Sam. ordinace PL pro dospělé
Štefánikova 535, Hradec Králové

Umístění: Sam. ordinace PL pro dospělé Jiný

Po stránce odborné jsem snad neměl co vytknout. Ale přidám se na stranu těch, kteří negativně hodnotí kladný vztah paní doktorky k penězům. Stalo se mi, že krátce po návštěvě obchodního zástupce farmaceutické firmy mi změnila lék a předepsala ejhle zrovna produkt té firmy, jejíž zástupce jí "navštívil". Pak mi velmi vadilo, že v čekárně nepřetržitě běžela TV s reklamami na léčbu různých výtoků a dalších lahůdek. Chtěl bych věřit, že to nebylo za příslušný poplatek od autorů reklamních šotů.Opravdu nechutné. No a proces opuštění měl stejný scénář jako u jiných pacientů. Neochota, požadavek na platbu atd. Vyřešeno podobně, zavřel jsem dveře a byl rád, že jsem odešel.Paní doktorku mamon zničil. Nikdy více.

Umístění: Sam. ordinace PL pro dospělé Nachlazení

Paní doktorka byla velmi milá, pozorná, pečlivá a zároveň neztrácela čas zbytečnostmi. Vše šlo hladce, rychle a cítila jsem se v její péči velmi dobře. Ordinaci má vybavenou moderní technikou, což ulehčuje vyšetření. I sestřička byla milá a pracovitá. Mohu jen doporučit.

Umístění: Sam. ordinace PL pro dospělé Bolest

Nejlepší paní Doktorka, kterou již navstevuji mnoho let. Vzdy příjemná, vždy ji to sluší. Ochotná a pecliva.

"Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde". Nejdříve ke komentářům - nejsem sice lékař, ale pracuji také s lidmi. Pokud má někdo podložený názor, tak ho respektuji, ale tady z těch "rejpalů" nikdo nenapsal ani jeden podložený argument, jde tedy buď o závist, nebo hloupost. Podle mého názoru je paní doktorka velmi precizní, nic neponechá náhodě a občas mne vyšetří lépe než odborný lékař, když o to požádám. Jako velké plus vydím to, že se nevykecává jako mnoho jiných lékařů a pracující člověk tak neztratí mládí v čekárně.

Vlado,co to blábolíte,jaké kopírování dokumentace !!! Vše jsem popsal,celá "dokumentace" vypsaná možná v deseti řádcích a vlastní rukou ! Ve finále jsem dodal novému prakt. lékaři vlastně výpis svůj ,ten byl okopírovaný,to ano! Vše co jsem popsal ,tak sedí. Tak zde nepište o nějakých jediných správných postupech, apod.To ,co mně prakticky ručně vypsala v deseti "růčo" napsaných řádcích ,bych svedl taky,a netrvalo by mně to tři dny,nýbrž pár minut.A dále, k blábolu p. LeCha ? Viz: Takovým lidem dát do rukou originální dokumentaci (jak tu někdo psal), bál bych se, že skončím u soudu a nebudu se mít jak bránit. - Milý pane,je zajímavé ,že když jsem tuto svojí zdrav.dokumentaci potřeboval k mému závodnímu lékaři,tak mně byla bez diskuzí celá zapůjčena. A to do mých vlastních rukou! To už problém nebyl! Mojí takto zapůjčenou celou zdravotní dokumentaci(kartu), jsem tehdy taky přinesl po několika dnech zpátky,a v pořádku. Tudíž laskavě taky neblábolte nesmysly.Hmm, už to raději zkrátím,ale některé tyto bláboly jsou zavádějící, a mně občas hnou žlučí.Jsem rád ,že jsem odešel. A u nového praktického lékaře ? Jsem navýsost spokojen,to se nedá vůbec srovnávat.

Je pravda, že nenapíše paní doktorka léky, když se léčíte u odb. lékaře, např. u očního nebo ve FN. Také jsem byla svědkem, že se starší pán přestěhoval a chtěl s zaregistrovat, řekla, že má plno a nevzala ho, protože by dostala pokutu, že počet pacientů má nějaký strop. Při další náštěvě u pí doktorky se přišla zaregistrovat mladá žena a tu vzala, to už plný stav neměla.

Chtěl bych se zastat paní doktorky a reagovat na předchozí stížnost paní Avonky, která asi pracuje bez nároku na honorář.
Paní doktorka je velmi dobrá lékařka. A co se týče výpisů atd.. S kopírováním dokumentace a výpisem je dost práce, nemluvě o tom, že tento postup je jediný správný!! Nic není zadarmo a už je třeba si to konečně uvědomit!!!!

