Praktický lékař pro děti a dorost
Makovského náměstí 2, Brno

K paní doktorce jsem chodila do svých 18 let. Jako lékařka je velmi pečlivá, avšak některé její názory jsou poměrně staromódní. Navíc bývala často milá, jen když jsem přišla s mámou. Jako větší už jsem chodila sama a přístup byl o poznání horší. Celkově ale doporučuji

Opravdu nepochopím lidi,kteří sem napíší: p.doktorku nikdy víc,při návštěvě si dotyčná přidpadala jako sociální pracovnice atd...
Tyto pochopitelně "mámy" nemají ani trošku citu.
Velmi závidím p.doktorce,že má tak hodné vnučky,které se jí zastanou.
Paní doktorku Čechovou samozřejmě doporučuji.

Se svojí dcerou jsem k paní doktorce vydržela chodit jen 2měsíce od jejího narození.Nejenže na první návštěvě u nás doma jsem si připadala,jako by přišla sociální pracovnice,sledovala,jaké máme vybavení atd.Při každé návštěvě mě vždycky jen vystresovala.Jednou byla dcera moc hubená pak zase moc přibrala,její chování bylo studené,nepříjemné.I když jsme byly objednané,ani sestra nebyla schopná říct,že ji zaskakuje jiná doktorka a to se nám stalo 3x.Pokaždé když jsem odcházela z její ordinace,připadala jsem si jako neschopná matka,což se po výměně pediatričky velmi rychle změnilo.P.Š.

S paní doktorkou Čechovou jsme více než spokojeni. Chodíme k ní s oběma našimi dětmi a musím říct, že je výborná diagnostička. U syna rozpoznala v jeho 9ti měsících pouhým poslechem začínající zápal plic (rentgen v dětské nemocnici jej následně potvrdil a tamní lékaři chválili její práci). Odesílání na další vyšetření bych nezatracovala. U našich dětí to vždy bylo opodstatněno. A já jsem zastáncem toho, raději jít k odborníkovi 2x zbytečně, než jednou něco podcenit. (mimochodem znám ostatní maminky, které chodí k jiným dětským lékařům a naopak si stěžují na jejich opačný přístup - rodiče si často musejí sami vyžádat doporučení k odbornému vyšetření..) Věřím, že co člověk, to názor, ale my si rozhodně nemáme nač stěžovat.

Paní dr. Čechovou navštěvuji se svou dcerkou. Jsem maximálně spokojená jak s profesionální pomocí, tak s lidským přístupem. Několikrát jsem musela žádat o radu o víkendech nebo ve večerních hodinách a vždy jsem byla se zájmem vyslechnuta a byl mi doporučen vhodný postup, který zabral. Jsem moc ráda, že jsme u paní dr. registrované a určitě bych neměnila. Vybavení ordinace je moderní a nadstandartní, velice příjemné prostředí a též sestřička je pohodová a trpělivá. My tam tedy chodíme moc rády. Kotalová.

jsme další kdo paní doktorku nemůže v žádném případě nikomu doporučit. Našeho syna s každou maličkostí posílá po ruzných vyšetřeních a vůbec jí nevadí že je venku -10 a synovi pouze mesíc. Pani doktorka se bojí předepsat i obyčejné kapky do oka nebo mast na běžnou novorozeneckou vyrážku (podle slov odborníka tuto vyrážku má každé druhé novorozené dítě) aniž by neodeslala dítě k odbornému lékaři. Podle jejích slov které mě řekla do očí prý nehodla riskovat aby ji někdo žaloval. To mi nepřipadá moc vhodné u lékaře který by si měl poradit s běžnými dětskými chorobami zvlášť v jejím věku a podle názoru jiných i s jejími "velkými" zkušenostmi. Dle mého názoru by její práci kterou jsem měla možnost vidět zvládl úředík s razítkem, který by třídil pacienty na odborná vyšetření. Ze by paní doktorka dokázala poradit s kojením nebo s cvičením miminek bych taky neřekla, aspoň s námi se o tom vůbec nechtěla bavit až jsme museli vyhledat pomoc na jiných pracovištích. Bohužel musímedo této ordinace docházet i nadále jelikož pojištovna neumoznuje tak brzy změnit lékaře, i kdyz už se moc tesime az budeme moct chodit jinam, jelikoz kazdá návštěva je velmi stresující. Ráda bych také všem zdejším pisatelům připoměla že zde není soutěž kdo získá největší počet kladných hlasů, proto nechápu proč někdo své hodnocení píše několikrát, ale má to být objektivní hodnocení lékaře pro případné budoucí pacienty, proto by jste měli respektovat i ty záporné ohlasy.Hold se musíte smířit s tím že pokud je více lidí nespokojeno tak to něco o lékaři svědčí a ne že si lidé vymýšlejí jen aby někomu ublížili. Podepisovat se nebudu záměrně, nemám zájem aby mě zde někdo urážel za můj záporný názor a nechci aby se někdo mstil na synovi při další návštěvě této ordinace dokud nebudeme moci změnit lékaře.

