II. chirurgická klinika FN Olomouc
I.P. Pavlova 6, Olomouc

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Kardiologická ambulance v Ústí nad Labem, která provádí celé spektrum kardiologických vyšetření realizovatelných v ambulantním segmentu. Cílem naší pr...

Umístění: II. chirurgická klinika FN Olomouc Jiný

Na základě žádanky jsem podstoupila vyšetření křečových žil. Probíhalo následně: lékař se mi ze 3 metrů podíval na nohu, zeptal se, jak dlouho mám problémy, zda se s něčím léčím a začal psát zprávu. Sám od sebe nekomunikoval, byl povýšený, přesto jsem se odvážila zeptat na svůj stav. Sdělil mi, že mám křečové žíly a že mám jít na operaci. Jediné, co byl ochoten sám říct, byla informace o dvou možnostech zákroku (hrazený a nehrazený) a že se mám nejlépe okamžitě rozhodnout, zda operaci podstoupím. Poté, co jsem mu sdělila, že považuji za vhodné si danou záležitost rozmyslet, mě informoval, že když to neudělám hned, budu se těžko do procesu objednávání vracet. Na dotaz ohledně bolesti a otoků nohy mi bylo sděleno, že vše mám řešit s praktickým lékařem, který mi má napsat ###. Jiná konkrétní doporučení, které by pacient od odborného lékaře očekával, mi nepodal. Délka návštěvy ordinace byla 3 min. Vzhledem ke způsobu vyšetření bych ve FNOL Olomouc zákrok rozhodně nepodstoupila.

Umístění: II. chirurgická klinika FN Olomouc Jiný

Byl jsem na základě žádanky odeslán do cévní ambulance FNOl, kde jsem se dostal na vyšetření k Doc. Hermanovi. K samotnému vyšetření ani nedošlo a pan docent mě po přečtení žádanky velmi arogantním způsobem vyhodil. Na vyšetření jsem byl odeslán po předchozí operaci křečových žil, po které se problém s žilami nevyřešil. Pan docent mi jen oznámil ať si problémy řešim tam, kde jsem se léčil doposud a neobtěžuji je v FNOL.

Zhruba přede dvěma lety se můj zdravotní stav rapídně zhoršil a byla jsem mým
lékařem odeslána na chirurgii FN Olomouc.
Zde mně vyšetřil doc.Mudr. Jiří Herman PhD,který mně po vyšetření obeznámil
s mým onemocněním, vysvětlil proč je potřeba chirurgický zákrok a následně navrhnul termín operace. Musím podotknout,že to byla moje první operace a vzhledem k tomu, že se jednalo o zvláštˇnáročnou a těžkou operaci, měla jsem
já i rodina obavy,jak dopadne. Dnes můžu zodpovědně prohlásit,že moje obavy
byly zcela zbytečné.Operace dopadla na výbornou - bez jakýchkoliv problémů,
a následná rekonvalescence bez sebemenších potíží.
A teď to nejdůležitější: že JSEM TADY A ŽIJI - za to vděčím Doc.HERMANOVI
Nejenže předvedl excelentní operační výkon ale i po celou dobu mé hospitalizace
se o mně příkladně staral,několikrát denně kontroval můj stav.
Přístup pana Doc.Hermana jako lékaře i jako člověka na mně jako na pacientku
působil velice povzbudivě. Vzpomínám na nej moc ráda a na kontrolní návštěvy
v jeho v ordinaci se vždy těším.
Panu Doc.Hermanovi z FN Olomouc jěště jednou děkuji za vše, co pro mně udělal
a dávam hodnocení - NEJLEPŠÍ.

Dne 29.4.06 mně z vojenské nemocnice v Olomouci poslali do fakultní nemocnice Olomouc, aby mně vyšetřili na CT. Tam mně bez tohoto vyšetření operovali. Kdyby mně vyšetřili, našli by metaztázy (byly na CT, které bylo posléze po operaci provedeno již znatelné) a operace, díky které mám již tři roky umělý vývod, by nebyla.
Čemu však dodnes nerozumím je prognóza, kterou jste mým dětem po operaci sdělil: další léčení nemá smysl, prognóza dožití je max měsíc.....nic jste o nich nevěděl, syn měl před bakalářkama a dcera před maturitou, ....no a já dnes - je prosinec 2008 - ještě pořád žiji. Možná proto, že v Ostravě váš názor nesdíleli a léčili mně... ale těm dětem jste kus života vzal. Prosím o vlídnější zacházení pro další vaše pacienty. Ostatně, kdybyste mně pozorněji zašil, tak nevznikly ani ty píštěle, kvůli kterým mám ten vývod....a dneska bych měla plně kvalitní život, ale co už, mně to zdraví nevrátí, ale snad to pomůže někomu jinému.