MUDr. Tomáš Racek

Pediatr Více

České Budějovice 1 adresa

V krásném a příjemném prostředí pracují velice milí lidé...mají rádi děti a děti mají rády je. Velikým problémem je ovšem fakt, že pan doktor všechny nemoci zlehčuje a s milým úsměvem na tváři ani nemá za potřebí vysvětlit, dokud to z něj člověk nevytáhne. Vše bere s nadhledem, což ovšem nemusí být za všech okolností dobře . Nejsem z těch, co by běžel s dítětem k lékaři pokaždé co zakašle. Vše řešíme především doma dokud to lze. Museli jsme na jeho doporučení cvičit Vojtovku do té doby, než jsem se naštvala a došla ke svému neurologovi, podle kterého je dítě zdravé a cvičit nemá. Za 2,5 roku péče o našeho syna jse takto několikrát po návštěvě jeho ordinace odešla s nepořízenou ( že je syn zdravý). Neporadil s problémy s umělou výživou, kolikou, dlouhodobým průjmem (nechtěl udělat žádná vyšetření). Vše jsem si musela sama nastudovat a obejít odborné lékaře bez jeho doporučení. Po prodělané laryngitidě nám nechtěl napsat SOS čípek - aby jsme ho v případě nouze měli po ruce (tak jako to dělají jiní doktoři), nakonec jsme museli volat sanitku. Nechtěl nám napsat spousty léků, že nejsou třeba, vše nám bohužel museli napsat tentýž den až na pohotovosti v nemocnici (laryngitida s angínou). V uších nic neviděl a druhý den na ORL zánět středního ucha za 5 min. 12. Neřekl nám, že syn musí v roce na zubní. Neštovice prý nejsou infekční do té doby, než jsou i ve vlasech - takže může chodit osypané do školky, mazat se puchýřky ničím nemají a léky proti svědění (dithiaden) nejsou třeba, teplota se tlumit nemá a dítě se tak může celé uškrabat a zůstanou mu jizvy. Takže pana doktora doporučuji pro zdravé děti, je milý a povinná očkování s ním jsou legrace. JInak pokud budou vaše děti nemocné, raději na pohotovost. Vždy jsem měla velikou radost, když za pana doktora byl zástup - stará paní doktorka - úžasná! Všimla si během běžné kontroly toho, co ani my sami nepostřehli. Sama od sebe vše důkladně vyšetřila, objasnila a připravila nás na průběh léčby, aniž bych se musela na cokoliv ptát. Na lísteček napsala své vlastní ověřené postupy, sama po týdnu zavolala a zajímala se jak se nám daří! V tuhle chvíli jsem si uvědomila, že s panem doktorem není něco v pořádku....Kdyby byl pečlivější a sdílnější...nemuseli jsme končit vždy na pohotovosti! Je to škoda, protože má děti evidentně rád, ale u toho to bohužel končí.

Skvělý lékař, který vždy pomůže a poradí, s dětmi si rozumí. Sestřička je také úžasná a vždy s dobrou náladou.