U Uranie 1414/4, Praha 7, Praha

Přijímám: dospělí

Individuální psychoterapie • 700 Kč

Léčba závislostí • 700 Kč

Poradenství • 700 Kč

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Centrum Alma, z. ú.

Jsem adiktoložka a terapeutka. Vystudovala jsem adiktologii (obor zabývající se závislostmi) na 1.lékařské fakultě UK. Během studia jsem absolvovala k...

Léčené nemoci

• Závislosti
  • Poruchy osobnosti
  • Trauma
Zobrazit všechny léčené nemoci

• adiktolog
  • psychoterapie
  • návykové nemoci

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Iva Šulcová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Zdravim, jsem dvacetiletá dívka, která má problém se závislosti na pervitinu. Tuto závislost jsem před necelým rokem léčila v PL. Léčbu jsem ukončila po 14 dnech, rozhodnuta, že tahle zkušenost mi bohatě stačí k tomu, ať vidím jak nechci dopadnout a rozhodnuta jit pracovat. Vydržela jsem to necelý půl rok. Bez jediné dávky! Bohužel jsem tuto situaci, ve které jsem na sebe byla tak hrdá* podcenila a "zcela výjimečne si dala". Dnešním dnem, cítím že se zase ženu do velkého pruseru, který se zvětšuje za každou dávkou která už je ze zcela výjimkou téměř rutinou.
Chtěla bych vědět, jestli je nějaká šance, na to aby mi nějaké prášky (před odjezdem na léčbu jsem potřebovala vyjádřeni psychiatra, a ten mi tuto alternativu nabízel, ja odmitla s tím že mi přijde hloupost řešit závislost nějakou další závislosti. Bylo mi řečeno že mam poruchu pozornosti a tedy pervitin jakožto stimulant mě jakýmsi způsobem ulidni, uspořádá myšlenky, pomáhá mi řešit neptijemne situace bez stresu, atd . ) pomohly s touto nešťastnou situaci? Mám obavy z toho že na mě léky nebudou účinkovat, jelikož mé tělo je zvyklé na větší množství chemických láteklátek , které jsou obsaženy v perníku..
*(že jsem silná na to pracovat a fungovat jako normální společnost bez drog)
Děkuji za názor.

Dobrý den, určitě by bylo dobré, kdyby jste se o podobné medikaci poradila s psychiatrem, určitě najdete společné řešení. Pokud máte k závislosti na pervitinu přidruženou ještě další nemoc, diagnózu (ve vašem případě poruchu pozornosti), je vždy na předním místě také medikace + psychoterapie. Služby pro drogově závislé jsou např. Sananim, Drop in, Centrum Alma (ambulantní léčba závislostí). Mějte se hezky, Iva Šulcová

Mgr. Iva Šulcová