S názorem anonymních pisatelů nemohu v žádném případě souhlasit. Paní MUDr.Čechová je vysoce kvalifikovaný odborník ve svém oboru, o čemž svědčí její dlouholetá odborná praxe a způsobilost ke školení dalších mediků a adeptů v oboru medicíny. Co se týče věku MUDr. Čechové a její zdravotní sestry, tak v tomto případě je věk spíše předností než překážkou, kdy svojí zkušeností, vlídnou radou,člověka uklidní a dá naději na zlepšení stavu, než že ho vystresuje do bezvědomí.To, že jsou děti posílány na odborá vyšetření k erudovaným specialistům je snad krok, kdy chce lékař předejít případným skrytým vadám,běžně dostupným vyšetřením pediatra v ordinaci nerozeznatelým.Pokud by měl mít běžný pediatr vybavení ordinace se všemi drahými přístroji za statisíce či miliony, asi by se nedoplatil(a i vyšetření pacienta by se pohybovalo v jiných cenových relacích), tak není od věci, když je dítě odesláno do dětské nemocnice případně jinam ke specialistům, kde jsou na takévá vyšetření vybaveni. Co se týče vybavení ordinace MUDr. Čechové, je na úrovni srovnatelné se standardy např. v Německu, Rakousku apod., kde je samozřejmostí možnost se kdykoliv dovolat v případě potřeby na mobilní telefon svého pediatra i mimo ordinační dobu, v případě že rodina nemá k dispozici osobní auto, je pediatr ochoten přijet do bydliště (svým autem, bez nároku na finanční náhradu)a mohla bych dále pokračovat. Tyto všechny přednosti MUDr. Čechová poskytuje svým malým pacientům.
V Žabovřeskách, kde má paní doktorka ordinaci, jsme několik let bydleli, právě v období, kdy jsme ji nejvíce potřebovali,(od narození syna do předškolního věku) a neznám nikoho ze širokého okolí svých známích a kamarádek, které také se svými ratolestmi k paní doktorce chodí, že by si stěžovali a měli nějaké připomínky k přístupu lékařky a zdavotní sestry. V současné době již bydlíme jinde a stále dojíždíme k paní doktorce se synem a jsme moc rádi že ji máme. Už jen na závěr krátce:
Vážená paní doktorko Čechová, každý den se setkáváte s bolestí, strachem a úskostí malých pacientů i jejich rodičů, přesto Vaší vlídností, něžným přístupem k těm nejmenším zmírňujete utrpení,kterým právě procházejí. To se nedá nikde a nikým naučit, to je dar od Boha, který není každému dán. Já i celá moje rodina jsme ze srdce rádi, že jste tu pro nás, jste nám na blízku,když Vaši radu a pomoc potřebujeme. Ještě jednou dídy a Slunce v duši. manželé Mrkosovi

Jsem všeobecná praktická lékařka a měla jsem možnost v akreditováné ordinaci Paní doktorky stážovat. Byla to moje v pořadí již 17 stáž na odborném pracovišti v rámci mého vzdělávání a musím řící, že jedna z nejlepších. Paní doktorka je naprosto výborná lékařka s léty praxe a velmi milým přístupem. Že postupuje lege artis, to je bez debat, ale pro své pacienty dělá mnohem víc, než by musela, což si někteří asi neuvědomujete. Paní doktorku mohu všem jen doporučit, výborná diagnostička, prostě člověk na svém místě. Tímto bych jí zároveň poděkovala, protože znalosti získané během mé stáže nejen zužitkuji vé své praxi, ale i jako matka.

Pro některé méně bystré bych jen dodala, že spolupráce s ambulantním specialistou, či nemocnicí je každodenní chleba lékaře této specializace.

MUDr.Jana Hudcová

Dobrý den já jsem taky vnučka paní doktorky a jak vidím tak každý kdo sem napíše něco špatného tak je anonymní.Čekala bych,když sem někdo už napíše tak aspoň pod pravým jménem protože kdyby se tady někdo podepsal tak by se musel hanbou propadnou.Vendula Gottvaldová

Nic si "nechladím", jen bráním člověka, kterého zde šikanují anonymové, kteří nemají ani tolik slušnosti se podepsat. Bránila bych takto každého, o kom bych byla přesvědčená, že si to nezaslouží. Já jen prostě nedokážu pochopit, co za lidi má potřebu něco takového produkovat. Je spousta lidí, o kterých si myslím, že jsou hloupí nebo neschopní, ale nikde o tom nepíšu a pokud mám potřebu to ventilovat pak face to face, aby měla ta osoba možnost se bránit. Zajímá mě, jaká osobnost má tyto potřeby, protože já nikoho takového neznám. Naštěstí. Mám kolem sebe lidi, kteří si říkají věci na rovinu a a sem za to vděčná. A nedopustím aby někdo, kdo nemá vůbec žádný charakter a skrývá se tady pod nějakou přezdívkou bral do pusy moji rodinu. Představte si, že se někdo bude takto navážet do vás a vy nebudete mít absolutně žádnou šanci se bránit. To, že sem píši, je naprosto přirozená reakce a opravdu já osobně žádný komplex nemám, patologii bych spíš hledala na straně anonymních pisatelů.