Drahomíra Přívarová, gynekolog Brno

MUDr. Drahomíra Přívarová

Gynekolog

Herčíkova 10, Brno
Odborná ženská lékařka

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Umístění: Odborná ženská lékařka Jiný

Paní doktorka je velmi příjemná, chodím k ní už od 16 let, nyní jsem byla letos poprvé těhotná (29), ale bohužel to bylo zamlklé těhotenství. Paní doktorka mi už předtím kladla na srdce, ať hlavně užívám už předem kyselinu listovou, po ztrátě těhotenství byla velmi lidská, v podstatě jsem neměla žádné trauma, vše se vyřešilo rychle, když jsem nechtěla do nemocnice, paní doktorka mě velmi ochotně objednala na krátký zákrok bez hospitalizace.

Celkově, vždy se můžu na cokoliv zeptat a paní doktorka mi vše ochotně vysvětlí. Celkově je přístup naprosto v pořádku. I vybavení ordinace a online objednávání a konzultace jsou jen výhodou.

K paní doktorce Přívarové jsem chodila několik let. Nikdy mě nepustila ke slovu, případné problémy řešila tak, že mi dala leták, ať si to zajdu koupit do lékárny. Ale to jsem byla ještě schopná tolerovat. Kámen úrazu přišel, když jsem otěhotněla. Jako prvorodička jsem samozřejmě netušila, jak to vše chodí, téměř mi nedala šanci se na cokoliv zeptat a když už se mi to povedlo, setřela mě několika minutovým proslovem, který mi stejně neposkytl potřebné informace. Za vrchol jejího nevhodného chování považuji svou poslední návštěvu u ní, kdy na mě zvýšeným hlasem spustila, cituji: "Milá zlatá, to jste si měla domluvit!". Po tomto jsem se nadobro rozhodla přestoupit jinam, kde se ke mně budou chovat s úctou. U nové gynekoložky jsem se navíc dozvěděla, že mi měl být udělán odběr krve do 14.tt, což paní doktorka Přívarová asi neřeší. Měla by se nad sebou hluboce zamyslet a přehodnotit práci s lidmi, evidentně nejsem sama, kdo se s tímto nelidským přístupem u ní setkal.

Pani doktorku bohuzel nemohu doporucit. Chodim k ni asi 8let a nyni jsem byla tehotna a takto se driv nechovala. Musim konstatovat,ze je dost neochotna (mozna jsem rozmlsana a zhyckana pristupem jinych dokroru). Jakykoliv muj dotaz ohledne tehotenstvi -napriklad co mi doporucuje jist, zda mam navstevovat predporodni kurzy (jestli to k necemu je) defakto odbyla odpovedi,ze vse je na internetu. Nedozvedela jsem se jestli predporodni kurz k necemu je nebo ne. A na internetu jsem se probirala diametralne odlisnymi nazory. Po case jsem se prestsla ptat.

Zato jsem se dozvedela jak je na tom spatne nase zdravotnictvi a jak malo je placena. Od profesionala bych ocekavala, ze bude schopen tyto informace drzet pro sebe a nebude to ventilovat na pacienta - ja zdravotnictvi nezmenim.

Trvala na provedeni tripple testu,ktery jsem odmitla - duvod proc ho udelat byl ten, ze je placeny zdravotni pojistovnou... Pri podepsani reverzu mi odsekla, ze na to mam samozrejme pravo. Mozna mi to tak jen prislo.

Ukony, ktere muze provest, ale nechce, prehazuje na praktika a clovek ma pocit, ze vlezl do spatnych dveri.

Pani doktorce vsak velmi dekuji, protoze jsem se vlivem jejiho pristupu zacala skutecne sama informovat a byt o krok napred. Na pocatku tehotenstvi jsem byla v iluzi, ze mi vsechno rekne a nebudu vlastne muset nic resit.

V prubehu teho jsem byla rozhodnuta odejit k jinemu lekari. Nakonec jsem nad tim mavla rukou a zustala.

Trpelivost mi dosla, kdyz jsem 3 tydny po porodu dostala zanet do prsou. Pani doktorka mi predepsala antibiotika,ktera do druheho dne zabrala. Pred dobranim se ale zanet vratil- rozehnala jsem to nahrivanim a odsavanim mleka. Chtela jsem s ni probrat co je spatne. Pri kontrole jsem byla objednana, ale cekala jsem skoro hodinu, s cestou tam a zpet, plus ze si clovek kojeni opravdu nenaplanuje, jsem po telefonatu mamky, ze malej plaka, odesla a k pani doktorce uz neprijdu. O slozitosti koordinace hlidani a prichodu na dobu, kdy je clovek objednany nemluve. Kdyz uz se tohle podari, vyhorim na tom, ze me v tu dobu nevezme. Jsem velice zklamana.

