Zařízení klinické psychologie
Na Hradbách 4, Ostrava

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Dnes jsem dostala do rukou posudek paní doktorky Mrkvicové. Nechutnost a děs. Se synem jsme již osm let oběťmi psychického násilí a manipulování. A posudek? Otec manipulátor a násilník je velmi hodná a pečující osoba trpící rozvodovými problémy. A matka, která naprosto sama dítě živí a stará se? Psychicky labilní což snižuje schopnost vychovávat dítě. Jak může takovýto člověk, který má v rukou osudy našich dětí dělat posudky, když není schopna ani poznat kdo lže a kdo říká pravdu. Klidně navrhuje svěřit dítě do péče násilníkům, však je jich asi málo tak proč by nevyrostli další. A z pečujících rodičů, kteří chtějí z dětí vychovat slušné lidi dělá "labilní". Chtěla bych vidět samotnou paní doktorku kdyby si prošla peklem jako oběti domácího násilí (ať už psychického nebo fyzického) jak by byla "redy".

S paní doktorkou jsem měla tu čest před dvěma lety. Také u nás nepoznala v otci agresora, násilníka a manipulátora. Díky jejímu znaleckému posudku svěřil soud obě mé děti do výchovy otce, protože jsem nesouhlasila se střídavou péčí. Nyní opět po dvou letech řeší kriminální policie modřiny na těle dcery (7 let), která všude, kam příjde tvrdí , že ji otec bije páskem nebo rukou, dokonce otec protěžuje jejího bratra (8 let) a uplácí ho dobrůtkami i penězi, aby na sestru ještě donášel. Také vulgárně i spolu s přítelkyní všichni dceři nadávají a posmívají se jí. A tady jsme došli díky paní doktorce Mrkvicové.

pani mrkvicova ani pani foltynova nepoznaji kdo lze a kdo rika pravdu,,prisla jsme o deti jen protoze jsem nezvladla testy ani nepoznali proc oco se u me jedna kdybych se zato nestydela tak bych rekla pravdu.ale i tak dopustili aby dite skoncilo u tyrana a druhe dite v domove,pani mrkvicova muzete mi dat 10 stejnych testu a pokazde to bude jinak vyplnene.....rikala ze nikdo nelze u nas ale zajimave je ze kazdy ma jinou vypoved.a podle nich i doktor s chirurgie lze.co ma clovek pak delat na koho se ma obratit,jen zvas udelaji ty nebezpecne a pritom to tak neni.omlouvam se za chyby ale ani pomocnik na psani vam nepomuze....pani mrkvicova vypada prijemne ale zdani klame a pani foltynova je strasne neprijemna. nedovedou si predstavit co provedli.oni asi neznaji nikoho kdo rika opravdu pravdu.to jsem ja ta ktera za vsechno trpi jen protoze rikam pravdu a nic jen pravdu

Paní doktorka ráda bagatelizuje problematiku domácího násilí a to i v případě, že je naprosto průkazné, včetně odsouzení domácího násilníka. Pojmy jako posttraumatická stresová porucha nebo druhotná viktimizace jsou pro ni evidentně sprostá slova. Takže pokud si někdo projde takovouto zkušeností a skončí z toho jako uzlíček nervů, je to podle paní doktorky důvod pro nesvěření dítěte do péče. Každý člověk zabývající se touto problematikou dobře ví, že domácí násilníci jsou v prvé řadě zdatnými manipulátory. Kromě paní doktorky. Té stačí polichotit a už taje.

Mne poškodila a to tak, že hodně, dalo by se říci, že i fatálně. Nemluvě o mých dětech. Z jejího posudku vyplynulo, že násilníci a psychopati jsou OK, kdežto já jakožto oběť jsem "labilní" (bodejť) a nelze do budoucna vyloučit zhoršení mého psychického stavu. To je jako říct, že nelze do budoucna vyloučit, že mě porazí auto. Absolutně zaměnila příčinu za následek, což by se jí coby "odborníkovi" stávat nemělo.

Není se však čemu divit, mně přišlo podezřelé už to, jak si hezky notuje s jiným násilníkem, jistým panem P. v jednom Dobrém ránu na ČT 1, viz

Tento pán mj. svázal svou ženu a zavřel ji do skříně, viz

(dole ten text psaný kurzívou). Dnes je představeným občanského sdružení s takřka orwellovským názvem "Spravedlnost dětem". Krásné, jak se tématu domácího násilí v této debatě vyhnula, přestože toto téma je v rámci diskutované problematiky, tedy střídavé péče, více než důležité.

Takže, jestliže sem zabloudil někdo (ať už muž či žena), kdo je (byl) obětí domácího násilí, a byla mu soudem ustanovena tato soudní "znalkyně", podejte námitku, nedopusťte aby vás posuzovala zrovna ona. Z důvodů výše uvedených. Je v tomto ohledu naprosto nekompetentní.

Nebudu se rozepisovat o celém případu, protože to ani nejde.Paní doktorka nám dělala vyšetření našeho adoptovaného syna pro soud. Vše proběhlo v pohodě.Úsměvy a spokojenost na obou stranách a za deset minut bylo vyšetření hotovo./U dítěte , které v životě neviděla/.Ale u soudu bylo vše jinak.Jelikož bylo evidentní , že je velice spřízněna ze soudkyní, které tento posudek z nějakých důvodů nevyhovoval,vše obrátila úplně jinak ,a lhala jako malé dítě.Samozřejmě jsem se naštval a uvedl jsem ve vzteku to , že ve vyúčtování uvedla délku vyšetření a částku , která tomu absolutně neodpovídala / byla mnohonásobně překročena/a už jsem se potom nedostal ke slovu a dá se říct ,že
vše bylo najednou v náš neprospěch.Paní Mrkvicová je podle mně zlý člověk a chová se podle toho, jak jí to zrovna vyhovuje a myslím si , že takový jedinec s nízkou morálkou, může být i úplatný. Proto ji absolutně nedoporučuji slušným lidem.

Paní doktorka mi velmi pomohla, když jsem řešila své osobní problémy, mohu ji jen doporučit! Je to velice milá a příjemná lékařka.

je nejlepší.

Pani doktorka je odbornik s dlouholetou praxi urcite se vratim.

Je to úžasně empatický člověk, nachystána vždy s dobrou radou, ochotná vyslechnout kdykoliv.Znám ji už skoro 20 let a neznám lepšího psychologa. Skládám velkou poklonu.

Paní Mrkicová, jen ty nejlepší zkušenosti, vždy usměvavá a příjemná, vstřícná,ochotná,lidský přístup,chápavá.Opravdu nám pomohla se synem s poruchou ADHD , prospívá na samé jedničky a chování je o 95% zlepšeno, zklidnění.Doproručuji všem, je opravdu dobrá.