(179 názorů)

Antala Staška 80

140 00 , Praha , hl. město Praha

Kartouzská 204/6

150 00 , Praha , hl. město Praha

FORTMEDICA je rodinná společnost provozující soukromou ORL ambulanci s pěti pracovišti a oddělení jednodenní ORL chirurgie v Praze. Naše pracoviště naleznete v Poliklinice Modřany, Poliklinice Budějovická, Poliklinice Kartouzská, Poliklinice prof. Řeháka (Medpoint - Smíchov) a Unicare Medical Center (Bořislavka). Naši lékaři mluví anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky, holandsky a rusky, ale i urdu, hindi, persky a arabsky.

Cílem našeho týmu vysoce kvalifikovaných lékařů je poskytování profesionální péče na moderně vybavených pracovištích. Snažíme se o minimalizování nepříjemných a invazivních zákroků používáním nejnovějších dostupných technologií. Jako jedni z mála v České republice tak například provádíme operace plasmovou koblací, rinoseptoplastiku nebo laryngologické vyšetření pomocí NBI technologie či vestibulární vyšetření Tetrax.

Chceme, aby prvotřídní soukromá zdravotní péče byla co nejdostupnější, proto neustále jednáme se zástupci pojišťoven o hrazení zákroků. V současnosti téměř všechny zdravotní pojišťovny finančně přispívají na operační výkony u nás prováděné.

Naše činnost začala v roce 1994 malou privátní ordinací a postupně jsme se rozrostli do pěti ambulancí a oddělení jednodenní chirurgie. V roce 2004 jsme začali provádět operace v lokální a celkové anestezii na oddělení jednodenní chirurgie v Modřanech. Za 16 let jsme provedli již přes 15 000 operací v celkové anestezii, z toho 4500 operací nosní mandle plazmou.

Našimi nejčastějšími pacienty jsou děti. U nich je potřeba citlivého přístupu, proto nabízíme rodičům možnost zůstat s dítětem na sále při jeho uspávání a být u něho, až se bude probouzet na pooperačním pokoji. Díky tomu nemusí být operace pro dítě vůbec traumatickým zážitkem.

Naše pracoviště spolupracuje s vysoce specializovanými univerzitními klinikami v České republice i v zahraničí. Tímto zajišťujeme našim pacientům maximální možnou diagnostiku a léčbu. Samozřejmostí jsou u nás tzv. second opinion vyšetření (názor druhého odborníka).

Podporujeme celoživotní vzdělávání. Lékaři, sestry i další pracovníci FortMedica se několikrát ročně účastní odborných konferencí a seminářů jak v České republice, tak v zahraničí. Díky tomu se neustále rozšiřuje nabídka námi nabízených služeb a samozřejmě také kvalita prováděných vyšetření a chirurgických zákroků. Z posledních let můžeme zmínit například NBI Workshop v Janově, Itálie (2019), CEORL-HNS 2019 v Brusselu, Kongres Hyperbarické a Letecké Medicíny v Liblicích (2019) či každoroční Otoneurologický Kongres, který od roku 2020 FortMedica spolupořádá. Kromě toho od roku 2016 organizujeme odborný seminář Modřanské odpoledne přímo v prostorách našeho modřanského pracoviště. Tematicky se seminář věnuje různým oblastem z oboru otorinolaryngologie a mezioborové spolupráce.

Naše vybavení

• Flexibilní endoskop
  • otomikroskop
  • NBI (úzkopásmové zobrazení)
  • sonografie krku
  • audiokomora
  • sál jednodenní chirurgie
  • plazmový koblátor
  • chirurgický laser
  • radiofrekvenční kauter

Zákroky

• Odstranění nosní mandle plazmovou koblací nebo s asistencí laseru
  • Operace vedlejších dutin nosních
  • Operace deformace nosní přepážky a nosního hřbetu
  • Zmenšení velikosti nosních skořep při chronické rýmě radiofrekvencí nebo laserem
  • Ošetření opakovaného krvácení z nosu laserem
  • Plastické operace bubínku
  • Zavedení ventilačních trubiček při chronickém středoušním zánětu s výpotkem
  • Odstranění kostěných výrůstků ve zvukovodu
  • Odstranění kožních výrůstků na boltci
  • Uvolnění zkrácené uzdičky laserem
  • Zatavení povrchových krypt v mandlích při chronické tvorbě čepů
  • Laserové operace deformit měkkého patra a čípku způsobujících chrápání
  • Endoskopické operace nezhoubných útvarů na hlasivkách (uzlíky, polypy, cysty)
  • Odstranění drobných nezhoubných výrůstků z dutiny ústní a hltanu klasicky nebo laserem
  • Plastické operace nosního hřbetu a nosní přepážky (rinoseptoplastika)
  • Plastické operace odstávajících boltců (otoplastika)
  • Odstranění rozšířených žilek v obličeji laserem
  • Plastická operace rhinophymy (zduření špičky nosu)
  • Odstranění pih, bradavic a podobných nezhoubných útvarů na kůži

