Praktický lékař pro děti a dorost
Velkopavlovická 25, Brno

K paní doktorce jsem chodila od malička a dokud jsem neměla žádné zdravotní potíže, byla jsem s ní velmi spokojená. Každou bolest v krku, která byla opakovaná a velmi nepříjemná hodnotila jako zánět nosohltanu. V lékárně mi doporučila koupit si kapky do nosu, popř. nějaký sirup a tím její léčba končila. Po asi tomto ročním ping pongu jsem se rozhodla navštívit ORL a dozvěděla jsem se, že mám rozjetý zánět dutin, který bylo třeba léčit antibiotiky a nějakou alergickou reakci, načež jsem byla poslána na alergologii. Nemluvím ani o tom, jaký má paní doktorka nepořádek ve zdravotní dokumentaci. Poté co jsem za více než rok sportem a zdravou stravou zhubla zhruba 15 kg, mi tvrdila, že jsem tohoto snížení váhy docílila za méně než 3 měsíce, udělala mi odběry krve a celý rok jsem téměř každý měsíc chodila na převážení, což úžasně prospívalo mé psychice. Při poslední návštěvě, když se na mě starostlivě zadívala a zeptala se mě, jestli už pravidelně menstruuji, jak jsem si prý stěžovala při prudkém snížení hmotnosti, že nemám menstruaci, jsem se rozhodla, že okamžitá změna lékaře je opravdu na místě, protože nemocná je spíše paní doktorka. S těmito problémy jsem se paní doktorce totiž nikdy nesvěřovala (nechápu ani proč bych potíže tohoto rázu řešila s obvodní lékařkou). Rozhodně NEDOPORUČUJI!

K paní doktorce jsem chodila od poloviny základní školy. Byla jsem u ní zaregistrovaná i po 18 letech, protože tvrdila že to do 21 není problém. A problém to opravdu nebyl, ale pouze do té doby než jsem onemocněla a potřebovala předepsat léky to mě sprdla s tím, že na léčení si mám najít doktora pro dospělé.
Jinak byla příjemná, ale chtělo by to více odbornosti např. léčení zánětu močových cest stylem testování různých antibiotik však nějaké zaberou, mi moc profesionální nepřijde (zabraly až páté během asi půl roku).

K paní doktorce jsem chodila už já jako dítě a i když už tehdy některé věci zanedbala, začala jsem s ní chodit se svým dítětem, protože jsem věděla, že lékařská věda jde stále kupředu. Ovšem ouha, po pár měsících jsem zjistila, že se paní doktorka zasekla před těma 20 lety a na nějaké ty inovace není stavěná. Takže přístroj pro CRP vyšetření? na co když miminu můžeme vzít krev z žíly na hlavě že?! nebo nastřelení naušnic. 10 minut jsem se s ní přela, protože mě přesvědčovala že mezi píchnutím a nastřelením není žádný rozdíl a že to vůbec nebolí. To, jak tu někteří píší, že je milá je pravda, ale to je drtivá většina dětských lékařů a pro zdraví dítěte to není to nejpodstatnější. Takže já ze své zkušenosti nedoporučuju.

Také bych se podělit se svými zkušenostmi s paní doktorkou. Bohužel s těmi negativními. Jak zde již někdo psal, paní doktorka je příjemná, ale pouze do doby než máte nemocné dítě. To teda pak ochotná moc není. Je dokonce i problém dostat razítko do omluvného listu pro potřebu školy, která to po žácích vyžaduje z důvodu velkých absencí a tato paní doktorka žádná potvrzení o nemoci nebo návštěvě nedává, z důvodu zneužití dětmi (prý aby si tam nefalšovaly datum - kdyby si paní doktorka pořídila datumovku, tak není problém nikde).
Moje dcera má již dva roky vleklé zažívací potíže (zvracení, průjmy) a kvůli tomuto onemocnění nesnáší ATB. U předchozí lékařky, od které jsem dceru bohužel odregistrovala z důvodu přestěhování, se toto onemocnění projevilo a protože dcerka musela být při angíně přeléčena ATB, tak jí paní doktorka nasadila Penicilín v injekční formě, neboť orálně nic nesnasla. poté se začala léčit na výše uvedené zažívací problémy.
Teď dcerku postihla opět nemoc - bolest v krku. Odcházela od Dr. Blažkové s tím, že je to viróza. Druhý den se potíže dcery zhoršily a tak jsem jí rovnou poslala na ORL, kde jí byla diagnostikována angína. Dostala ATB a protože dcerka řekla na ORL, že je nesnáší a že má strach, že opět bude zvracet, dr. z ORL jí odkázala na svojí obvodní lékařku - Dr. Blažkovou, ať to v případě nouze řešíme s ní. Takže jsem ihned volala na obvod, ovšem paní doktorka Blažková zásadně odmítla změnit léčbu a snad předepsat Penicilin v injekcích, prý z důvodu, že ona na svoji odbornost toto předepsat nemůže a navíc, že je to prý drahá léčba atd.. Bohužel ani jiné žádné řešení nenavrhla a odkázala mne znovu na ORL.
Na můj dotaz, jak budeme postupovat dál, když dcera po dvou dnech užívní ATB bude opět zvracet a rozhodí si opět zažívání s možností opětné hospitalizace a s tím, že nebude mít přeléčenou angínu, nebyla schopna rozumně odpovědět.
Kdyby mi paní doktorka podala vysvětlení, že se třeba bojí aplikovat Penicilin kvůli alergické reakci anebo vysvětlila jinak, že není vhodná právě tato léčba - zcela jistě bych se i já k tomu postavila jinak.
Nabyla jsem dojmu, že paní doktorce nejde ani tak o zdraví dětí ale o to, jak bude ze strany pojišťovny v případě přečerpání limitu na léky, krácena.
Dceru jsem odregistrovala k jiné lékařce, která celou situaci zhodnotila a postupuje v léčbě s ohledem na dcery potíže.
Takže já tuto lékařku nedoporučuji v žádném případě.

PAní doktorka je pečlivá, ochotná, vždy syna prohlédne poctivě, syn k ní chodí "rád", je velmi příjemná. Jírkovi

Paní doktorka o mě pečovala 20 let a jsem nad míru spokojený. Vřele doporučuji.

K této doktorce jsem chodil 20 let chodily k ni moje 2 sestry a bratr a ted k ni chodi i muj syn. Lepsi doktorku jsem nepoznal. ŠPIČKOVÁ DOKTORKA.

Vždy hodná a usměvavá paní doktorka vyřešila každý můj problém. Doporučuji

C

S detmi chodím k paní doktorce již 21 let a vždy!!! jsem byla spokojená a to nejen s jejím přístupem k dětem, což je pěkný, ale ne zas tak důležitý jako odbornost. Hlavně jsem vždy obdivovala její správné stanovení diagnozy. Na rozdíl od jiných, mé děti nebyly při každé nemoci léčeny antibiotiky a paní doktorka vždy poznala, kdy je to třeba a kdy ne. Vždy měla pravdu. I stanovení jiných diagnoz bylo vždy správné, v čem vidím v dnešní době u jiných lékařů největší problém.

Syn - 21 let, chodí k paní doktorce od narození. Vždy vyšla vstříc, milá, hodná, nikdy jsem neměla pocit, že by něco zanedbala.Syn si neumí představit, že jednou
bude muset k jiné doktorce. A pochvala i příjemné a vstřícné sestřičce.