Jiří Kulka, psychoterapeut Brno

PhDr. Jiří Kulka

Psychoterapeut, Psycholog

Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Jiráskova 18, Brno
ARCANA, psychologická AMBULANCE

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

U
Umístění: jiné místo Jiný

Nejlepší byznysmen s 5 ti zaslouženými tituly (sam mi to takto napsal o tech svych titulech) v České republice. Nazor at si udela kazdy vlastni. Kdyz jsem mu sdelil, ze mam casto myslenky na ukonceni zivota, jedna z jeho odpovedi byla, ze to mam jen spatnou naladu, ze to tak ma obcas kazdy a kostlivce ve skrini take zadne pry dle nej nemam, hotove, vyrizene (ja chtel aby jsme poresili me podvedomi, tam jsou preci veskere lidske " stiny " ... kdepak, asi by to bylo moc prace) Doporucuji, chodte k nemu, pomuze vam.

Umístění: ARCANA, psychologická AMBULANCE Těžká životní situace

Zemřel mi tatínek, umíral a po roce zemřela i moje maminka. Těžká životní situace nastala a nebyl nikdo blízký, kdo by mohl pomoci utišit moje "bolesti a bolístky", které se konkrétně odrazily v mém současném životě a které mi zatěžovalo můj zdravotní stav natolik, že jsem logicky byla rozhodnuta využít služeb a docházení do ordinace. Velice moudrý člověk a jeho léčebné therapie jsou zázračným lékem na zlomená srdce i jakékoliv problémy našeho života a psychické stavy na kterých se podílí naše civilizace. Naprostá spokojenost! Děkuji. S pozdravem

Dle slov mojí maminky a jejího přítele jsem procházela poněkud těžkou pubertou. Pana doktora vůbec nezajímal pohled z mojí strany, ani se nesnažil nijak pochopit, co způsobuje moje chování. Moje maminka se mu po několika našich společných sezení zdála jako světice a a já největší zlo, co ji, chudinku, mohlo potkat. Ano, v jednom měl pravdu. Moje máma je opravdu chudák, protože u ní nedávno propukla těžká schizofrenie, která se prý dala v počínající fázi odhalit už rovnou. Že by na to pan doktor nepřišel, protože ho to nezajímalo? Protože byl příliš zahleděný do sebe a zvyšoval si sebevědomí tím, že nám ukazoval jak umí mluvit plynně cizími jazyky? Protože ho nezajímalo, že máma neskutečně pije, a v záchvatu vzteku je schopná vlastní dceru držet za vlasy z balkonu a vyhrožovat jí vraždou?
Náš příběh by byl složitý, proto ho nebudu příliš rozvádět. Zkráceně můžu říci, že jsem díky panu docentu Kulkovi málem skončila někde v ústavu pro problémovou mládež. Díky Bohu a zbytku mojí racionálně myslící rodiny se tomu tak naštěstí nestalo a já nyní mohu žít spokojeně se svým manželem, tehdejším přítelem, který při mě stál po celou dobu, a naším miminkem, které se má každým dnem narodit. Pamatujete si na mě pane doktore? Já na vás totiž zapomenout bohužel nemůžu. Bolest kterou jsem zažívala, a vy jste se na to jen díval...
Můžu vám jen popřát, ať takových pacientů, jako jsem byla já, nemáte víc, nebo ať se jim lépe věnujete.

Bohužel nemohu doporučit.. pan doktor se rád poslouchá, několikrát jsem si připadal, že tam nejsem kvůli sobě, ale kvůli němu. Pokud chcete, aby vám někdo radil, možná budete spokojeni, já se ale nic nového nedověděl. Světlejší stránkou byly řízené vizualizace, ale mně samy o sobě nepomohly. Celkový dojem negativní.

Emoční inteligence se skládá z pěti složek, které se vzájemně ovlivňují. Jedná se o:

Znalost vlastních emocí: „vědomé rozpoznání citu v okamžiku jeho vzniku“, neboť uvědomování si svých citů je „nezbytné pro sebeporozumění a hlubší pochopení psychologie“. Umožňuje to lepší rozhodování, např. koho si vzít za manžela nebo manželku.
Zvládání emocí: je to schopnost „nakládat se svými city tak, aby odpovídaly situaci“, např. „zklidnit vlastní rozčilení, setřást ze sebe dnes tak běžné pocity úzkosti, sklíčenosti či podráždění“; je to schopnost vyvíjející se ze sebeuvědomování.
Schopnost sám sebe motivovat: je to snaha zapojovat city do našich snah tak, aby vedly k získávání vědění, k tvořivosti a k úspěšné činnosti vůbec, což je spojeno se schopností odkládat uspokojení, ale také s potlačováním zbrklosti a dalšími schopnostmi.
Vnímavost k emocím jiných lidí: tato schopnost bývá také označována jako empatie (vcítění). Rozvíjí se s rostoucím „emočním sebeuvědoměním“, umožňuje poznávat to, co si druzí přejí.
Umění mezilidských vztahů: jde vlastně o rozvíjení a uplatňování empatie, neboť uspokojivé mezilidské vztahy závisí do značné míry na tom, zda je člověk „schopen vcítit se do emocí ostatních a přizpůsobit tomu svoje jednání“.

