MUDr.

Konrad Siala

Pediatr, Praktický lékař

Kontaktní informace

• P

K panu doktorovi chodíme již 3 roky a jsme s ním velmi spokojeni, dcera skoro nikdy nepláče a pro očkování vždy rychle prestane, protože pan doktor vždy odvede její pozornost jinam. Také skoro nečekáme a když telefonujeme, sestra nás nikdy neodbyde. Ordinace doporučuji,jsme spokojeni.

• Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Od kolébky až k maturitě se snažíme o individuální přístup ke každému dítěti.

Ordinační hodiny

Po 7:15 – 10:30 (nemocné) 11:00 – 13:00 (kontroly po nemoci) 13:00-16:00 (zvané)
      Út 7:15 – 10:30 (nemocné) 11:00 – 12:30 (poradna pouze pro kojence a novorozence)
      St 7:15 – 10:30 (nemocné) 11:00 – 13:00 (kontroly po nemoci) 13:00-16:00 (zvané)
      Čt 7:15 – 10:30 (nemocné) 11:00 – 12:30 (poradna pro kojence) 12:30-13:00 (zvané)
      Pá 7:15 – 10:30 (nemocné) 11:00 – 12:30 (kontroly po nemoci) 13:00-14:30 (zvané)

**************Od 10:30-11:00 hodin přestávka *********

Nemocné pacienty NEOŠETŘUJEME v době preventivních prohlídek - pokud nebyla předchozí telefonická domluva. Děkujeme za pochopení!

PREVENCE

Pravidelné prohlídky a očkování kojenců do 18 měs. objednáváme průběžně.
      1. prevence: do 5 dnů od návratu z porodnice
      2. – 9. prevence: během prvního roku života zpravidla ve 14 dnech, 6 týdnech, 3, 4, 6, 8 a 10 měs. a v jednom roce.
      10. prevence: v 18 měsících
      11. prevence: ve 3 letech.
      Další preventivní prohlídky jsou v lichých letech, tj. 3, 5, 7, 9, …, 17, poslední nejpozději před dosažením devatenáctého roku věku - S SEBOU OČKOVACÍ PRŮKAZ + MOČ
      Na preventivní prohlídky děti zveme SMS, z počítače. Z toho důvodu na ně neodpovídejte, ale ozvěte se na čísla pevné linky nebo mobilu..

Pravidelné povinné očkování dětí stanovuje zákon. Pokud se rodiče rozhodnou, že své dítě očkovat nenechají a nemají k tomu opodstatněný důvod (např. lékařské doporučení), dopouštějí se přestupku a mohou být stíháni podle přestupkového zákona. Povinné očkování hradí stát ze státního rozpočtu.

Povinné očkování

záškrt, tetanus, černý kašel
      haemophilus influenzae B
      žloutenka typu B
      dětská obrna
      spalničky, příušnice, zarděnky

Povinný očkovací kalendář

Od 9. týdne života dítěte

První dávka Hexavakcíny (záškrt, tetanus, dávivý kašel, invazivní onemocnění )
      vyvolané Haemophilem influenzae typu B, virová hepatitida typu B), očkování proti dětské přenosné obrně (INFANRIX HEXA )

Od 13. týdne života dítěte

Druhá dávka Hexavakcíny (záškrt, tetanus, dávivý kašel, invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B, virová hepatitida typu B).
      Od 18. týdne života dítěte

Třetí dávka Hexavakcíny (záškrt, tetanus, dávivý kašel, invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B, virová hepatitida typu B).
      Od 10. do 17. měsíce života dítěte

Čtvrtá dávka Hexavakcíny (záškrt, tetanus, dávivý kašel, invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae typu B, virová hepatitida typu B).

