Zahradníkova 2/8, Brno

Zahradníkova 494/2, Brno-střed , Brno
Poliklinika Zahradníkova

2.5

Umístění: Poliklinika Zahradníkova

Pan doktor BĚHEM mé prohlídky přijal 20 minutovou návštěvu v podobě obchodní zástupkyně protože "blondýnku neodmítnu". Před ní neměl vůbec problém probírat můj zdravotní stav a léčbu. Komunikace velmi špatná a diagnoza nakonec ve stylu "Asi to nic nebude, nevím..".

Věřím, že panu doktorovi na pacientech svým způsobem záleží a snaží se být "přátelský", ale všechno ostatní, prostory, léčba, komunikace, vybavení je úplně špatně.

Umístění: Poliklinika Zahradníkova Zánět močového měchýře

Jakožto studentka dojíždějící ze vzdáleného města jsem při prvním výskytu problémů začala rychle hledat, kde by mi v Brně mohl někdo pomoci. V jedné ordinaci mi doporučili právě pana doktora Bouraka a jsem za to velice ráda. Obvykle mi doktoři a veškeré nemocniční prostředí nedělá moc dobře, ale pan Bourak je velice milý, celou dobu si se mnou povídal, aby mne trochu rozptýlil, dokonce si se mnou i zavtipkoval. Ještě ten den mi předepsal prášky, které mi hned den na to strašně moc ulevily a do týdne jsem byla zase zdravá. Rozhodně můžu doporučit :)

Petr P,
K panu doktorovi jsem chodil asi 2 roky. Mam polycysticke ledviny. Pri kazdem ultarzvuku rikal: "Pane Boze, pane Boze..." a vysetreni koncil slovy: "Nastesti tam neni rakovina". Pan doktor nakonec sam uznal, ze potrebuji lepsiho specialistu a odeslal me k odbornikum do nemocnice u Svate Anny. Pokud bych si mel dnes vybirat lekare, tak panu Bourakovi se vyhnu.

Petr P,

Pan Mudr. Bourak je nejen velký praktik a odborník s 45 letou praxí v oboru, kterému vděčím za vyléčení, ale též skvělý člověk, jež nikoho nenechá ve štychu. Ani mě, den před novoroční party, kdy všichni už dávno zavřeli a mě viděl poprvé v životě, neodmítl pomoc i po pracovní době. Kéž bychom se k jeho krajanům chovali stejně.. Poté, co jsem o něm napsal pochvalný status na mém facebooku, mě překvapilo kolik lidí se ozvalo s tím že pana doktora již roky zná a že je skvělý. Je taktéž charismatická osobnost, jakých v medicíně bohužel ubývá, s vtipem, gracií a názorem. Jeho lidský přístup kontrastuje s chladnokrevným státním a leckdy pseudopřátelským privátním zdravotnictvím. Kéž nám vydrží co nejdéle.

Resila jsem s panem doktorem zanet ledvin v tehotenstvi. identifikovane bakterie byly rezistentni na jedina antibiotika, ktera jsou primo oznacena jako vhodna pro tehotne. Z tohoto duvodu mi pan doktor zadna jina nechtel predepsat. posilal me ke gynekologovi, at se ho zeptam zda mohu i jina antibiotika. ci at si to zjistim sama. navrhl reseni pockat az se moje zdravotni situace zhorsi natolik, ze nebude jine reseni nez antibiotika podat. nevhodne vtipy a dotazy na pohlavni styk jsou asi bonus k nekvalitne odvedene praci. nemoznost zamknout si zachod (pro muze i zeny) na kterem mate odebrat moc je taky tragikomicky fakt, proc se urologii na zahradnikove vyhnout.

Vzhledem k tomu, jak nerad chodím k doktorům, jsem byl mile překvapen lidským přístupem Dr. Bouraka. Jeho humor a přirozenost rozptýlily moje obavy, diagnóza zřejmě správná - předepsaná medikace zabrala. Mám potřebu podělit se o dobrou zkušenost, přestože přidat na tyto stránky nějaký příspěvek je docela věda.. :-(

Nejsem žádná "citlivka", ale když jsem odcházela, nebyla jsem si jistá zda bylo vše v rámci lékařské etiky, protože:
- při mém vyšetření jsem byla jen já a pan doktor, žádná sestra (bez uvedení důvodu)
- v průběhu vyšetření mě pan doktor asi 5 krát pohladil po ruce
- pan doktor byl samá vtipná historka, třeba že jednomu pacientovi to rukou dělala jeho milenka, nebo abychom se nepotkali já a jeho žena (jenom prý žertuje), nebo jako příklad odběru vzorku po tělesné aktivitě uváděl sex (a že to jiná pacientka pochopila doslovně), případně že vedle v ordinaci je hezký mladý doktor
- jeho pohyby i komunikace mi přišly zmatené a víckrát nerozuměl on mé češtině a já jeho

Chodím k panu doktorovi již pět let a jsem s ním velmi spokojená, je ohleduplný a trpělivý, včas mi odhalil nádor na ledvině.

Léčil mi bolesti v močových cestách jako ucpané žlázky v prostatě asi měsíc, až jsem skončil v nemocnici s ledvinovou kolikou, kde mi hned našli zaseklý kámen. Prostata byla v pořádku :(