Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

X

byla jsem tam dnes, na uvítanou mi řekl, že jsem více širší než vyšší a že to mám z toho, že nemám nic jíst a malý dvorek a velký bič atd...takovéto kecy měl od začátku až do konce.... Já osobně pracovala na Košumberku jako sestra a chtěla jsem jen od něj vypsat rhb..Na to on odpověděl, že mám cvičit a cviky na míči jsou blbé atd....že mám běhat :-)a že teď když jsem ze zdravotních důvodů doma, že na to mám čas, že vlastně ni nedělám atd.... .. na to už jsem mu nic neříkala..... on mi dvakrát škubl s krkem a šla jsem ....takže ne že mě stále brní ruce a nohy jako předtím, ale ještě mě bolí celá krční páteř a rozjíždí se mi migréna na kterou netrpím.....super.....

Od asi 13 let jsem trpěl na bolesti hlavy, neurologem p. dr. Brabcem jsem byl odkázán pro vadné držení těla (!!! nikoliv blokády zad !!!) na ortopedii k p. dr. Dusbabovi. Ten mi ihned škubnul s krkem, aniž by mé mamce tehdy vysvětlil, co vlastně dělá a jaké to může mít dopady. Do té doby jsem nikdy neměl zablokovaná záda, že bych trpěl omezením pohybu. Od té doby jsem začal trpět na opakované hrubé blokády krční a hrubní páteře. Vždy to řešil stejným způsobem - manipulací (trháním). Nakonec - po několika letech - jsem skončil s výsledkem opakovaných blokád zhruba po měsíci. Stávalo se mi i to, že když jsem otevíral dveře, zablokovala se mi hrudní páteř, nejednou jsem nemohl vstát z postele (to mi bylo asi 15 let). Dostal jsem se s tím na Košumberk., až když už se na to mamka nemohla koukat. Pan Dusbaba zásadně odmítl můj požadavek na rehabilitaci s tím, že mám jezdit na kole, běhat a dělat kliky a sestřička mi na to dala nějaký leták s cviky. Na Košumberku mi řekli, že běhání, jízda na kole a kliky jsou pro záda s mým problém ty nejhorší cviky. Musím říct, že když se mi páteř zablokovala, jeho škubnutí mi krátkodobě pomohlo, ale co to způsobilo trvale, už on neřešil, a já to tehdy (jako dítě) netušil. O přibližěně 8 let později mi až v Praze pomohli jiní doktoři a několik z nich mi sdělilo, že škubání se zády se takto rozhodně nesmí provádět. Zvláště v oblasti krční páteře je to velmi nebezpečné. Doslova jsem slyšel: "Pokud by Vám někdo ještě chtěl škubnout s hlavou, rychle utečte!" Tak to ještě zvažte, zda Vám skutečně pan doktor Dusbaba pomáhá z dlouhodobého pohledu. Dodnes mám se zády potíže. Kdybych mohl toto vrátit, raději bych dojížděl na rehabilitaci do jiného města, než tyto důsledky. Pokud si k němu chce chodit dospělý člověk, který si o problému dnes může kdekoliv cokoliv přečíst např. na internetu, je to jeho věc - jeho tělo - jeho život. Ale buďte obezřetní především, rodiče, pokud jde o Vaše děti.

Ve dvou případech mi MUDr. Dusbaba velmi pomohl.
Poprvé jsem v nemocnici v L. byla ubezpečována,že moje bolesti pramení z obezity a pomůže jen rehabilitace nohou... Po návštěvě p.doktora Dusbaby/ sděli mi, že můj problém měl být operativně řešen již před dlouhou dobou/ mne tento poslal ihned na operaci do Kolína, kde mi proveli operaci kolene... Po tři čtvtě roce chůze o berlích jsem byla vfit a vděčná za pomoc v pravou chvíli.

Podruhé mi opět v nemocnici v L. sdělili, že jedině operace ramene vyřeší mé bolesti trvající déle něž 3měsíce... Vyděsila jsem se a opět se šla poradit s p.Dusbabou. Operaci okamžitě odvrhl, a po upozornění, že bude potřeba delší doba, ale rameno a ruku dáme do kupy, se mi začal věnovat. Dnes,po téměř 4 měsících rukou hýbu, bolest je nepatrná a já doufám,že pokud se mi opět něco stane, bude tu opět pan doktor se svým škubáním...

Vivat MUDr.Dusbaba - apropö kouř mi nevadí a klidně bych si jednu s panem doktorem zapálila...

U pana doktora jsem byla se svojí asi 9letou dcerou kvůly zablokované krční páteři a bylo to strašné za prvý ji krk bolel ještě víc a za druhé to jeho trhání krku bylo něco strašné + ta jeho ordinace byla celá cítit kouřem. Něco hrozného !

já jsem byla naprosto spokojená,i když se mi zdálo,že je v ordinaci cítit kouř.Ale to je věc vedlejší,nebot mi omohl s páteří,takže s už mohu hýbat, a to je pro mě to nejhlavnější.jen ta zakouiřená ordinace mi k profesi lékře moc nesedí.

Pana doktora chvalím, má příjemné vystupování, objednání je rychlé, pomohl mi. Chválím také jeho moc příjemné sestřičky. Byla jsem u dvou jiných ortopedů, jeden určil jinou diagnozu. Léčba nepomohla, navíc dlouhé čekání, u jednoho objednání 1 měsíc.

Byl jsem u něho dvakrát se svým problémem. První věc, která je fantastická, je objednání. Máte problém a hned druhý den můžete jít k panu doktorovi. To nikde neznám, mohl jsem se objednat tak za dva měsíce, když už je třeba po problému. Trhnutí mně vyhovuje a myslím si, že pomohlo. Jiní Vám cpou jen léky a nehledají příčinu. Já mohu jen doporučit.

Nevím jaký je teď, ale v době kdy jsem měla problémy, my stačily dvě návštěvy a vše bylo vyřešené. Když jsem měla zablokovanou krční páteř a bylo mi hrozně,stačilo 4x trhnout hlavou a mám klid,sice je to nepříjemné, ale mě se nádherně ulevilo.Všem doporučuji..

taento pan doktor je naprosto úžasný. Vždy pomůže, dokáže poradit a pomoci. Je to člověk, který má i praxi a jsem ráda, že ho znám.