(13 názorů)

Antala Staška 80

140 00 , Praha , hl. město Praha

Kartouzská 204/6

150 00 , Praha , hl. město Praha

FORTMEDICA je rodinná společnost provozující soukromou ORL ambulanci s pěti pracovišti a oddělení jednodenní ORL chirurgie v Praze. Naše pracoviště naleznete v Poliklinice Modřany, Poliklinice Budějovická, Poliklinice Kartouzská, Poliklinice prof. Řeháka (Medpoint - Smíchov) a Unicare Medical Center (Bořislavka). Naši lékaři mluví anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky, holandsky a rusky, ale i urdu, hindi, persky a arabsky.

Cílem našeho týmu vysoce kvalifikovaných lékařů je poskytování profesionální péče na moderně vybavených pracovištích. Snažíme se o minimalizování nepříjemných a invazivních zákroků používáním nejnovějších dostupných technologií. Jako jedni z mála v České republice tak například provádíme operace plasmovou koblací, rinoseptoplastiku nebo laryngologické vyšetření pomocí NBI technologie či vestibulární vyšetření Tetrax.

Chceme, aby prvotřídní soukromá zdravotní péče byla co nejdostupnější, proto neustále jednáme se zástupci pojišťoven o hrazení zákroků. V současnosti téměř všechny zdravotní pojišťovny finančně přispívají na operační výkony u nás prováděné.

Naše činnost začala v roce 1994 malou privátní ordinací a postupně jsme se rozrostli do pěti ambulancí a oddělení jednodenní chirurgie. V roce 2004 jsme začali provádět operace v lokální a celkové anestezii na oddělení jednodenní chirurgie v Modřanech. Za 16 let jsme provedli již přes 15 000 operací v celkové anestezii, z toho 4500 operací nosní mandle plazmou.

Našimi nejčastějšími pacienty jsou děti. U nich je potřeba citlivého přístupu, proto nabízíme rodičům možnost zůstat s dítětem na sále při jeho uspávání a být u něho, až se bude probouzet na pooperačním pokoji. Díky tomu nemusí být operace pro dítě vůbec traumatickým zážitkem.

Naše pracoviště spolupracuje s vysoce specializovanými univerzitními klinikami v České republice i v zahraničí. Tímto zajišťujeme našim pacientům maximální možnou diagnostiku a léčbu. Samozřejmostí jsou u nás tzv. second opinion vyšetření (názor druhého odborníka).

Podporujeme celoživotní vzdělávání. Lékaři, sestry i další pracovníci FortMedica se několikrát ročně účastní odborných konferencí a seminářů jak v České republice, tak v zahraničí. Díky tomu se neustále rozšiřuje nabídka námi nabízených služeb a samozřejmě také kvalita prováděných vyšetření a chirurgických zákroků. Z posledních let můžeme zmínit například NBI Workshop v Janově, Itálie (2019), CEORL-HNS 2019 v Brusselu, Kongres Hyperbarické a Letecké Medicíny v Liblicích (2019) či každoroční Otoneurologický Kongres, který od roku 2020 FortMedica spolupořádá. Kromě toho od roku 2016 organizujeme odborný seminář Modřanské odpoledne přímo v prostorách našeho modřanského pracoviště. Tematicky se seminář věnuje různým oblastem z oboru otorinolaryngologie a mezioborové spolupráce.

Zákroky

• Odstranění nosní mandle plazmovou koblací nebo s asistencí laseru
  • Operace vedlejších dutin nosních
  • Operace deformace nosní přepážky a nosního hřbetu
  • Zmenšení velikosti nosních skořep při chronické rýmě radiofrekvencí nebo laserem
  • Ošetření opakovaného krvácení z nosu laserem
  • Plastické operace bubínku
  • Zavedení ventilačních trubiček při chronickém středoušním zánětu s výpotkem
  • Odstranění kostěných výrůstků ve zvukovodu
  • Odstranění kožních výrůstků na boltci
  • Uvolnění zkrácené uzdičky laserem
  • Zatavení povrchových krypt v mandlích při chronické tvorbě čepů
  • Laserové operace deformit měkkého patra a čípku způsobujících chrápání
  • Endoskopické operace nezhoubných útvarů na hlasivkách (uzlíky, polypy, cysty)
  • Odstranění drobných nezhoubných výrůstků z dutiny ústní a hltanu klasicky nebo laserem
  • Plastické operace nosního hřbetu a nosní přepážky (rinoseptoplastika)
  • Plastické operace odstávajících boltců (otoplastika)
  • Odstranění rozšířených žilek v obličeji laserem
  • Plastická operace rhinophymy (zduření špičky nosu)
  • Odstranění pih, bradavic a podobných nezhoubných útvarů na kůži

