měl mít nějakou úroveň a neordinovat v trenýrkách. Na obhajobu musím podotknout, že se s ním vždy dá dohodnout a že vždy vyhoví. Na druhou stranu nedochvilnost z něj profesionála neudělá. prostě je to Pepa. Vzhledem k tomu, že se snažím nemarodit a neotravovat nikoho banalitama, nemůžu ho hodnotit jako lékaře. Je to rodinný lékař, trochu vyčúranej do svý portmonky, (ale kterej není?? :-) ), přes to všechno ho mám docela rád, i když to léčení bych diversifikoval mezi vícero lékařů. :-). Jsme na maloměstě.

Je velice dobrý diagnostik.Kdykoliv jsem měl já i manželka problémy,tak se vždy trefil.Pokud se jednalo o závažnější problámy,tak nemachruje a je ochotný poslat na další odborné vyšetření.

W

Asi nikdo se nemůže zavděčit všem,pro mě osobně je to PAN doktor,který si na nic nehraje a odvádí svojí práci na úrovni,i když už nebydlím v Lysé, stále je to můj praktický lékař a o své vůli bych ho nevyměnil.

Chodím k němu opravdu jen výjimečně, ale je to velice vstřícný lékář, milý a ochotný s vámi cokoliv řešit.
Já doporučuji.
Zuzka

MOje sestra přišla k P. doktorovi s tím,že má pálení a řezání při močení,teplotu 38,3 a bolesti v části beder.Pan doktor řekl,že se jedná pouze o prochladnutí,v tento samý den ve večerních hodinách se dostavila ledvinová kolika:-)V Motolské nemocnici byl zjištěn silný zánět močového měchýře a písek v ledvinových kanálcích.HOršího lekáře opravdu neznám a co se týče sestry nejednou jsem byla svědkem,že popíjela se svou kamarádkou kávu a horlivě řešila své rodinné krize.