Jiří Šturma, praktický lékař České Budějovice

MUDr. Jiří Šturma

Praktický lékař

Dr. Bureše 1/9, České Budějovice
Praktický lékař pro dospělé

Chodím k Mudr. Šturmovi od roku 1990, kdy jsem se přestěhoval na sídliště Máj. Byl jsem u něj pro různé neduhy dost často. Mohu jen krátce napsat: skvělý lékař a odborník. Jmenuji se Michal Saitz.

Jsem bývalá pacientka pana doktora Šturmy. Byl mým lékařem od roku 1989,kdy jsme se nastěhovali na sídliště Máj. Pamatuji si na dlouhá čekání na vyšetření, ale to bylo způsobeno spíše pečlivými prohlídkami. Byl první, kdo mi diagnostikoval těžkou hypothyreozu, poruchu štítné žlázy. Faktem je, že byl vždy trochu odtažití a chladný, Dnes, po 37 mi letech už na Máji nežiji,ale pan doktor je stále lékařem mého syna. Ovšem jeho chování k synovi jako svému pacientovi má veškeré znaky šikany. Jednoduše řečeno,pan doktor mého syna nemá rád a dává mu to silně znát. Po velmi těžkém zápalu plic a dlouhodobém pobytu v nemocníci dostal syn od primáře plicního oddělení návrh na lázně. První reakce pana doktora byla,že v životě nepsal nikomu návrh na lázně kvůli zápalu plic. Po přečtení zprávy z nemocnice změnil názor, ale za napsání návrhu si řekl o 50 Kč. Ovšem návrh sepsal tak, že využil informací o synově drogové závislosti v období dětství a puberty a polepil mu to tak, že nyní revizní lékař žádá,aby absolvoval vyšetření na psychiatrii v nemocnici a dokázal,že je vyléčený. Synovi je 40 let, nepřetržitě pracuje, vyučil se, je dobrý řemeslník a živnostník. Považuji přístup pana doktora za víc než nevhodný.

K panu doktorovi,jsem chodila 10let,nějak nespokojená jsem nebyla,ale poslední dobou kdykoliv jsem k němu šla,už jsem byla nervozní a bála jsem se s jakou náladou ho zastihnu.Při poslední návštěvě byl zlý a opravdu hodně nepříjemný,nepochopila jsem do dnes jaký měl k tomu důvod..NEDOPORUČUJI DOKTORA,ALE SESTŘIČKU JÁ OSOBNĚ JSEM MĚLA RÁDA.Již jsem přešla k jinému a jsem max.spokojená:-))))))

Navštěvuji ho již třetinu života a ještě jsem neměl důvod si stěžovat.

osobně k panu Šturmovi již přes dva či tři roky docházím a nemáme spolu výhradní potíže, jak se říká, dojdu na vyšetření jen v případě že to skutečně potřebuji, jinak nijak hypochondricky s každou bolestí nechodím!

Stalo se, že nakonec jsem k panu Šturmovi odeslal i svou snoubenku, jež lékaře neměla a on se mi o ni postaral i tak, za to mu dodnes děkuji!

Osobně mi tento lékař vyhovuje a jen tak bych neměnil, když má, pomůže! Jinak ale zbytečně peníze nerýžuje jako jiní!

K panu doktorovi chodím 8 let a bohužel musím souhlasit s většinou, která zde psala o náladovosti doktora, návštěvách úplatkářských obchodních zástupců během pracovní doby atd. Jediné s čím nesouhlasím je sestra- ke mě vždy bez problémů a ochotná. Nicméně doktora jako takového v žádném případně nedoporučuji. Vždy na mě kouká jak na simulanta přitom za těch 8 let jsem u něj byl všehovšudy 6x a jeho první reakce bývá jestli chci neschopenku-přitom pro ni tam nikdy nejdu :-) Zkrátka doktor k ničemu..

Možná, že se hezky chová ke známým či výše postaveným lidem. Sestra je ale opravdu velmi neprofesionální. V čekárně se čeká dlouho, do toho v ordinačních hodinách přicházejí obchodní zástupci. Možná by stálo za to zkontrolovat, zda pan doktor nepředepisuje léky stejné značky a nepožívá výhod. U jiných lékařů je běžné, že obchodníky odmítají v ord. hodinách. V práci jsou totiž proto, aby léčili......

Jsem pacientem této ordinace již řadu let a nikdy se mi nestalo, že by by p. doktor Šturma byl nepříjemný.Zvláště mě udivují recenze na sestřičku, neboť je vždy velmi ochotná a milá a to i nad rámec svých povinností.O svém volnu i o víkendech nám ze své dobré vůle přinesla léky nebo i dopisy, pacientům upoutaným na lůžko chodí píchat domů injekce a potěší je i z vlastní iniciativy svou milou návštěvou.Myslím si, že svou profesionalitou velmi dobře doplňuje kvalitu dr.Šturmy.Jsem zde velmi spokojen a je opravdu na pováženou, proč tento portál umožňuje negativní kritiky anonymům, kteří se za svůj názor stydí natolik, že se nemohou podepsat pod svá urážející slova.

U pana doktora jsem v čekárně nečekala nikdy víc než 10 minut. Ordinační hodiny má přizpůsobené i pro pracující lidi. Když jsem u něj byla naposled, chtěl mi napsat antibiotika. Ještě než otevřel kartu, tak se na mě podíval a řekl, ale vy jste alergická na penicilín, tak to vám dáme něco jiného. A to u něj nejsem ani dva roky. Chodí k němu i mamka, a když to u ní chvíli vypadalo na vyhřezlou ploténku, chodil i k nám domů, aby jí mohl píchnout injekci proti bolesti, protože se nemohla pohnout.

Což o to s panem doktorem by to ještě šlo,ale sestru,tu je potřeba vyhodit od minuty.Náladová,protivná,pomalá,půl hodiny před ukončením ordinační doby už v klídku převlečená v civilu a nervózní,že si ještě někdo dovolil přijít nechat byť by třeba jenom ukončit neschopenku.A právě sestra je ta, se kterou se pacient setká jako s první a jestliže vidí"toto",tak si samozřejmě udělá obrázek i o praktickém lékaři a vlastně o celém našem zdravotnictví.V tomto případě,je třeba začít tady,u sestry,ale pan doktor se toho bohužel buď ještě nevšiml nebo si spíše všimnout nechce.