Terapie v přírodě Modřanská rokle

Konzultace online • 1 200 Kč

Nejčastěji hledané služby

1 200 Kč

Online konzultace

„Žij příběh, který chceš o sobě vyprávět“ zní jako jeden z klišé motivačních citátů. Pro mě má ale hluboký smysl. Znamená svobodu, sebeúctu a pohodu p...

• psychoterapie

Umístění: Terapeutické centrum Nové Dvory Jiný

Navštívil jsem paní Kateřinu na základě doporučení od známého během prožívání těžšího období.

Musím velmi ocenit vstřícný a empatický přístup. Snahu porozumět a pomoci utřídit myšlenky.

Byl jsem velmi spokojen a vřele doporučuji.

Umístění: Terapie v přírodě Modřanská rokle Jiný

Jenom posloucha a nic ti nenabidne, mozna tak po 10ti sezenich ale to bych nedal. Vynda nejake karty a pta se co tam clovek vidi??? Ztrata casu a penez, zenska vubec nevi a nijak konkretne nepomuze.

Umístění: Terapeutické centrum Nové Dvory Jiný

Katka je velice milá a empatická a dává do terapie svou plnou pozornost a silnou pozitivní energii. Cítím, že s Katkou mohu mluvit úplně o všem a zcela otevřeně. Jde jen o to, co dovolím sama sobě. Nikdy jsem u Katky necítila žádný nátlak, na vše mi dává dostatek času a prostoru si zpracovat. Při zkoumání problému jde do hloubky a nabízí různá řešení a úhly pohledu, které by mě vůbec nenapadly. Šikovnými otázkami, na které spolu hledáme odpověď, se sama dostávám k řešení, které mi nejvíc dává smysl, a tam nacházím často velkou úlevu. Takový druh léčivého rozhovoru jsem nenašla nikde jinde v mém okolí. Katku ráda doporučím každému, kdo prochází složitějším životním obdobím, nebo tomu, kdo chce lépe porozumět sobě a vztahům s okolím. Je mi skvělou průvodkyní v mém vnitřním světě a "urychlovačem" mého osobního rozvoje. Toto je moje první zkušenost s psychoterapií a jsem moc ráda, že jí procházím s Katkou.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Online konzultace Konzultace online

Paní Papoušková je moc milá a empatická. Pokaždé mi dokázala utřídit myšlenky a pomoci. Poslední terapie probíhala online přes Skype a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen jak vše probíhalo hladce a efekt byl téměř podobný jako při osobním setkání.

Umístění: Terapie v přírodě Modřanská rokle individuální psychoterapie v přírodě

Vřele paní magistru doporučuji. Naslouchá a z mé změti dojmů a pocitů které jsem s ní sdílel vytáhla to podstatné, co bylo kořenovou příčinou a k čemu jsem se s ní pravidelně při našich setkáních vracel. Vnímám zásadní posun. děkuji

Umístění: Terapie v přírodě Modřanská rokle Celkové vyhoření

Paní doktorka je velice milá.Příjemné prostředí v přírodě.Pomohla mi utřídit si priority v životě, s návstěvou jsem velice spokojen.

Umístění: Terapeutické centrum Nové Dvory

Paní magistra je velice milá a empatická a ačkoli jsem u ní byla poprvé, věřím, že mi pomůže.

Děkuji

Člověk se s Katkou cítí přijímán a v bezpečí. Má nekritický a příjemný přístup. Po setkání se cítím vždy mnohem lépe. Vřele doporučuji!

Umístění: jiné místo

Paní psycholožka je skvělý člověk. Jako terapeut pracuje laskavě a empaticky a na rozdíl od mnoha jiných jsem měl pocit, že mne skutečně poslouchá. Vyhledal jsem ji v momentě, kdy jsem se nedokázal vyrovat s bolestí, kterou jsem cítil po rozchodu a její podpora mi pomohla se s ním skutečně vyrovnat a znovu v něm najít smysl. Z každé návštěvy u ní odcházím s lepším a příjeměnším pocitem. Mohu jen a jen doporučit.