plně souhlasím s názorem co napsal pan Bobi dne 10.3.2012...také jsem odešla od paní doktorky ůplně ze stejného důvodu.Jsem 19 let sledovaná na hematologii.Musím docházet každý měsíc na odběry do FN a do poradny.Takže víceméně jsem zprávy nosila jen k Mudr.Havlíčkové a když jsem chtěla léky nešlo to at si řeknu ve FN tak tvrdil dokktor,že to může napsat obvodní a to bylo pořád něco.Tak na co budu u ní registrovaná,když neudělá ani prevenci.Chtěla jsem od ní kartu,že přecházím jinam to nešlo jedině za 400,- a výpis z karty.Mám pocit,že v tom výpisu by nebylo napsáno vše co obnáší moje vyšetření a nemoc.Mám pěkně silnou složku v kartě.Tak jsem sestře řekla,že žádných 400,-kč za výpis dávat nebudu a zařídila jsem si přestup k jinému lékaři i bez karty.I když zařizování lékařských zpráv nebylo jednoduché pro novou dr.,ale stálo to za to.Nová dr.je moc lidská,milá,ochotná.Neustále mě posílá na nějaké kontrolní vyšetření atd.Tak jak je možné,že u některého dr. to jde a u jiného ne.To je asi na povaze toho doktora neA ne předpisama....jsem ráda,že u dr.Havlíčkové nejsem...

Stydím se za všechny ty negativní příspěvky plné špatně poskládaných vět a gramatických chyb! Pevně ale věřím, že si každý rozumný člověk udělá o jejich autorech svůj názor. Vůbec netuším, kde se v lidech bere tolik hrubosti, hlouposti a závisti. Copak je opravdu tak důležité, jakou barvou si barví nehty? Stejně jako dbá o sebe, dbá i o svou čekárnu a své pacienty. Nebo by ste byli raději, kdyby svůj vzhled jako lékařka zanedbávala? Nedivím se, pokud máte ve zvyku se vyjadřovat a uvažovat takovým způsobem, že se na vás paní doktorka a sestra neusmívají od ucha k uchu. S konfliktními lidmi není snadné se domluvit. Zvláště ne s těmi kteří mají pocit, že všemu rozumí. Takovým lidem dát do rukou originální dokumentaci (jak tu někdo psal), bál bych se, že skončím u soudu a nebudu se mít jak bránit. Kde vůbec berete odvahu posuzovat její vzdělání? Kdo z vás má o zdravotnictví jakékoliv ponětí? Blbec neví že je blbec, protože je blbec! Jednám s paní doktorkou vždy slušně a nikdy jsem neměl problém. Byla vždy ochotná, milá, měla pochopení, měla přehled. Vždy si na mě jako na pacienta vyhradila dostatečný čas. Potřebná vyšetření pokaždé provedla, s odesláním k odborníkovi neváhala. Nikdy po mně nechtěla žádné úplatky! Jsem velmi spokojen a věřím jí...