15. měsíců života dítěte

První očkování - spalničky, příušnice, zarděnky. ( PRIORIX )

21. až 25. měsíc života dítěte

Druhé očkování - spalničky, příušnice, zarděnky (druhé očkování v odstupu šest až deset měsíců po prvním očkování).
      5. až 6. rok života dítěte

Přeočkování - záškrt, tetanus, dávivý kašel (INFANRIX )
      10. až 11. rok života dítěte
      Očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně (BOOSTRIX POLIO)

12. až 13. rok života dítěte

Očkování - virová hepatitida typu B (pouze u dětí, které nebyly očkovány v prvních měsících života) - tři dávky v rozestupu 0,1 a 6 měsíců. (ENGERIX B )

13. až 14. rok života dítěte

Přeočkování - dětská přenosná obrna (pro děti, které nedostaly 5. dávku mezi 10. až 11. rokem).( IMOVAX POLIO )

14. až 15. rok života dítěte

Tetanus (přeočkování, další vždy po 10 až 15 letech), pro děti očkované proti tetanu mezi 10. až 11. rokem přeočkování až v 25 letech (TETAVAX)

Nemoci, proti kterým se

rotavirová infekce - Rotarix,Rotateq
      rakovina děložního čípku - Silgard , Cervarix
      chřipka - Vaxigrip
      plané neštovice - Varilrix
      očkování proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám a planým neštovicím - Priorix tetra
      očkování tetan , záškrt, davivý kašel - Boostrix

Vedlejší účinky očkování

zvýšená teplota
      zarudnutí v místě vpichu, pálení, svědění, otok,
      bolesti kloubů, hlavy, svalů
      pocit nevolnosti, lehký průjem

Ve většině případů jsou vedlejší účinky očkování minimální a brzy samy odezní. Lehké zvýšení teploty se dokonce považuje za pozitivní fakt - organismus reaguje na novou látkou. Pokud se u dítěte tyto účinky dostaví, je třeba mu zajistit klid. V případě příznaků, které nejsou po očkování obvyklé (kopřivka, vysoká teplota, třesavka, porucha vědomí), neprodleně informujte lékaře a přesně popište průběh vedlejší reakce.

Poskytujeme standardní a nadstandardní péči, návštěvní službu, poradenství a konzultace, preventivní programy, očkování standartní a nadstandartní (proti meningokoku, žloutence typu A, planým neštovicím, klíštové encefalitidě, rotavirovým infekcím, pneumokoku, chřipce).

Mám uzavřenou smlouvu s VZP, vojenskou pojišťovnou, oborovou zdravotní pojišťovnou, pojišťovnou ministerstva vnitra a s českou průmyslovou pojišťovnou

Mohlo by Vás zajímat (odkazy na internetové stránky)
      O první pomoci:

Česká pediatrická společnost-informace pro rodiče:

http://www.pediatrics.cz/stanoviska-cps-a-doporuceni/ (např. plavání kojenců, saunování dětí, chodítka, očkování,...)

Infekční choroby a očkování:

Zažívací choroby:

nespecifické střevní záněty: http://www.strevni-zanety.cz/home

celiakie: http://www.celiak.cz/

Cystická fibrosa (mucoviscidosa):

Vzácné nemoci:

psychosomatický vývoj dítěte, výchova, vzdělávání dětí:

Autismus:

Zrak, vyšetření:

Praktickélékařství pro děti a dorost (SPLDD a OSPDL)

Zdravotní pojišťovny:

SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv):

• dětské lékařství
    • praktické lékařství pro děti a dorost
    • klinická farmakologie
    • klinická biochemie

Nemoci

• dětské nemoci

Services

pin-iconCreated with Sketch.

MUDr.Ing. Konrad Siala PhD MSc.

Americká 10, 30138 Plzeň, plzeňský

Stanovení hemoglobinu
    Aplikace intramuskulárních antibiotik
    Ošetření drobných zranění
    Odběry krve
    Návštěva lékaře v domácím prostředí
    E-recepty
    Dětský lékař plzeň
    Crp + testy na stanovení streptokoka v krku (streptest) výsledek do 5. minut v ordinaci
    Recepty přes sms
    Zobrazit všechny

příjmání novorozence

Dobrý den pane doktore.Chtěl bych se zeptat jestli příjmáte novorozence ze Slovenský republiky,který mají europský prúkaz pojištence v pojištovne Union..děkuju za odpověd
    Konrad Siala Pediatr, Praktický lékař Plzeň
    Bohužel , Union nemáme.

