Gynekologická ordinace
Senovážné nám. 2, České Budějovice

Rozhodla jsem se napsat, protože jsem zažila něco nevídaného, co by se už nemělo stávat v dnešní době. Pana doktora Pechu jsem navštívila pouze jednou když mě k němu poslala moje gynekoložka na kontrolní vnitřní ultrazvuk. (měla jsem v pupku bulku která krvácela, diagnóza "jiná endometrióza") Byla jsem na něm vůbec poprvé a bylo mi to dost nepříjemné, což se samozřejmě stát může. Ale doktor mi přišel naprosto odměřený a zbrklý, (narozdíl od sestry, která je velmi milá a to i když tam bylo v čekárně hodně lidí.) Nicméně doktor mi našel na vaječníku podle jeho slov zkolabovanou cystu a volnou tekutinu kolem vaječníku. Vyděsil mě tak, že jsem z toho byla následně špatná 3 dny. řekl mi ať hned jdu za svojí doktorkou a poradím se na zákroku atd, že se mám vyvarovat námahy a sexu. Byla jsem opravdu vyděšená. Sestra u mé doktorky mě uklidnila, že cysty se dělají běžně a pokud mě nic nebolí nemám se bát. Později když jsem byla v nemocnici jsem se dozvěděla přímo od primáře, že na tom ultrazvuku byl jen prasklý folikul a tekutina z něj, což je běžný jev a doktor by ho měl odhadnout alespoň podle průběhu menstručního cyklu... Následně jsem nastoupila do nemocnice na zákrok, kdy mi měli vyříznout bulku z pupíku na gynekologii, Tam mě vyšetřoval opět ultrazvukem jiný lékař, mladý téměř bez praxe a to se nedalo srovnat - vyšetření stejným způsobem mě vůbec nebolelo, navíc jsem neměla žádný nález, vaječníky naprosto v pořádku, žádná cysta... Od sester jsem se pak dozvěděla zajímavou informaci a sice že na Pechu si stěžuje čím dál více pacientek, je protivný, má toho moc a je necitlivý. Nejspíš má syndrom vyhoření, ale odnáší to pacientky. Není nic horšího, než doktor, který přestal mít rád svoje povolání, které je navíc posláním. S panem doktorem Pechou už se nemíním nikdy setkat.

Můj příspěvek již není moc aktuální, moje zkušenost s panem doktorem je stará 18 let.Rodila jsem svého prvního syna a bylo mi už 27 let.Na tu dobu věc nevídaná.Před tím jsem měla 2 samovolné potraty a byla jsem vyjukaná, jestli bude všechno v pořádku.Jako prvorodička, která neví co se bude dít, jsem čekala od personálu porodnice pochopení a trošku lidský přístup.Po příchodu mě měl vyšetřit p. doktor Pecha.Asi měl špatnou náladu a tak po zjištění, že už je mi 27 let, se na mně osopil, co si vlastně myslím, rodit tak pozdě první dítě, zavolal dvě paní doktorky a ukazoval mě jako exota s patřičným komentářem, co si myslí o přestárlých matkách.Pak ještě jako zlatý hřeb upozornil, že jsem 2x potratila a zeptal se, že by ho zajímalo, na kolikátý pokus jsem do to přišla a že ve svém věku bych už měla mít nejmíň 3 děti. Začala jsem brečet.
Moje kamarádka byla na sále, taky asi před 20-ti lety, měl jí rodit pan doktor Pecha, přišel se na ní podívat a oznámil, že jde vedle na sál, protože se tam narodilo mrtvé dítě a chtějí konzultaci. Říkala, že takový strach, že se jí stane to samé, ještě v životě nezažila.Tak to je moje zkušenost. Uplynulo už hodně vody, pacientky píší, že je pan doktor skvělý odborník a citlivý člověk. Jsem ráda,že se jeho přístup změnil a že se na něj ženy můžou s důvěrou obrátit. Já sama mám laskavého gynekologa, kterého bych za nic nevyměnila.Je to člověk na svém místě. Schválně nepíšu jméno, aby to někdo nebral jako propagaci.

K doktorovi Pechovi chodím již dobrých 7 let a s ohledem na jeho pečlivost a opatrnost (někdy možná zdánlivě přehnanou) jsem v pořádku. Díky němu mám zdravou dceru. Bojuji nyní již podruhé s infertilitou a péči, které se mi dostává od něj a jeho kolegů mohu opět jenom ocenit. Náladovost nepopírám, ale každý je někdy bručoun.

S panem doktorem jsem ZATÍM neměla nejmenší problém, jsem již u něj sedmým rokem. Sestřička Zuzana je velmi sympatická. Občas se mi pan doktor zdá náladový. Jinak ale maximální spokojenost.

Reakce na příspěvek paní Šulcové a pana Šulce:

Jsem pacientka p. doktora Pechy a mohu říci, že jsem se s lepším doktorem nesetkala. To, co se zde píše nechápu, je to jako davové šílenství. Někdo něco napíše a druhý se přidá.

Je všeobecně známo, že tato diagnóza paní Šulcové je způsobena mimo jiné i častým střídáním sexuálních partnerů. Zrovna paní Šulcová by si měla zamést před svým prahem. Nemůže přece za svou diagnózu obviňovat lékaře. To by mohl každý, např. i kuřák, který onemocní rakovinou plic.

Pan doktor Pecha je lékař na svém místě a myslím, že každý rozumný a inteligentní člověk by to měl pochopit.

Panu doktorovi přeji hodně sil a pevné nervy v tomto zmateném společenství jednoduchých lidí.

Velmi ochotný, péče výborná, pečlivý mohu jen doporučit, sestra taky dobrá

spokojenost, akorát špatná pracovní doba.

pan doktor Pecha je kapacita ve svém oboru,přišla jsem k němu před devíti lety.za ty roky jsem s ním neměla nejmenší problém a i mé první těhotenství proběhlo bez problému,ikdyž se dcera narodila císařem a až když mě pustili z nemocnice,zjistila jsem že měla pupeční šnůru okolo krku obmotanou dvakrát.Někdo by se mohl rozčilovat,že mu to neřekli,ale já jsem ráda,že jsem nemela ani tušení.Už tak jsem měla strach z operace,aby všechno bylo v pohodě...tak on veděl proč.Musím říct,že gynekolog je perfektní,a nemám mu co vytknout,jsem s ním spokojená.

Pana doktora si nemůžu vynachválit! Umělé přerušení těhotenství vyřídil bleskově, se všemi riziky mě seznámil, nemůžu si stěžovat. Při kontrole v nemocnici se paní gyndařka snažila, ale pak doktor Pecha je citlivější. Preventivní prohlídky probíhají v pořádku, čeká se maximálně hodinu, když počítám ženy, které přijdou bez objednání. Sem tam nějaká narážka sice padne, ale když doktora upozorníte, že tohle se vám nelíbilo, tak je zase jako sluníčko. Každý člověk je nějaký, ale pan Pecha mi přijde jako odborník na svém místě. Antikoncepci předem vybírá, která se hodí pro vás, žádné střílení od boku. Mohu pan adoktora jen a jen doporučit. Sestřička je milá, ordinace dobře vybavená, snad jen třetí patro vás trošku donutí k tělocviku.

Moc milý, příjemný a vstřícný pan doktor. Vyšetření pečlivá a nebolestivá. Svému oboru dobře rozumí. Velmi doporučuji!