Ord. prakt. lékaře - stomatologa
Havlíčkovo náměstí 94,Galerie Florián, Písek

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

K paní zubařce jsem přišel s naštípnutým zubem. Byl jsem moc rád, že mě vzala už po týdnu čekání. Vyplnil jsem v čekárně formulář a šel si sednout na zubařské křeslo. Paní mi začala kontrolovat zuby, aby věděla, s kým má co do činění. Upozornila mě na zubní kámen za předními zuby, o kterém jsem věděl, ale chtěla, abych se podíval sám. Nějak jsem nedokázal ta 2 zrcátka správně naštelovat. Trvalo mi to asi půl minuty a paní mě osočila, jak můžu být tak nemotorný, tak jsem se jen pousmál. Už v prvním čtyřech zubech mi našla dva kazy, o kterých jsem neměl nejmenší tušení. Překvapilo mě to. Opět chtěla, abych se podíval. Já věděl, že s tím budu opět zápasit, tak říkám, že bez brýlí to stejně neuvidím a že ji věřím, že já nejsem odborník. Prý mám pohled na zubařství celý nějaký otočený. Ohradila se, že má povinnost mě informovat, musím to vidět a ať laskavě spolupracuju, nebo můžu jít pryč. Začal jsem natáčet zrcátko a s klidným hlasem, jsem řekl, že mě kvůli tomu nemusí hned urážet, ale že se pokusím podívat, jestli to najdu. A to byl konec... já Vás urážím?, s Vámi spolupracovat nebudu. Nechala mě sedět v křesle a mezi dveřmi řekla, že se nevrátí, dokud neopustím ordinaci. 10 minut jsem se omlouval, prosil, vysvětloval. Skoro mi bylo do breku. Věděl jsem, že teď budu muset jinde čekat pár týdnů, možná měsíců. Nedala si říct, sestřička se mě nezastala. Ale po těch 10 minutách žadonění jsem se už vážně rozloučil s řádně zvýšeným hlasem. Na to asi čekala, dal jsem jí tím za pravdu, a sestřička mi před nosem zabouchla dveře. Vím, že si to nemůžu brát osobně, ale tohle asi jen tak nezapomenu. Čekal jsem, že po 12 minutách povídání pochopí, že to bylo jen nějaké nedorozumění, ale s ní nic nehnulo a ještě mi řekla, že čekala normálního pacienta, jinak by mě bývala odmítla hned. Těch asi 20 zubařů je na Písek málo a je hrozný, že maj plno i takovéhle ordinace. Zubaře potřebuje každý, jenže oni to mají jako podnikání a mají tak narváno, že si mohou dovolit snad všechno. Mě vůbec nenapadlo, že se může něco takového stát. Já to bral jako normální návštěvu u lékaře. Člověk má domluvenou schůzku, naplánovanej čas a ona mě vyhodí, protože jí nepadnu do oka. A teď budu chodit s naštípnutým zubem ještě několik týdnů.

Navštívila jsem paní zubařku s 8 letou dcerou. Je pravda, že dcera se doktorů bojí a roní slzy, ale rozhodně není hysterická. Ve zkratce...po té co jí p. zubařka sdělila, že je psychicky nemocná a máme pro ní najít psychologa, že má totálně neošetřené zuby a že máme jít do Prahy , aby jí uspali a opravili všechno.....Tohle bylo i na mě dost. Takže paní zubařka by si měla najít poradce pro chování k pacientům a zaškolit se ....... a jestli je nebo není profesionálka? podle mého se takto profesionálky nechovají. Rozhodně nedoporučuji přihlašovat k ní děti.

Ing. Kašpar František
21.5.2013
Přátelé, u paní doktorky Šuňavské není opravdu co řešit. Odbornost, pečlivost a k tomu neskutečná lidskost je samozřejmostí. Vím o čem píši, v těchto dnech je to už celých 20 roků, od mojí první návštěvy v její ordinaci.

MUDr.Šuňavská je vynikající profesionál, pečlivá ,šikovná a ochotná lékařka,kéž by takových bylo více!!
Vřele doporučuji !!!!

