Praktický lékař stomatolog
Porubská 549, Ostrava

Jsem další, kdo narazil na neochotu, aroganci a nevhodné chování paní doktorky.
V letošním roce si 2x objednala ke zhotovení zubní protézy moji 93-ti letou matku, přičemž v obou případech požadovala můj doprovod. Poprvé jsme paní doktorku navštívily za doprovodu placené pečovatelky, neboť matka se pohybuje pouze omezeně a to jen za pomoci francouzských holí. V té době měla navíc zlomenou pravou ruku po pádu, takže jsme ji musely vést dvě - a to jen v domě, kde bydlela, ze třetího a do třetího patra bez výtahu!
Celý ten "špás" bych vyčíslila minimálně na zbytečnou zhruba tří hodinovou asistenci paní pečovatelky, t.j. 3x 85,- Kč a dopravné za cca 350,- Kč. Podruhé matku převezla - už z domova důchodců sanita. Paní doktorka však ani jednou matku neošetřila. Prý "ona za to nemůže", to prý její vybavení, které kleklo. Jako by nás to zajímalo - navrhovala jsem, jestli by nemohla provést ošetření u některého z kolegů, kteří jsou na patře (min. 3). Nedočkala jsem se ani odpovědi.
Když jsem ve druhém případě požadovala přeobjednání a na pokyn staniční sestry z DD vypsání požadavku na převoz sanitkou, dozvěděla jsem se, že paní doktorka jednak neví čí je povinnost vypsat žádanku na sanitku, nemá potřebný papír a navíc prý ani neví jak by ho vyplnila, protože to nikdy nedělala!
Odvezla jsem tedy matku do DD sama a přísahala jsem, že už nikdy nepřipustím, aby nám "někdo" něco podobného ještě udělal.
Jenom na okraj - jsem samoživitelka, je mi 65 let a dosud pracuji na IČO. Nevím, jestli bych ve svém oboru s podobným přístupem uspěla.
Závěrem: svůj ušlý zisk ani ztracený čas nepočítám - jedná se o moji matku!
Ale paní doktorce bych s chutí nechala vše uhradit, včetně zbytečného výjezdu sanity. Myslím, že i Stomatologická komora by měla v daném případě provést patřičná opatření.

Paní doktorka je sice rázná, ale své profesi rozumí. To, že vyžaduje pravidelné kontroly a někomu se to nelíbí a ještě obviňovat paní doktorku, že po pacientovi chce kdo ví co, mi připadá stupidní.
Jsem maximálně spokojený a můžu doporučit.

Jana Marie Navrátilová:
rozhodně s Vámi ve všem souhlasím, lépe bych to nenapsala :-)
Paní dr.Borovičkoá je nejlepší zubař co jsem kdy měla..když jsem k ní začala chodit před lety mě upozornila že mám ,, špatně vyčištěné zuby,, jasně že jsem je měla pořádně vydrhnuté-
( dle mého názoru),ale čistila jsem je nesprávně.Tak mi ukázala jak nato.Tehdy jsem se za to moc styděla a říkala si že je nepříjemná - ona ale nikdy arogantní a nepříjemná nebyla .. jen upozornila na něco co nebylo v pořádku .-)
Možná nemá špičkově vybavenou ordinaci,ale zuby spravit - vyléčit umí .taky umí poradit jak pečovat o dásně a jiné...
Před rokem jsem se nechala zlákat k jinému dr.v Hrabůvce (mám to k němu blíž),který má špičkově vybavenou ordinaci, je milý,příjemný.Na webu má jen to nejlepší hodnocení a já spokojená na 100% nejsem.. prostě tam není ta důvěra co byla u paní doktorky...K ní když jsme sedla do křesla, věděla jsem, že jsem v dobrých rukách... prostě jsem se nebála a 100% důvěřovala...a taky jsem vždy odcházela z její ordinace spokojená

Takže nechápu ty negativní komentáře...

Když koukám na tyto komentáře...tak nevím jestli ostatní pacienti nabyli náhodou u jiné paní doktorky. Já na paní doktorku opravdu nemohu dát dopustit a myslím, že má opravdu zlaté ruce.

Dokonce jsem se díky paní doktorky zbavila fobie ze zubaře (ve svých 24 letech jsem byla schopna se rozbrečet už jen když jsem sedla do křesla a měla otevřít pusu jak jsem měla hruzu). Zachránila mi zuby, kterým jsem už nedávala šanci. Taky mi v mých 26 vysvětlila, jak správně čistit zuby, tak abych si netvořila zbytečné problémy. Což může působit na jiné pacienty arogantně, že poučuje - ale má pravdu! Není čištění jako čištění.

Na první kontakt je paní doktorka distingovaná, připadně může působit rezervovaně. Jejím přístupem, že za většinu problému je způsobena špatně prováděnou péči o chrup a klade důraz na prevenci. Po tom co mi opravila zuby po péči předcházejícího stomatologa, nemám se zuby sebemenší problém - žádné kazy, citlivost nebo pobolívání zubů.

Je jasné, že u paní dokrotky budou nespokojeni pacienti jenž očekávají, že oni si nějak budou čistit zuby a vše zachrání lékař.

Po třech letech dnes vím, že paní doktorka má nejen zlaté ruce, ale i srdce...paní doktorku můžu s klidným svědomím doporučit všem kteří cítí, že jejich zuby jsou hlavně jejich povinnost a jsou ochotni se o ně starat jak se patří. Navrátilová

Tak citliva profese jako je zubař vyžaduje citlivý přístup k pacientum. Stale naštvaný výraz, arogance, rýpave poznamky... V čekarne sedi u této doktorky pouze senioři ktří už dale než k ní nedojdou. Všichni ostatní co mohli, utekli :-)
Nezažila jsem horšího lekaře! Opravdu hnusné chování!!

Práce ji nebaví a pacienti také ne.

S autorem z 2.3.09 nesouhlasím. Naopak ji považuji za jednoho z nejlepších stomatologů u nás. Netrápí zbytečně pacienta, pomůže. Příjemná, věcná, bezkonfliktní!! Pokud pacient nedbá na své zuby, tak si myslím, že důrazné upozornění nezaškodí! A rozhodně zastaralé metody nemá, o zubech ví víc než si myslíme. A to mohu srovnávat, protože jsem k ní přešla od jiných lékařů, kde jsem měla jiné zkušenosti.
Beru to tak, že pacientovi nevyhovovala, pokud si vymyslel něco, co na jeho zubech nejde vykouzlit...anebo zanedbával prevenci, a pak se po letech objevil...

nedoporučuji,náladová,konffliktní,zastaralé metody