MUDr. R. Havlíčkovou jsem měl donedávna za obvodní ,nynější tzv. praktickou lékařku.K této lékařce jsem chodil přes 20let.Dříve jsem si na ní celkem nemohl stěžovat. Myslím ,že kdysi jako obvodní doktorka fungovala docela obstojně (v té době jsem znal i podstatně horší),a pokud bylo třeba, tak mě kdykoliv poslala k odbornému lékaři.Alespoň dříve jsem s tímto neměl problémy,a k odb. lékaři mě poslala třeba i na požádání.Nemohu posoudit,jak to dělala později ,jelikož poté jse byl téměř 20let sledován odbornými lékaři z FN.Dotyčnou lékařku jsem měl jako obvodní samozřejmě nadále,ale prakticky jsem po celou tuto dobu (skoro 20 let) předával dotyčné pouze odb. zprávy od lékařů z FN. Neměla se mnou prakticky žádné velké starosti, a tím pádem jsem byl celkem ideální pacient ("pouze evidence"). Pár let po tzv. sametové revoluci, začala jít (bohužel) postupně po mamonu. A v té době (dle mého názoru) začal postupně vznikat celý " kámen úrazu "! Zhruba během posledních 15 let se hodně změnila,a to bohužel k horšímu. Kdysi jsme neměli žádný problém. A když něco málo možná někdy bylo, tak jen spíš menší výměny názorů.Nic, co by stálo za řeč. ALE - odstupem času se začala i ta částečná arogance projevovat. Začalo se navíc stávat,že mi odmítla napsat některé léky, s odůvodněním, že mně tyto léky ona napsat nemůže.Ať si dojedu do FN,tam prý mně léky napíšou. Když jsem poté do FN jel ,protože jsem léky samozřejmě nutně potřeboval, tak koukali jako "jeleni",proč mně to praktická lékařka nechce napsat,a jen kroutili nevěřícně hlavou. Ujistili mě ,že tyto léky může a má praktický lékař bez problémů předepsat ( padla i poznámka ,že to je jenom o penězích). A jsme u toho -Prachy. Přesto mi i nadále nikdy tyto léky dr. Havlíčková nenapsala.Později jsem si pro napsání léků jezdil už vždy rovnou do FN , kde jen prohodili nějakou poznámku , zakroutili nad jednáním dotyčné hlavou, a bylo. V té době jsem již uvažoval nad změnou praktického lékaře. Ale ještě nebyl všem dnům konec. V nedávné době mně ve FN navíc zjistili další závažnější nemoc.O tomto jsem donesl zprávu praktic. lékaři. Poté jsem si šel schánět nějakého nového odbor. lékaře na tuto nemoc. Nakonec jsem i našel,a myslím ,že vcelku dobrého. ALE - nový odbor. lékař po mně tehdy chtěl ,aby mu dr. Havlíčková sdělila (napsala)ještě pár údajů,které v původní zprávě z FN nebyly. Já letěl zas asi 4 km k dr. Havlíčkové. Samozřejmě,že už poněkud arogantní dr .Havlíčková , poté co jsem k ní dorazil na druhý konec Hradce,mi řekla: prý nic psát nebude ,a co odbor. lékař potřebuje,tak má prý v té zprávě z FN. Opět jsem jel zpátky k odbor.lékaři ,a řekl mu, co mi dotyčná pověděla.Ten jen nevěřícně zakroutil hlavou,a pověděl mi ,že dodatečných pár ůdajů co by chtěl znát, ve zprávě z FN prostě nejsou. Nakonec nad tím mávl rukou, s tím ,že si to tedy zjistí dodatečně nějak jinak. Ať ji prý nechám být. A že o je jejím podobném jednání už taky ví,a ani ho to až tak úplně nepřekvapilo. Pro mě to byla taky ta pověstná poslední kapka, a já jsem se šel přeregistrovat k jinému praktickému lékaři. Nového prakt. lékaře jsem měl již delší dobu vyhlédnutého, a vzal mě bez nějakých problémů.Proběhl asi půlhodinový rozhovor o mém zdr. stavu . Nakonec se mě zeptal, jestli si má mojí zdr. kartu vyžádat, nebo si ji vyzvednu sám. S tím,že si kartu vyzvednu sám ,mé celé přeregistrování prozatím skončilo. ALE - další den jsem si jel dr. Havlíčkové pro svojí zdr. kartu. Zdravotní kartu mi nedala s tím ,že karta musí zůstat uložená u ní , a abych se stavil za 2 nebo tři dny,že vyhotový výpis z karty. Tudíš jsem opět odešel s prázdnou.Asi za 3 dny jsem si jel k dr. Havlíčkové pro výpis z karty. Výpis z karty mně ve finále její zdr. sestra po zaplacení 140,-Kč předala, a já zase odjel. Když jsem se cestou podíval, co je vlastně v tom výpisu, na jenož vyhotovení potřebovala odstup tří dnů,tak jsem nestačil žasnout. Celý ten slavný výpis za 140,- Kč obsahoval, asi deset, rukou napsaných (načmáraných) řádků!!! Mimo jiné opsáno v podstatě z kterékoliv zprávy z FN. Ha ha. Nakonec jsem si doma vzal ze své soukromé( veškeré okopírované ,a možná i podrobnější) zdravotní dokumentace, daleko lepší výpis (především čitelný a orig. psaný na PC). Poté jsem jel k novému prakt. lékaři. Musím říci,že se ten tzv. výpis od MUDr. Havlíčkové sice do mé nové karty pro pořádek založil ,ale pro orientaci byl nakonec použit ten výpis můj ,z mé soukr. dokumentace. Ještě dodám,že po několika týdnech zkušeností s novým praktickým lékařem, jsem ukecal i manželku. Ta měla zas pro změnu svého praktického lékaře v jiné lokalitě Hradce. Sice se svým lékařem byla spokojena,ale nakonec jsem ji přesvědčil,aby jsme měli společného praktika , a hlavně kousek od bydliště. Dojeli jsme k jejímu praktickému lékaři pro zdr.kartu( měla ji tam přibližně 30 let), kterou ji naprosto bez jakýchkoliv problémů byla vydána a zcela zdarma. Poté ji předala novému pr. lékaři. Zde je vidět ,že někde to funguje stále normálně, a neždímají jenom penízky - A VO TOM TO JE. S novým praktickým lékařem jsme naprosto spokojeni. . Je svědomitý , zodpovědný a hlavně nehoní žádný mamon. Je to především normální člověk. Je někdy až s podivem co ty pitomý prachy s některými udělají . Myslím ,že pro MUDr. Havlíčkovou je již delší dobu také na prvním místě hlavně ten MAMON. Je fakt ,že kdysi dávno taková nebyla , hmmm. BEJVÁVALO. A ZDR. SESTRY? Tak ty u ní nebudou mít taky zřejmě zrovna na růžích ustláno. Je fakt ,že se tam pár satorií vystřídalo ,ale byly tam i příjemné sestřičky . Njn , ale budu se opakovat . BEJVÁVALO. Mohl bych toho tady napsat ještě asi hodně,taky jsem tam více ,méně přes 20let chodil.Ale už to radši zkrátím. . Takže paní dr. polepšete se , mamon není všechno. A za to dříve ,co bylo asi tak zhruba do r.1995, bych dal i dobrý - zelenou. Ale od té doby postupně až po současnost hodnotím slabý (né-li velmi slabý)- červenou. Je to děs co s lidmi udělají prachy . A takových je daleko víc.Přesto jsem rád ,že i svědomitých ,normálních a dobrých , se stále ještě pár najde.
A tehdy, později zavedené třicetikorunové polatky? Tak to by bylo na další kapitolu!