Vyšetření

• ORL vyšetření dětí a dospělých
  • Otomikroskopie a endoskopie dýchacích a polykacích cest
  • Tónová a slovní audiometrie
  • Tympanometrie
  • Screening sluchu novorozenců předškolních dětí ve věku 5 let
  • Vyšetření BERA
  • Vyšetření OAE
  • Specializace na opěrkový syndrom (whiplash injury), vyskytující se často po dopravních nehodách, Ménièrovu chorobu a benigní paroxysmální polohové vertigo (BPPV)
  • Vyšetření NBI (Narrow Band Imaging) určené k odhalení časných nádorových změn na sliznici dýchacích a polykacích cest.
  • Vyšetření mimojícnového refluxu pomocí 24hodinové orofaryngeální pH-metrie Restech
  • FEES vyšetření
  • Sonografie hlavy a krku
  • Kompletní hlasová terapie
  • Noční monitorování polygrafem v domácím prostředí pacienta

Nemoci

• angína
  • vertigo, závratě
  • tinnitus, ušní šelest
  • epistaxe, krvácení z nosu
  • náhlá ztráta sluchu
  • nedoslýchavost
  • zalehlé uši
  • chrapot
  • knedlík v krku
  • chrápání
  • chronická rýma, ucpaný nos
  • infekty horních cest
  • zánět středního ucha
  • zánět zevního zvukovodu
  • zduřelé nosní skořepy
  • perforovaný ušní bubínek
  • chronická tvorba čepů na krčních mandlích
  • výrůstky v uších, v dutině ústní a hltanu
  • odstávající ušní boltce
  • rozšířené žilky v obličeji
  • pihy a bradavice na obličeji
  • rhinophyma

Účty sociálních médií

Typ zařízení

• klinika

Nejbližší zařízení

Lékař: Prim. MUDr. Tomáš Fořt Jiný

Pan doktor naprostá špička, operace skvělá a ambulantní léčba taky. Nedivím se, proč má tak plné termíny.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt

Děkuji za hodnocení.

Lékař: MUDr. Vladimír Prokop Jiný

Pan doktor Prokop je naprostý zázrak mezi dnešními lékaři. Skutečný profesionál a člověk na správném místě.

Lékař: Prim. MUDr. Tomáš Fořt Jiný

Velmi děkuji panu primářovi za provedenou mukotomii, díky které mohu nyní lépe dýchat a žít, bez přehánění výsledkem jsem nadšen.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt

Děkuji za hodnocení, jsem rád, že Vám operace pomohla.

Lékař: MUDr. Nadeem Choudhary Jiný

Veľmi príjemný pán doktor. Komunikatívny, trpezlivo všetko vysvetlil a prístupom bol k pacientovi veľmi citlivý. Nehrozila žiadna jazyková bariéra, hovorí plynule česky aj slovensky.

Lékař: MUDr. Jaromír Vrla Jiný

Dokonale profesionální přístup, navíc ale empatické, tj. zvídavé a zvědavé dotazy, co by to mohlo být, dokonce laskavé a i ochranitelské - nebojte se...
    Pro mne naprosto nečekané setkání v ordinaci, kde jsem se kdysi setkávala a obávala nadřazenosti a svrchovanosti, proto jsem k doktorům mnoho let nechodila a vyhýbala se jim.

Lékař: as. MUDr. Daniel Groh Jiný

Velmi lidský, příjemný a profesionální přístup k pacientovi.
    Vše mi bylo podrobně vysvětleno a do detailu popsána léčba a její možnosti.
    V ordinaci jsem se cítil vítán a můj zdravotní problém byl vyřešen.

Lékař: as. MUDr. Daniel Groh Jiný

Skvělý lékař, milý, laskavý, vstřícný a především profesionální. Po mých předchozích zkušenostech naprosto nebývalé. Mnohokrát děkuji, pane doktore.

Lékař: as. MUDr. Daniel Groh Jiný

Naprosto profesionální přístup, milý, příjemný, vstřícný pan doktor. Určil pravou příčinu synových závratí, se kterými si lékaři v místě našeho bydliště nevěděli rady a změnou medikace a rehabilitací se jeho stav podstatně zlepšil. Moc děkujeme a pana doktora vřele doporučujeme.

Lékař: Prim. MUDr. Radim Kaňa Jiný

Prim. MUDr. Kaňa je zlatý člověk. Chodím k němu na kontroly po septorinoplastice na jiném pracovišti. Je to chápavý lékař a perfektní chirurg.

Lékař: MUDr. Josef Červenka klinické vyšetření

Děkuji MUDr Červenkovi za odbornou péči, profesionální a hlavně lidský přístup k pacientovi. Pojmy, které se dnes téměř vytratily jako je empatie, pokora, vstřícnost, ochota vyslechnout a pomoci, to vše v ordinaci MUDr Červenky, spolu s jeho sestrou, najdete.