Psychologická ambulance
Na okrouhlíku 899, Pardubice

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Psychologická ambulance Jiný

K panu psychologovi jsem chodil cca půl roku, protože jsem mu věřil. Ze začátku se tvářil jako schopný, ale nakonec nevěděl, co dělat. Myslím, že si mě špatně "zaškatulkoval" a tím pádem to byla ztráta času pro nás oba. Nepomohl!

Umístění: Psychologická ambulance Jiný

Jeden z nejlepších psychologů kterého jsem kdy měl, dokáže pomoct, nasměrovat a naučit pracovat člověka sám na sobě, dělá svojí práci celý život a má velkou snahu pomoci druhým, obrovsky si cením jeho pomoci. Nechápu názory ostatních lidí, nevím jestli neumíte snášet kritiku, nevidím do toho. Mě pomohl obrovsky. Mám celkem zkušenost s čtyřmi Psychology a pan Panovský je nejlepší.

asi nedokázal přemoct mou vůli, ale nevím, jestli mi mohl vůbec pomoct..., nepochopila jsem jeho pomoc, nemohl mi tím pádem pomoct..., choval se asi jako moje dcera, že si za svou nemoc můžu sama, kvůli tomu tam nemusím chodit, to vím sama!!!!l

C

pana doktora Panovského mohu jen chválit. Je to asertivní člověk a rozhodně pomůže tomu, kdo sám se sebou chce něco udělat. Umí dobře navést na správnou cestu nebo alespoň myšlenku, jak se tam dostat. Kdo má velký problém se svým egem, hodně narazí... ale jen sám na sebe. Pan doktor neubližuje. Maximálně zkouší mírně vyprovokovat k reakci, k uvolnění zadržených emocí. To, co ostatní píší o panu doktorovi, jsou lidé, kteří mají problém sami se sebou a ještě nedozráli ke změně. Ke změně u se sebe s vlastním rozhodnutím. Uvolněte se, mějte rádi hlavně sami sebe, usmějte se, pohlaďte se, zazpívejte si a radujte z maličkostí. Krásný den ! E. K.

Pan dr. Panovský je do sebe zahleděný narcis. Má rád klienty s titulem a podobné typy jako je on sám. Osobně jsem ho vyhledala jen párkrát ke konzultaci, na terapii jsem nechodila. Podobný názor na něj sdílí někteří mí kolegové, kteří se s ním někdy setkali pracovně. Některé postoje dr. Panovského považuji za amorální. Domnívám se, že jsou v Pardubicích kvalitnější psychologové a terapeuti.

Zachránil mi život. Už je to dva roky dozadu a stejně si pamatuju první den, kdy jsem k němu přišel. Na rozdíl od lidí, kteří s ním mají špatnou zkušenost, jsem byl tak na dně, že jsem se podvolil terapii a nesnažil jsem se podvádět. Byla to jedna z jeho podmínek a později jsem pochopil, proč si své podmínky dává. Měl se mnou neskutečnou trpělivost. Nikdy mu nebudu moct dostatečně poděkovat, za to co pro mě udělal.

Myslím,že je pan doktor velmi dobrý lékař.Moc mi pomohl.

Mám s doktorem Panovským velmi špatné zkušenosti. Chová se arogantně, je vztahovačný, neustále má svoji pravdu a neumí druhého vyslechnout a empaticky reagovat, často si protiřečí. Pobízel mě, at hovořím o čem chci, když jsem tedy mluvila o čem potřebuji zastavil mě, že zrovna toto nemá cenu řešit, protože to stejně nevyřeším atd. Měla jsem z něho pocit, že mu jde především o peníze. Celkem se mě dotklo, když se mnou dosti nepříjemně jednal poté, když jsem nemohla přijít a oznámil mi, že předpokládá, že si tu volnou hodinu může naúčtovat od pojišťovny, pokud si to tedy nechci uhradit sama. Terapii neuměl vést. Pokaždé se mě ptal proč jsem vlastně přišla, což mi přišlo hloupé každý týden mu vysvětlovat, co mám za problém. Když jsem nevěděla co říkat, protože se na nic neptal, hloupě na mě koukal a ptal se co potřebuju...hodina úplně k ničemu. Poslední kapkou bylo, když mi další termín vypsal až za 3 měsíce. Když jsem se po těch 3 měsícíh dostavila, tak mi oznámil, že terapii ukončil z důvodů, že jsme byla často nemocná, a že mi prostě neumí pomoct. Takže jsem 3 měsíce čekala pouze na toto suché oznámení a ztrácela jsem s ním tím pádem jen čas. Díky bohu není v oboru jediný

Pan Dr. Panovský, mi bohužel vůbec nepomohl. Nejdříve se ptal na mé dětství a vztah s rodiči (což si myslím je správné), ale věnoval tomu 4 sezení a při 6 sezení mi oznámil,. že na mě už nemá více peněz od pojišťovny takže nashledanou. Odešla jsem a s problémy si snažím pomoci sama. Je to dost smutné a moc mu to nevěřím, zřejmě ho můj problém asi nebavil. Ale to ať posoudí každý sám.

Vliv doktora Panovského hodnotím s odstupem jednoho roku, protože teprve nyní mohu posoudit, jaký vlastně jeho terapie měla účinek.Výborný.Moc jsem sama chtěla změnit své myšlení a postoje, dostat se z bludného kruhu ven.To je vlastně základ - pacient sám chce ! Další výhoda je, když si dovedeme přiznat své vlastní chyby, dovedeme o nich otevřeně mluvit a nechat se dovést k poznání, jak je změnit.Jako laik je třeba alespoň trochu pochopit v čem spočívá práce terapeuta a ne hned na začátku být negativistický.Naučit se, že mlčení je také terapie, kdy si vlastně ve společnosti lékaře uspořádáte své vlastní myšlení.Začátky jsou těžké ,odcházíte, hlava Vás bolí a stále přemýšlíte co bylo a nebylo řečeno.Každý nejsme stejně silná osobnost, ale je špatné už předem si vytvořit postoj podřízeného vůči terapeutovi, ale rovnocenného partnera, ke kterému máme důvěru a úctu.Je to místo, kde můžeme říct i to nejdůvěrnější, co jsme třeba za celý život nikomu neřekli, ale máme pořebu to někomu sdělit, aby se nám ulevilo.Situace, které byly pro mně - řekněme špatné - se nezměnily, ale můj postoj k nim je jiný !!a v tom je vlastně to moje vítězství !!!!!!! Za to děkuji doktoru Panovskému.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Mám dotaz.
Už přibližně 3 týdny mě trápí špatná nálada, smutek, výbušnost, nechuť něco dělat, únava, bez chuti k jídlu. Nemám z ničeho radost a nic mě nebaví. Je možné , že se jedná o depresi? A pokud ano, jak by se to mělo léčit?

Ano, může se jednat o depresi, ale bude potřeba konzultovat váš problém s lékařem (nejlépe psychiatrem) nebo klinickým psychologem. Podle vyšetření bude potom možné stanovit další léčbu. Zkuste se obrátit na zmíněné odborníky, pokud se váš stav "vleče" delší dobu (týdny, měsíce) a dále to neodkládat.
Evžen Panovský

PhDr. Evžen Panovský