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• P

• J

Dlouho jsem přemýšlela, zda názor napíšu, či nikoliv. Ale nakonec mi to nedalo. Jako rodič jsem panu doktorovi plně důvěřovala, neměla jsem jediný důvod k pochybnostem a tudíž ani k tomu, si cokoliv zjišťovat. Mé dceři naočkoval Infarix hexa + prevenar 13 v jeden den. Nyní již vím, že současné podávání vakcín se nedoporučuje (bohužel stále není zakázáno). Po třetí takovéto aplikaci jsme hlásili nežádoucí účinky. Nikam a nikdy nebyly zaznamenány a vždy nám bylo řečeno: "To mají moje děti také". Jelikož i poté jsem panu doktorovi stále plně důvěřovala, dceru jsem nechala v jeho péči, ale poslední dávku jsem nechala rozložit, což pak doktor komentoval slovy: "Když myslíte.....". Po této dávce se nežádoucí účinky opět projevili, ale mnohem více, než předtím. V současné době moje dcera prošla mnoha vyšetřeními, stav se nelepší, spíše neustále zhoršuje. Mnoho lékařů se podivovalo, že při diagnózách, které měla byly vakcíny podávány najednou. Můj názor je takový, že pak doktor je velmi vzdělaný a milý. Avšak dle mého názoru by bylo vhodné více naslouchat rodičům a brát je vážněji. S následky očkování se potýkáme již téměř 2 roky a opravdu si myslíme, že kdyby bylo poslední očkování odloženo a předchozí dávky rozložené, nikdy bychom tuto vyčerpávající situaci nemuseli řešit.

• J

Navštívil jsem více ordinací, tato je však ojedinělá a to především díky osobnosti a zkušenostem pana doktora. Dle mého názoru získal specifický a profesionální přístup i léty praxe v zahraničí. Pokaždé, když jsem potřeboval odbornou radu, dostal jsem pečlivou a srozumitelnou odpověď.
      Přeji všem rodičům a dětem takového lékaře.

P. S.
      Mimo obor je pan doktor profesionálem v kulinářství. Debaty na toto téma léčí :)

• K panu doktorovi chodíme od narození našeho Syna Vašíka a jsme rádi, že ho máme. Pan doktor je velice schopný a na svůj věk velice zkušený. Vždy si ví rady a dává pozor aby něco nezanedbal.

• Pan doktor má přehled, ví co dělá, nevolí zbytečné léčby, nikoho do ničeho nenutí, nechává nám prostor i pro naše zvážení. Má skvěle zorganizovanou praxi, kdy odděluje hodiny pro zdravé od nemocných. Naše děti se k němu nebojí, chodí bez stresu a odcházejí v dobré náladě. Má i praktické zkušenosti z obyčejných potíží. A co víc si můžeme přát. Je odborník a nepostrádá lidskost. Pavel Šimandl

• J

Dlouho jsem hledala vhodná slova, abych mohla i já napsat hodnocení panu doktorovi… Na začátku bych chtěla zdůraznit, že do určité doby jsem s jeho prací byla vždy spokojená, jen jsem ho chválila a všem doporučovala. Byl naším pediatrem téměř 3 roky.
      Ovšem před rokem pan doktor naočkoval vakcínou Infarix Hexa naši tehdy 9týdenní dceru, přestože věděl, že měla nesnadný příchod na svět a znal rovněž i nepříznivou rodinnou anamnézu. Silnými frázemi a odstrašujícími příklady (což je patrně jeho, jak jsem od jiných rodičů slyšela, častý a oblíbený přesvědčovací prostředek) mě přemluvil i do vakcinace Prevenarem (starší dítě jím očkované není), které se prý musí aplikovat současně s Hexou – chtěla jsem ji zvlášť (přitom jsem pak potkávala rodiče, jejichž dětem před námi i po nás aplikoval vakcíny odděleně…).
      Očkování dceru vážně ohrozilo na mentálním i fyzickém zdraví. Dcera měla nejhorší možný nežádoucí účinek a vyzískala tak velmi nebezpečné neurologické onemocnění, které zapříčinilo zástavu a poté i regres jejího vývoje. Prognóza zněla, že na 95% zůstane v různé míře postižená – přitom se narodila jako naprosto zdravé dítě!
      S časovým odstupem jsem se pak nezávisle na sobě od několika lékařských odborníků dozvěděla, že pan doktor měl závažnější komplikace předpokládat, že očkování mělo být odloženo, případně mělo být rozloženo na jednotlivé či zjednodušené vakcíny, které se měly podat s časovými prodlevami. Také mi bylo řečeno, že není mojí povinností hlídat vhodnou dobu i formu podání očkování, od toho je tu lékař, je to jeho zaměstnání, jeho odpovědnost… Tímto ztratil moji důvěru i úctu a proto jsem obě naše děti z péče pana doktora okamžitě odebrala.
      Mimochodem pan doktor striktně odmítal homeopatii i alternativní možnosti léčby, odrazoval mě od nich. Naštěstí jsem ho neposlechla, naší dcerce obojí, jako doplněk klasickému léčení, ohromně pomohlo.
      Pan doktor je vzdělaný, šikovný a má lidský přístup – proto dodnes nechápeme, jak mohlo k takovému nedopatření dojít.