Paní dr. Šuňavská je špičková lékařka a odborník ve svém oboru, zachránila mi zuby i důvěru ke všem zubním lékařům. Kdyby změnila místo působnosti, pojedu za ní třeba napříč republikou.
Vřele doporučuji ! ! !
Romana Malečková

Kolik pacientů tolik názorů, ale p. dr. Šuňavská, je velmi dobrá lékařka. Léčila jsem se u ni dlouhá léta, od doby co v Březnici začínala. Nebýt ji, tak v produktivním věku bych měla zubní náhradu. Vždy byla přívětivá a lidská s velmi pěkným a trpělivým vztahem k dětem. Bohužel už jsem ve věku a bydlím v Praze a nemám možnost do Březnice cestovat. O jejích kvalitách, svědčila i vždy plná čekárna. Vřele doporučuji.

.. ano, že vysloveným "estétům" se nemusí vždy vše zamlouvat - to se nechá pochopit, ale vše je přece věcí diskuze a domluvy a to před daným zákrokem. A obzvláště zubař(ka), to je lékař ke kterému musíte mít důvěru a to již před usednutím do jeho křesla. Pokud tu důvěru necítíte k MUDr.Haně Šuňavské, jděte jinam! Já tuto důvěru mám, její vystupování je příjemné, ruce má zlaté ... já si nemohu stěžovat.

Jen a jen chvála. S paní doktorkou mám jen dobré zkušenosti. Všechny zákroky super. Positivní přístup k pacientovi. Spokojenost.

Jsem hluboce znechucen touto "drbárnou", kterou jsem náhodně otevřel, zvláště, když velmi dobře znám úroveň většiny březnického obyvatelstva. Mám s MUDr.Hanou Šuňavskou jen ty nejlepší zkušenosti jak z hlediska velmi vysoké odbornosti,tak co se týká skvělého lidského přístupu ke mně jako pacientovi. Kolik takových odborníků, za kterým dojíždí pacienti nejen z Prahy, ale i hodně zdaleka, Březnice má?

Já i celá rodina jsme dlouholetými VDĚČNÝMI pacienty PANÍ DOKTORKY ŠUŇAVSKÉ. Nepoznala jsem za svůj dlouhý život lepšího, pečlivějšího, zodpovědnějšího lékaře a to nejen stomatologa.
Máte snad pocit, pane předchozí, že stomatolog = opravář zemědělských strojů? Že opravdu jen něco vyvrtá, zaplácne, případně vyhodí? Byl jste někdy na stomatologické klinice? Umíte si představit, co všechno se dá v ústech "zvorat", prošvihnout, přehlédnout, či naopak zachránit, kolikrát může jít o život? Třeba právě zachraňováním hnijících zubů... Když nerozumíte, prosím, nekomentujte.
A chování paní doktorky? Nemohu si vynachválit. Ale jak by se měli lékaři chovat
k pacientům vulgárním, sprostým, agresívním? A jak k takovým, kteří si nejsou schopni vyčistit ústa ani tehdy, když jdou k lékaři.. To se po zákroku snadno může udělat zánět nikoliv vinou lékaře.
Zažila jsem v čekárně u paní doktorky neskutečné věci, ale bohužel pouze ze strany pacientů. Za mnohé mi bylo opravdu stydno. Obdivovala jsem paní doktorku, že dokázala takové chování rázně vyřešit. Konec konců - na sprostý pytel sprostá záplata. Jaké stopy však tito "lidé" zanechávají na jejím zdraví.. Také je to člověk všimli jste si? Jak se má pak soustředit na dalšího pacienta.. A také bývá sama častěji nemocná, ale to už si vážně strašně dovoluje, však za to též dostala vynadáno!
Dík, paní doktorko, za Vaši obětavou a vysoce odborně fundovanou péči o zdraví mé rodiny a zvláště o moje. Kéž bych se takové péše dočkala i u jiných lékařů.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli berete lidí nastálo, děkuji předem za odpověď.

Vzhledem k tomu, že dotaz není podepsán,nebudu na něj odpovídat. Šuňavská

MUDr. Hana Šuňavská