Praktický lékař pro děti a dorost
Medlánecká 23, Brno

Je mi 18 let a k paní doktorce chodím od narození... Nemůžu proti ní říct ani jedno špatné slovo. Milá, hodná. vždy mi rozuměla a hlavně mi vždy ve všem pomohla a poradila. Když si čtu ty negativní komentáře a hodnocení, tak je mi celkem smutno, protože s ani jedním nemůžu souhlasit, ale každý má svůj názor. Já jsem se nikdy osobně nesetkal s tím, co tady někteří píšete za názory. Osobně je to pro mě číslo jedna a nejlepší volba... Každopádně i kdybych měl jezdit přes celé Brno, se svým budoucím synem či dcerou budu jezdit k ní....

Paní doktorka je vždy milá ochotná, poradí a umí to i s dětmi. Mám už puberťáky, přesto k ní chodí rádi. Nesouhlasím s názorem, že všechno léčí antibiotiky, mým dětem je předepisovala, jen když nebylo zbytí. Mohu jen doporučut

Bohužel je mi smutno, z některých negativních hodnocení, které jsem si u paní doktorky přečetla a mám pocit, že jich většinu napsala jedna osoba, která má možná pocit ublíženosti.
Mám 2 děti se kterými k paní doktorce chodím a musím říct, že moje děti paní doktorka neléčí pouze antibiotiky, jak zde někdo napsal. Naopak mám pocit, že antibiotika nezneužívá a předepíše je pouze tehdy kdy je o jejich potřebnosti přesvědčená. Paní doktorka je k dětem milá, pečlivá a i po telefonu vždy ochotná poradit. Když jedno z mých dětí pobolívalo břicho neodbyla nás, ale naopak udělala všechna možná vyšetření až se nakonec zjistil netypický zánět močového měchýře - netypický protože neměl obvyklé projevy. Já tedy mohu, ze svých zkušeností, paní doktorku jen doporučit.

Předcházejícímu příspěvku: Kolik lékařů jste s chorobou navštívili, že všichni kroutili hlavou? A proč jste rovnou nenavštívili vaši lékařku Matiašovicovou? Vaše hodnocení mi připadá úplně mimo... podpořené smyšlenými bláboly.

Paní doktorka je naprostá jednička, se setřičkou tvoří sehranou dvojku, i když jsem se přestěhovala, jezdím k ní se syny dál, děti jí zbožňují, má skvělý přístup, všechno bez problémů vyřídí a ochotně poradí. Rozpozná i choroby, nad kterými ostatní lékaři kroutí hlavou, má bohaté zkušenosti. Každému doporučuji!!

Paní doktorka mi vždy pomohla s jakýmkoliv problémem. Je milá, hodná a vždy ráda poradí :) ... úžasná :)

Pokud hledáte pro své dítě pediatra s pozitivním a vřelým vztahem k dětem (to by snad měli mít všichni dětští lékaři)a s partnerským přístupem k Vám jako rodičům, sem raději nechoďte. Paní doktorka určitě není zlá ani nedůsledná, ale rozhodně mě jako matku nikdy nepodpořila a neměla jsem k ní důvěru. Naopak jsem vždy odcházela s tím, že ona ví nejlíp, co je pro mé dítě nejlepší. Mladší ze dvou zdravotních sestřiček, ktekré se u ní střídají se pravděpodobně cítí být ještě více fundovaná než paní doktorka: dostalo se mi od ní např. těchto doporučení - dávat plně kojeném udítěti čaj, protože bude mít žízeň! a když synka trápila střevní viróza, dokonce nám zakázala kojit úplně! Kdybych ji poslechla, jednak bych předčasně odstavila syna, ale hlavně bychom skončili v nemocnici na kapačkách v důsledku dehydratace. Zachránila mě kamarádka lékařka, která mi doporučila kojit co nejvíc a co nejčastěji (syn nechtěl několik dní nic jíst ani pít).
Po této epizodě jsem od dr. Matiašovicové odešla k jiné pediatričce.
Petra Kočí

Paní doktorka nekokáže léčit ničím jiným než antibiotiky. at sem šla k ní s čímkoliv vždy jsem je dostala.. před několikalety jsem skolabovala a neštasntě se praštila do hlavy. byla jsem vedená na neurochirurgii. po pár letech mi řekli že už jsem naprosto zdravá ale paní doktorka s tímhle nesouhlasila. když sem měla odjet na tábory,nebo se školou na výlety tak vždy jsem potřebovala zbytečná potvrení že jsem vážně v pořádku.. vyhrotilo se to až tehdy kdy jsem se po ukončení ZŠ se chtěla hlásit na odbornou školu a bylo mi řečeno že nemohu protože co kdyby se mi něco stalo,kdybych se zase praštila do hlavy co kdyby co kdyby.. opět sem oběhala své odborné lékaře ti mi opět napsali že jsem v pořádku ale paní doktorce to opět nestačilo.. je sice pěkné že má paní doktorka takhle starost o moje zdraví ale když dostanu pomale 50papúírů o tom že jsem zdravá tak to snad znamená že už je vše v pořádku nebo snad ne?

Souhlasím s názory, že je paní doktorka milá a ochotná, ale na druhou stranu si musím postěžovat na její, občas laxní přístup. Nová lékařka mi zjistila tachykardii na srdci a vrozenou vadu kloubů, ale podle paní doktorky Matiašovicové jsem byla naprosto zdravá a na klouby mělo zabrat pití Magnesie.
Do školy na omluvu absence potřebuji stále razítka, i když jsem dospělá, avšak paní doktorka mi je pokaždé odmítla dát. U jiného lékaře jsem se v tomto případě nikdy nesetkala s jedinou námitkou. Ale každý ať se rozhodne sám.

Paní doktorka je velmi hodná a laskavá. Nejlepší volba pro vaše dítě, ale jen do doby, než máte problém. Vše zlehčuje a pokud bysme tehdy nenašli pomoc v dětské nemocnici, nevím, jak bychom dopadli.