Itals
Italská 560/37, Praha

Zobrazit ostatní profily gastroenterologů v okolí

Umístění: Itals Jiný

Opravdu originální způsob komunikace. Reakce na objednání pacienta doporučeného jejím kolegou, cituji: "Nejdřív si vylečte zadek a pak se ozvěte". Diagnózu sděluje prostřednictvím sestry po telefonu, které zdáli napovídá.

Umístění: Itals Jiný

Měl jsem dlouhotrvající problémy. OL na Italské mi doporučil vyšetření na gastru, konkrétně gastroskopii. Po vstupu do ordinace byla sestřička naprosto v pohodě. Doktorka si vyslechla asi dvě věty a řekla, že vyšetření je naprosto zbytečné, vše je ze stresu a psychického stavu. Tak jsem jí odvětil, jestli se mám obléci a ona že se na to tedy podívá, ale že jí jasné, že mi nic není. Zákrok se provedl asi za 40 vteřin a jak předpokládala, nic mi není. Stav se mi postupně zhoršoval, rezignoval jsem na doktory na Italské a začal řešit vyšetření jinde. Gastro v Mostě, naprosto fajn pan doktor, na rovinu mi řekl, že bych toto neměl dělat, že pokud jsem léčen v Praze tak bych měl být tam. Když mě ale viděl, udělal hned krev a znovu gastroskopie s biopsií. A už to samozřejmě začalo, kompletně bez enzymu laktáza, střední deficit trehaláza, sacharáza, střední zánět atd atd atd. Poté další vyšetření a nález dalších problémů. Takže moc děkuji paní doktorko ;)

Umístění: Itals Jiný

Dnes jsem podstoupila gastroskopii (celiakie) u paní doktorky Malesové v železniční nemocnici s poliklinikou AGEL v Praze Italské ulici.
Sestra i paní doktorka naprosto úžasné, milé, sestřička mě hned uklidnila že to nic není, ať se vůbec nebojím, že to bude jen chvilka.... vystříkala krk sprejem co chutnal jako sprej při bolestech v krku, hnusné to vůbec nebylo, jen nepříjmený byl pak "knedlík v krku" jak to bylo znecitlivěné - paní doktorka pečlivě vysvětlila každý krok který udělá, což dělalala i při výkonu, lehla jsem si na levý bok, zhasli, dali mi náustek a zavedli sondu, dvakrát jsem polkla (samozřejmě 2x dávivý reflex) ale nic strašného, vevnitř jsem gastroskop vůbec necítila, ani jak ho posouvají , jen v jednom místě asi 5x dávivý reflex což je normální, a vytahování nepříjemné nebylo vůbec. Za 3 minuty hotovo! A to jsem byla bez premedikace. Všem DOPORUČUJI MUDr. Malesovou i sestřičku, milý přístup, vše vysvětleno, výkon šetrný. Sem už se nebojím :-)

Umístění: Itals Jiný

Hodnotím velmi negativně zejména komunikaci s pacientem. Odborný postup nemohu hodnotit, neb jsem po několika návštěvách změnila lékaře, se kterým jsem velmi spokojená.
Paní doktorka mě náležitě vyděsila už na první návštěvě, kam jsem byla odeslána jiným specialistou ze stejné polikliniky. Paní doktorce jsem střučně ve dvou třech větách popsala, s čím jsem ke specialistovi docházela a jak jsem byla léčena. Aniž by mě vyšetřila či četla jakoukoli lékařskou zprávu, velmi emotivně dala najevo, že dosavadní léčebný postup byl špatný. Konkrétně zděšeným hlasem vykřikla, jestli mě opravdu léčil pan doktor s těmito příznaky takto? Když jsem to potvrdila, kroutila hlavou a tvářila se nesouhlasně. Poté mě teprve krátce vyšetřila a pořád opakovala, jak jsou mé příznaky zvláštní a že to by ji tedy opravdu zajímalo, čím je to způsobeno. Dala najevo, že předchozí diagnóza se jí zdá chybná. Objednala mě v nejblížším možném termínu na podrobnější vyšetření. Když jsem se dotazovala, co by podle ní mohlo být tedy příčinou mých problémů, pokud to není původní diagnóza, rázně odvětila, že mi nebude vůbec nic říkat, dokud mě nevyšetří. To je sice logické, ale v důsledku jejího předchozího emotivního jednání jsem odcházela vyděšená a plná strachu, protože předchozím specialistou mi bylo sděleno, že se nejedná o závažný problém a že ho lékařka snadno vyřeší. Nyní jsem odcházela s tím, že poměrně nepříjemná a několik měsíců trvající předchozí léčba byla nejen zcela zbytečná, ale možná i chybná. Měla jsem strach z možné jiné diagnozy.