Vyšetření

• ORL vyšetření dětí a dospělých
  • Otomikroskopie a endoskopie dýchacích a polykacích cest
  • Tónová a slovní audiometrie
  • Tympanometrie
  • Screening sluchu novorozenců předškolních dětí ve věku 5 let
  • Vyšetření BERA
  • Vyšetření OAE
  • Specializace na opěrkový syndrom (whiplash injury), vyskytující se často po dopravních nehodách, Ménièrovu chorobu a benigní paroxysmální polohové vertigo (BPPV)
  • Vyšetření NBI (Narrow Band Imaging) určené k odhalení časných nádorových změn na sliznici dýchacích a polykacích cest.
  • Vyšetření mimojícnového refluxu pomocí 24hodinové orofaryngeální pH-metrie Restech
  • FEES vyšetření
  • Sonografie hlavy a krku
  • Kompletní hlasová terapie
  • Noční monitorování polygrafem v domácím prostředí pacienta

Nemoci

• angína
  • vertigo, závratě
  • tinnitus, ušní šelest
  • epistaxe, krvácení z nosu
  • náhlá ztráta sluchu
  • nedoslýchavost
  • zalehlé uši
  • chrapot
  • knedlík v krku
  • chrápání
  • chronická rýma, ucpaný nos
  • infekty horních cest
  • zánět středního ucha
  • zánět zevního zvukovodu
  • zduřelé nosní skořepy
  • perforovaný ušní bubínek
  • chronická tvorba čepů na krčních mandlích
  • výrůstky v uších, v dutině ústní a hltanu
  • odstávající ušní boltce
  • rozšířené žilky v obličeji
  • pihy a bradavice na obličeji
  • rhinophyma

Účty sociálních médií

Typ zařízení

• klinika

Nejbližší zařízení

Lékař: as. MUDr. Daniel Groh Jiný

Poděkování a vysoce kladné hodnocení: Laskavý, empatický a zároveň vysoce profesionální přístup pana doktora a vlídnost personálu ORL: sestřiček i slečny na recepci. Ačkoli jsem nebyla objednaná, přesto se mi dostalo potřebného odborného vyšetření a stanovení následné léčby.

Lékař: MUDr. Lukáš Otruba Jiný

Pana doktora znám už řadu let,operoval mého syna a později naší babču.Výsledek u obou perfektní.Pravda je,že je to chlap a ne panenka,tudíž občas je ráznější,ale osobně na něj nedám dopustit.Profesionálně je určitě jednička ve svém oboru.

Lékař: MUDr. Lukáš Otruba Jiný

Pan primář Otruba mě 2x operoval (1x Vinohrady, 1x Mělník), docházím na pravidelné kontroly (již více než pět let). Neznám profesně lepšího a lidsky ochotnějšího a empatičtějšího lékaře. Brilantní ušní chirurg, skvělý člověk.

Lékař: MUDr. Lukáš Otruba Jiný

naprosto nelidský a arogantní přístup :-( vyšetření bolestivé, prováděno hrubě, neinformoval o postupu při vyšetření otevřené rány v obličeji, surový a zlý. děkuju, už nikdy více

Lékař: MUDr. Vladimír Prokop Jiný

Vstřícný pan doktor, s úsměvem na tváři. Jsem nadšena z přístupu i příjemného prostředí, opravdový odborník na svém místě. Tak rychle a přesto se zájmem jsem u lékaře ještě odbavena nebyla.

Lékař: Prim. MUDr. Tomáš Fořt konzultace

Pro mě člověk na správném místě. Syn podstoupil plastiku uší, zákrok byl rychlý, pan primář byl vždy ochoten pomoci i po telefonu nebo v případně náhle osobní konzultace. Doporučuji všude

Prim. MUDr. Tomáš Fořt

Děkuji za hodnocení, rád jsem pomohl.

Lékař: as. MUDr. Daniel Groh Jiný

Takto si představuji kvalitního pana doktora. Pan doktor Groh je laskavý, profesionální, vstřícný a vtipný. Přála bych si, aby takoví byli i ostatní. Potom by mělo smysl je občas i preventivně navštívit. Děkuji! Ilona

Lékař: Prim. MUDr. Radim Kaňa Jiný

Septoplastika
    • Pan doktor je opravdový profesionál. Je velmi milý, operace byla provedena skvěle. Doporučuji!
    Moc Vám děkuji!

Lékař: MUDr. Nadeem Choudhary Jiný

Perfektní lékař! Pečlivý, skvělý přístup, příjemný a nikdy nic nezanedbá. Chodím k němu už pár let a vždy odcházím dojatá ze skvělého přístupu, protože mám zkušenost s nepříjemnými a neochotnými lékaři. Jsem šťastná, že ho mám!!!

Lékař: MUDr. Nadeem Choudhary Jiný

Dnes jsem poznala pana doktora. Byla jsem na poliklinice Stroupežnického 18, Praha-Smíchov. Je to velice příjemný a komunikativní odborník. Snažil se mi pomoci můj problém vyřešit. Jeho vyšetření bylo nebolestivé a prováděno s citem. Pan doktor mluví velmi dobře česky takže jazyková bariéra rozhodně nehrozí. Jeho ordinaci vřele doporučuji!!!