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý večer, mám dotaz týkající se mojí psychiky. Občas si vzpomenu na tvář mojí bývalé přítelkyně anebo nějakou situaci. Bohužel mi ta myšlenka projde i tehdy, kdy jsem se svou současnou přítelkyní. Mám z toho občas divné pocity, jako bych měl výčitky, že mě napadne, jindy to nechám na pokoji. Jsou dny, kdy si ani nevzpomenu, je to v pořádku. Pak zase chvíli je období, kdy mě to napadne a trochu i naštve, protože si dost pamatuji a nezapomínám. Můj rozchod nebyl moc hezký, bylo to na mé narozeniny. Se svou současnou přítelkyní jsem se poznal přibližně po měsíci od rozchodu a další měsíc jsme spolu začali randit. Jsem se svou současnou přítelkyni štastný, rozhodně jsem si polepšil, co se týče na mentální, fyzické a duševní úrovni. Na začátku mě nic takového netrápilo, to až pozdějším období se mi to začalo opakovat v hlavě a někdy i s tím bojuji i když bych neměl, protože to pak znova přitahuji do hlavy. Jen mě trápí to, že si vzpomenu na tvář bývalé a to mě trošku rozhodí a zároveň mi to brání v dalším rozvoji se svou současnou přítelkyní. Má přítelkyně o tomhle ví, povídám si s ní o tom, stojí při mě a je tolerantní vůči tomu, ale já nechci být ten, kdo bouchá hřebíky do rakve. Rád bych poprosil o radu, jak dál.

Dobrý den, pokusím se Vám popsat, jakými otázkami bychom se zabývali, kdybyste přišel na psychoterapii. Třeba Vás něco z toho zaujme a poskytne nový úhel pohledu na to, co Vás trápí. Snažila bych se zjistit hlavně co to vlastně je, co Vás trápí. Zdá se, že máte nějaké přesvědčení ohledně obrazu bývalé přítelkyně ve Vaší hlavě - Že je to z nějakého důvodu špatně? Co to pro Vás znamená? Že to může nějak ohrozit současný vztah? Že to o současném vztahu něco vypovídá? Nebo o Vás?..Možná Vám to připadá zřejmé a banální, ale zkuste si prosím odpovědět - přijdete tak na to, jaké přesvědčení Vás takto trápí. Pak už bude snazší přemýšlet nad tím, kde se vzalo, zvážit jestli je pravdivé a případně jej pozměnit. Uvedu příklad. Řekněme, že máte přesvědčení: "Když se mi v hlavě promítne obrázek mojí bývalé přítelkyně, znamená to, že k ní ještě něco cítím." Případně ještě "A to je nefér vůči současné přítelkyni." Kde se vzala ta myšlenka, že vzpomínka na bývalou přítelkyni znamená, že k ní máte stále romantické city? A je to vážně pravda? Co jiného by ta vzpomínka mohla znamenat?...Dost pravděpodobně se Vám nad těmito otázkami bude přemýšlet lépe v rozhovoru s někým druhým, komu věříte. Ať už to bude psychoterapeut, nebo nějaký Váš blízký člověk. Určite takové rozhovory bude potřeba vést opakovaně (ikdyby to měly být rozhovory sám se sebou) a bude to nejspíš dost práce, ale opravdu věřím, že se vyplatí. Držím palce a přeju hodně sil Kateřina Papoušková

Mgr. Kateřina Papoušková

Dobrý den, na Valentýna se semnou rozešel přítel, po 8 měsících společného bydlení a plánování budoucnosti kdy měla být letos svatba, atd.odesel. Mám 4 letou dceru, která mu začala říkat tati, ale ta to zvládá. Já ale ne, už mi dr predepsala lexaurin, ale uzkostne stavy mám pořád. Bydlí vedle mě, a vidím ho pořád dennodenně. Vím že ho pořád miluji, ale už nevím co mám dělat dál. Mám vyhledat odbornou pomoc? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, mrzí mě čím si procházíte a o to více oceňuji, že jste našla odvahu takto hledat pomoc. Píšete, že bývalý přítel odešel na Valentýna, tedy přede dvěma měsíci. To mi nepřipadá nijak neobvyklá doba na truchlení po vztahu, představách o budoucnosti, jistotě, apod. Tím se snažím odpovědět na otázku, jestli vyhledat odbornou pomoc - pokud se ptáte, jestli s Vámi není něco v nepořádku, odpovídám, že nejspíš ne - Vaše duše se pravděpodobně celkem zdravým způsobem vypořádává s pořádným otřesem. Druhou otázkou ale je, jak moc je to pro Vás snesitelné/nepříjemné a jak moc to ovlivňuje Vaši schopnost být mámou pro dceru a další role ve Vašem životě. Pokud si odpovíte něco ve smyslu "takhle už to prostě dál nejde", nebo pokud chcete lépe porozumět tomu, co se ve Vás děje (případně to využít pro osobní růst), či Vás úzkostné stavy provázejí životem již delší dobu, je psychoterapie určitě dobrým řešením. Jako malé povzbuzení pro začátek chci nabídnout myšlenku, že jakkoli je Vám ted zle, je to určitě dočasný stav - tohle trápení bezpochyby za nějakou dobu skončí a bude minulostí. Držím palce Kateřina Papoušková

Mgr. Kateřina Papoušková