• My jsme se přistěhovali do Plzně v roce 2010, kdy ordinovala ještě paní doktorka Šípová. Ani nevím, jak si pana doktora vyhlídla, ale jsme rádi, že je tam on. Vždy se snaží všechno vysvětlit, aby to pochopil i naprostý laik, jako jsem já. Nepíše zbytečně ATB, nepředepisuje věci jen tak, když si o ně řeknu, což hodně lékařů dělá. Pokud už má o dítě sám strach, např. po vracejících se stejných příznacích, pošle nás na Lochotín. Už jsem tam takhle byla 2x se dvěma syny a ne zbytečně.
      Nevyvracím tady nikomu negativní hodnocení, ale na internetu jsem přečetla spousty názorů na různé pediatry v Plzni. Mezi zhruba dvěma sty diskutujícími nebyl ani jeden špatný názor na pana doktora, i co se očkování týče. Jsou i lékařky, které si zkrátka stojí za přesným nadávkováním i přes infekt dítěte. Zrovna tohle jsme s panem doktorem řešili a poslední dávku očkování jsme dávali až o tři měsíce později, naprosto mi nic nevnucoval.
      S třetím synem už jsem u pana doktora od narození a péče je zkrátka naprosto perfektní. Takže za mne má pan doktor na vysvědčení samé jedničky a tady pět hvězdiček.

• D

Pana doktora Sialu můžeme jedině doporučit,jeho lidský a vysoce odborný přístup nás ještě nikdy nezklamal. Jako maminka velice oceňuji jeho laskavý a přátelský způsob komunikace s našimi dětmi, jsou vždy uvolněné a velice dobře spolupracují. Spolu se setřičkou tvoří báječný tým a nikdy nás nenechají dlouho čekat. Vážím si toho,že se mnou vždy pan doktor komunikuje jako se sobě rovným a je pečlivý.Vřele doporučuji a děkuji!

• A

Spokojená nejsem.Pan doktor je sice milý a úsměvavý,ale toto neléčí.Pan doktor se raději nevyjadřuje,asi aby nic nepokazil.Vše svádí na zuby a tím vyřeší vše,i když to má pak fatální následky.Z doslechu vím,že mnoho maminek odešlo a mnoho maminek je nespokojených.Jestli neodejdu,tak si pana doktora nechám jen na prevenci a očkování,stejně už jezdím léčit dítě jinam.Jediný profesionál je jeho zdr.sestra.Bohužel

• Když jsem se dozvěděla, že nám paní doktorka umřela, bála jsem se, že již neseženeme ani z poloviny tak dobrou doktorku. Naštěstí pan doktor Siala, ač je zcela jiný než paní doktorka, je snad ještě lepší. S dětmi to uní, a to i se synem s Aspergerovým syndromem, se kterým je každá návštěva lékaře noční můra (pan doktor je jediný, kterému se podařilo odebrat synovi krev bez velkých scén a totální pacifikace kluka). Velmi dobře také komunikuje s rodiči a vždy dobře poradí. Mám s ním také mnohem lepší zkušenosti, co se odeslání na speciální vyšetření týče než se specializovanými pracovišťmi ve fakultní nemocnici. Pokud tedy hledáte dobrého dětského lékaře, tak lepšího neseženete.