Pan docent je obětavý a hodně mi pomohl. Jde rychle k věci a svou dobrou náladou dokáže nakazit i jiné. Je to skutečně pozitivní terapie! Já mu opravdu moc děkuji! Simona

Za sebe bohužel musím říci, že bych pana doc. Kulku nedoporučila. Jeho přístup se mi zdál velmi neprofesionální. Byl nediskrétní, často přede mnou mluvil o svých pacientech... a když jsem přišla poprvé, před jinou jeho pacientkou se mě zeptal s jakým problémem přicházím, na mé jméno a tel. číslo. Nebyl také příliš naslouchající, měla jsem dojem, že mluví více o sobě a o svých problémech. Připadala jsem si spíše jako na přednášce než na terapii. Mám z pana doc. Kulky pocit člověka, který musí mít vždy převahu a poslední slovo. Také se mi jeví poněkud zahleděný sám do sebe. Jsem si vědoma toho, že práce psychoterapeuta není jednoduchá a nerada píšu negativní hodnocení. Dělám to proto, neboť si nedokážu představit, že pan doc. Kulka dokáže někomu s tímto přístupem pomoci. Samozřejmě je to možné, ale podle mě by psychoterapie měla vypadat diametrálně jinak.

O

Pan doktor mě za hodinu roztržitého sezení a dvou soukrom.telefonů inkasoval cca 600 Kč a tím jsem se zdravě naštvala a pomohla si sama.Je to již několik let-tvrdil,že když mezi našimi sezeními vznikla několikatýdenní přestávka,nemůže mi svůj čas účtovat na ZP.Moc mě zklamal,přes všechny vznešené řeči je pro něj lidské trápení
zejména kšeft.

I pro mě je pan docent Kulka nejlepším psychologem s porozuměním. Moc mu děkuju, a mrzí mě, že nemohu při práci dojíždět z Třebíče do Brna na psycholog.sezení, nebo na povzbudivé kurzy tréningu paměti. Byl mi určitou dobu velkou oporou. Jana

Je to nejhorší doktor s jakým jsem se v životě potkala. Je to už hodně let, kdy vypracoval na mě rádoby posudek a poslal ho k soudu při mém rozvodu, aby bylo mé dítě svěřeno do péče manžela. Chodila jsme k němu na pár "sedánků", kdy se mi snažil pomoci s mým tehdy dočasným problém. Můj právník tehdy uvažoval o žalobě na jeho osobu. Jeho posudek byl naprosto lživý. Protože jsme s manžel naše problémy urovnali a chtěla jsem mít už klid a k ničemu se nevracet, k žalobě nedošlo. Často jsem přemýšlela, jak tento člověk může žít sám se sebou. A že byla vše lež ukazuje i to, že žijeme s manželem od té doby už několik let ve šťastném a spokojeném manželství. A naše dítě je už téměř dospělé, má nás oba rodiče moc rádo a je šťastné.

PhDr. Jiří Kulka

Takovéto příkře negativní soudy jsou problematické a pochybné. Každý případ posuzuji svědomitě a zodpovědně. Pro svůj posudek jsem jistě měl své důvody a klientka přišla k vyšetření z vlastního popudu. Chápu, že se jí závěry nemusely zamlouvat. Pokud je klient nespokojen, může nechat svůj případ posoudit ještě jinému psychologovi. Také názory odborníků se mohou různit. Navíc může existovat i více řešení... Jeden lékař poradí operaci, druhý navrhne jinou možnost. Nakonec záleží na tom, jak se rozhodne sám pacient.
Odsuzující tvrzení klientky nemůže podpořit ani další pozitivní vývoj situace, který zmiňuje, nebotˇ se může stát, i když velmi zřídka, že se problém časem nějak vyřeší. Nedovedu si představit, že by psycholog záměrně a cíleně škodil. Proč by? Samozřejmě se může stát, že se pomoc nezdaří a někdy může být i nemožná. Za dobrý efekt naší práce považujeme nejen úplné odstranění potíží, ale také jejich zmírnění. Paní přeju, aby byla v životě šťastná a spokojená i nadále!