O několik dní později jsem dorazila na podrobnější vyšetření, které ukázalo na problém, který už naznačoval původní lékař a kvůli kterému jsem k paní doktorce také byla odeslána. Zatímco pan doktor mi tuto diagnozu prezentoval jako něco, z čeho se nemám strachovat a co se snadno vyřeší, paní doktorka během celého vyšetření opět emotivně dávala najevo, jak je nález špatný například slovy: "Podívejte se na tohle, takhle to v tom střevě nemá vypapdat." Pravdu měla snad jen bohužel v tom, že nález byl o trochu rozsáhlejší, než se původní lékař domníval. To mě vyděsilo, těžko už mi šlo skrývat emoce a tak jsem se lékařky zeptala, co nález znamená, že mám obavu, aby se nejednalo o vážné onemocnění, které mi nějak zásadně naruší život (dosavadní projevy onemocnění byly velmi mírné). Myslela jsem, že mě doktorka trochu povzbudí a uklidní, ale místo toho mě chladně odbyla, že mi diagnozu říkat nebude, dokud nebudou výsledky z laboratoře, takže jsem se zase nic nedozvěděla, že nemám číst internet a zakončila to tím, že "někteří lidé s touto diagnózou žijí úplně normálně." Potom řekla, že nemá smysl mi nic dalšího říkat a bez mého svolení zavolala z čekárny mou maminku, která zde byla jako můj doprovod. Přede mnou jí řekla, že jsem psychicky rozhozená a tudíž mi nemá smysl nic vysvětlovat a celý další postup popsala jí (včetně nálezu). Podotýkám, že jsem již byla dávno plnoletá a nedala jsem žádný souhlas k tomu, aby byly informace o mém zdravotním stavu sdělovány mé mamince, i když mi to pochopitelně nevadilo, nepřišlo mi to vhodné. Na závěr mě poučila, že zdravotní problémy mi zřejmě začaly ze stresu (to úplně nepopírám) a že pokud se budu i nadále takto stresovat, neuzdravím se. Mám si prý představovat a vizualizovat, jak léčba zabírá.

Ve zkratce - na další návštěvě mi potvrdila diagnozu. Dala jsem najevo, že jsem si oddychla, protože po tom, jak mě strašila, jsem se obávala něčeho mnohem horšího. Na to mi řekla, že se diví, že se raduji, že to ani tak není moc pěkná diagnóza (ale jinak se prý nemám stresovat, nebo se neuzdravím).

Jak to celé dopadlo? Nejprve mi paní doktorka omylem předepsala špatné léky (!!!) - tablety s nižším obsahem účinné látky, než měla v plánu, takže jsem dva týdny brala 3 krát nižší dávku, než jsem si všimla, že recept a doporučené dávkování ve zprávě se neshodují. Když jsem ji to volala, uznala, že se spletla, ale ani se neomluvila. Navzdory tomu, že lékařka ve zprávě strašila agresivnější léčbou v případě, že tato nezabere, mi léčba zabrala a ani ne za měsíc jsem na kontrole u jiného specialisty byla již bez nálezu. Od té doby mě nemoc trápí minimálně, došlo na slova původního lékaře, že dostanu léky a problém se vyřeší.

Kromě neempatického přístupu, který mě v přijetí nepříjemné diagnózy nijak nepodpořil a se kterým jsem se naštěstí již na jiném pracovišti nesetkala, považuji za největší nedostatek sdělování informací osobě blízké bez souhlasu, kritiku práce kolegů bez podrobnějších znalostí, strašení, citové vydírání (když se budete stresovat, bude to horší, což skutečně stres spíše zvětšuje), chybné vydání receptu bez omluvy. Kladně hodnotím přístup sestry, která na mě byla opravdu hodná a velmi mě podpořila.

Doufám, že jsem jediná, kdo něco podobného zažil a že jsem měla prostě jen smůlu.

Paní doktorka se chovala velmi neprofesionálně.Když pominu arogantní chování.Vyšetření neprovedla řádně.Pomlouvala navíc své kolegy.Tohle je bohužel moje zkušenost.

Minulý týden jsem byl u paní doktorky na kolonoskopii. Kamarádi mě na to "připravili", takže jsem byl vyděšený jako králík. Dokonce mě doprovázela maželka. Obavy byly zbytečné. Lékařka i sestřičky byly báječné, zákrok byl bez problémů. Klidně bych na to šel zítra znova. :)