O odbornosti pani doktorky vsak nepochybuji. Chtelo by to lidsky pristup a mohlo by byt vse jinak.
Karka Starhova

Pani doktorka me moc pomohla trvala na operaci odebrani delohy v nemocnici me presvecoval doktor at tonedelam a jeste pocam poslechla jsem pani doktorku a na operaci sla a moc ji za to dekuji v deloze jsem mela rakovinove bunky pokud bych nesla cekala tak uz jsem tu nemusela byt chodim k pani doktorce dlouho vzdy jsem spokojena a vdecim ji za hodne ja doporucuji

Ještě před třemi roky bych psala pozitivní hodnocení - ale tehdy jsem v podstatě neměla žádný problém (nebo si ho vyřešila sama, alternativněji) a s paní doktorkou jsem zas tak odlišné názory neměla. Teď jsem ale těhotná podruhé a chci na poradny chodit k porodní asistentce (z více důvodů, ani jedním z nich nebyla nespokojenost s péčí paní doktorky) a paní doktorka s tím má obrovský problém. Odmítá mi proto udělat i ta vyšetření, která PA dělat nemůže - jako odběry krve. Toto si dovolila řešit se mnou i v čekárně přímo před další pacientkou. Také má tendence, které dříve nemívala, neustále opakovat svůj názor několikrát dokola. Bohužel se zdá, že po letech budu muset paní doktorku opustit a najít si jiného gynekologa, již v ni nemám důvěru. Navíc vykazuju na moji zdravotní pojišťovnu provedené úkony o 1/4 až 3/4 roku později, možná kvůli tomu, že asi nemá zdravotní sestru (nepamatuji si, že bych tam nějakou viděla).

K paní doktorce chodím cca rok. Přišla jsem k ní od velmi milé paní doktorky, protože jsem se přestěhovala a k té původní bych už nemohla dojíždět. Změna gynekologa mě ale dodnes velmi mrzí, protože paní doktorka Přívarová je ztělesněním neochoty. První návštěva probíhala v pořádku, paní doktorka byla milá, ovšem překvapila mě, že nemá sestru a na místě si účtuje i obyčejnou prohlídku na koze. Při další návštěvě byla velmi neochotná, odbyla mě jednoslovnou odpovědí a dala mi jasně najevo, že se dál ptát už nemám. Poslední návštěva u ní byla naprostá katastrofa. Zjistila jsem, že mám infekci a místo rady nebo vysvětlení, z čeho mohla infekce vzniknout a jak se jí vyvarovat, jsem obdržela recept na odporně drahé léky s tím, že když je budu brát podle pokynů, tak se to zlepší samo a už za paní doktorkou nemusím znovu chodit. Ano, po pár dnech se to zlepšilo, nicméně infekce se opět vrátila. Nyní mám strach k paní doktorce s tímto problémem znovu jít, aby si nezaúčtovala ještě další vyšetření (cenu stihla během toho roku 2x zvýšit) a nekřičela na mě jak jsem hloupá a nevzdělaná. Proto si hledám někoho se vstřícnějším přístupem, kdo své práci rozumí a nesnaží se na pacientech jen vydělávat. Paní doktoru Přívarovou rozhodně nedoporučuji.

Paní doktorka je velmi pečlivá, nikdy neměla problém mi poradit a věnovala se mi i po telefonu, kdy ochotně zodpověděla mé dotazy. Vzhledem k mé diagnóze PCO jsem s paní doktorkou dlouze řešila problémy s otěhotněním, vždy byla velmi vstřícná a ochotná. Při vyšetření je velmi jemná a šetrná, na rozdíl od vyšetření jinými lékaři jsem nikdy nekrvácela. Mohu jen doporučit.

Paní doktorka pacietky odbyva, nic nevysvetli, poradí, že si máte něco koupit v lékárně. Je velmi upovidana, ale pořád to samé dokola. Urcite ji jako lekarku nedoporucuji!! Už jsem ji změnila.

Paní doktorka v posledni dobe velmi zmenila pristup, pacietky odbyva, nic nevysvetli, kdyz se zeptate, tak se snazi odbyt. A kdyz nahodou neco nevite, chcete se poradit, tak je velmi neprijmna a neochotna. Je velmi upovidana, ale ne v dobrem slova smyslu. Urcite ji jako lekarku nedoporucuji!! Od ledna menim.

Jsem z příbuzného oboru, takže mě vážená paní doktorka nautáhla na vařené nudli - ano, mává kolem sebe letáky a pěkně k tomu povídá, protože očividně dostala zaplaceno za propagaci určitých výrobků. Její snaha vnutit některé značky medikace je směšná. Odborně průměrná, ví to, co by měl vědět každý gynekolog. Nepříjemná, na první návštěvě mě počastovala větou "já vám přece POKAŽDÉ říkám". To mluví obrazně ke všem pacientkám nebo jen potřebpvala upustit páru? Dělí čas mezi soukromou praxi a nemocnici, šetří na setře, tak se nedivím, že je unavená a tedy protivná. Před ní roznožit bylo velmi nepříjemné, tváří se, jak kdyby pitvala brouka. Odešla jsem pryč po půl roce registrace, radši dojíždím za známým gynekologem...