Zdeňka Chalabaly 3041/2, Ostrava

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Ordinace Jiný

Chtěla bych poděkovat panu doktorovi Matýsovi. Ma zkušenost je naprosto jiná pan doktor se vždy ptá dobře mířenými a trefnými otázkami aby to těm rodičům a dětem došlo samo.Nikdy synovi nic nevnucoval vždy jsem mohla odmítnout, chtít vysvětlení.K panu doktorovi chodím se svým synem již několik let a je to odborník na svém místě. Mému synovi se snaží pomáhat už léta jak medikaci tak promluvou do duše ale víc nezmůže je to také na rodičích a posléze dětech.Pokud se spoléháme na prášky a na to že nás změní a my nemusíme hnout ani prstem tak je jasné že budete na prášky nadávat.Leky slouží jako pomocník k tomu že my sami chceme být tou nejlepší možnou verzí sami sebe bez ohledu na to jakou máme diagnózu.Pan doktor je upřímný a lidský i když je to někdy nepříjemné a bolí to jsem ráda že ještě takový lidí jsou.Co se týče čekání málokdy jsme museli dlouho čekat ale jednou za čas se stalo že jsme si počkali ale to mi osobně nevadí.Ordinace i čekárna je čistá a příjemná .

Umístění: Ordinace Jiný

Jeho devadesátkové metody do dnešního světa nepatří. Začnu moji vlastní zkušeností - Někdy před 13 lety jsem byl na základce drzý na učitele. Řešení doktora Matýse - výchovný ústav. Rodiče to díkybohu třikrát odmítli. Tak jsem vyfasoval prášky. Nyní se k Matýsovi dostal bratrův spolužák, který nezlobí, ale má deprese a rozbrečel se ve škole. Matýsovo řešení - měsíc a půl v léčebně. Je mi z tohoto zaostalého doktora smutno.

Pravda/diagnóza byla krutá, ale je to první lékař, který s náma jednal férově. A doteď nám pomáhá a radí, co dělat/nedělat/vyvarovat se.

Umístění: Ordinace Jiný

Tento člověk by absolutně neměl dělat psychiatra, neskutečně shazuje a nesnaží se pomoci, naprosto žádná empatie, neprofesionální přístup. Dávejte si na něj pozor.

Umístění: Ordinace Jiný

Chtěla bych touto cestou poděkovat panu doktorovi. Hodně pomohl mému synovi i mně. Má srdce na správném místě a je lidský. Vážím si toho. Moc děkuji pane doktore. S úctou Zapletalová

Umístění: Ordinace Jiný

Vřele bych doporučil pana doktora, jelikož mě dokázal vytáhnout doslova z žumpy. Chodíval jsem za školu a dokázal jsem lhát vlastní matce.
Abych se ulil ze školy, tak jsem psal smsky svojí třídní učitelce přes matčin mobil a když přišla domů, tak jsem si vymýšlel co se dělo ve škole.
Když se na to přišlo, tak jsem všechno dával za vinu šikaně, která tam sice byla, ale furt jsem lhal jen abych mohl být doma.
Poté mě matka pohotově dala na jinou školu, tam se bohužel vše opakovalo.
Až na to že se na to přišlo po pár dnech, ale a s toho jsem se už neměl jak vylhat, tak jsem říkal, že se bojím. Protože jsem byl tichý,
nespolečenský, měl jsem dost špatný prospěch ve škole a jedinou mojí aktivitou bylo hraní počítačových her.
Moje předešlá psychiatrička říkala, že jsem jaký jsem a pokud mi bude zle, tak mě rodina měla nechat doma. Z čehož jsem využíval, abych mohl zůstat doma.
Matka v zoufalosti šla k panu doktorovi kde mě přijali. Po první návštěvě u pana doktora jsem si říkal co to je za strašného člověka,
jelikož jsem musel odložit svůj chytrý telefon, měl jsem zákaz na počítač a musel jsem začít dělat domácí práce.
To jsem taktéž nedodržoval a i tak jsem si občas zahrál tajně na počítači a nadále jsem lhal matce.
Postupem času jsem si začal uvědomovat, že se mi pan doktor snaží pomoct, že se mi snaží otevřít oči a ukazuje mi směr správné cesty do života.
Jelikož pokud bych zůstal takový jaký jsem býval, tak bych teďka nebyl tam kde jsem. Poté co se mi konečně otevřeli oči, jsem začal dělat to co mi pan doktor radil.
Přestal jsem hrát počítačové hry, věnoval jsem se škole, začal si dělat domácí práce a dokonce jsem skoro premiant třídy. Nakonec díky panu doktorovi jsem teď lepší člověk,
protože neříkal ať zůstanu stejný, ale pokud chci něčím být a něco dokázat, tak musím svůj život přehodnotit a změnit ho. Pana doktora bych teda ještě jednou vřele doporučil,
protože děti dokážou lhát šíleným způsobem jako kdysi já.

Umístění: Ordinace

Dobrý den.
K doktorovi Matýsovi chodíme se synem již 9 let. Synovi velice pomohl. Začali jsme k panu doktorovi chodit s diagnózou ADHD. Nakonec byla zjištěna další diagnóza - PAS - Aspergerův syndrom. MUDr. Matýs je vynikající lékař s lidským přístupem , vynikající diagnostik, umí nakombinovat medikaci, poradí s výchovou a vše srozumitelně vysvětlí. Můj syn je dnes bez medikace a jeho stav se zlepšil. Pana doktora po svých zkušenostech vřele doporučuji. Faltýnková Renata

Umístění: Ordinace Kontrola - průběh léčby

Dobrý den.
Nemám ve zvyku psát komentáře, ale události poslední doby mne přesvědčily o nutnosti toto učinit.

MUDr. Matýs nás přijal poté, co skončil synův psychiatr. Pokud bych se řídil podle některých negativních příspěvků, tak bych se synem k tomuto psychiatrovi nešel.
Životní zkušenost mne však naučila - vytvoř si názor na základě vlastní zkušenosti.
První návštěva byla, mírně řečeno, "tvrdá"! Tento lékař, ale moc dobře ví, co dělá. Opírá se o kvantum znalostí, zkušeností a "zdravý rozum".
Dnes je čím dále tím méně lidí, kteří Vám řeknou pravdu do očí - bohužel. Všechno je pak jednodušší a spolupráce lékař - pacient - rodiče je takto na daleko vyšší úrovni.
Tento lékař opravdu pomáhá a to nejen synovi ale i celé naši rodině. Doufám, že své znalosti a zkušenosti předává ostatním kolegům i nastávajícím dětským psychiatrům!
Je to takový doktor House (podle seriálu Dr HOUSE) dětské psychiatrie, a kdo zná tento seriál tak ví, že vše dělal za jediným účelem - pomoci pacientovi.
Více takovýchto lékařů!

Umístění: Ordinace diagnostické testy

Ordinaci Mudr.Matýse navštěvujeme s oběma našimi syny již devět let a s jeho péčí jsme velmi spokojeni.

I když jsme z počátku nad některými jeho závěry a doporučeními pochybovali, později se vždy ukázalo, že jeho zkušenostem z dlouholeté praxe můžeme plně věřit.

Při každé návštěvě se zajímá nejen o své pacienty,ale o celou rodinu,ve které žijí,komunikuje jak s nimi, tak i s jejich doprovodem. Vysvětlí léčbu, ochotně zodpoví případné otázky.

Proto je také samozřejmostí vzájemná spolupráce a dodržování dohodnuté léčby.

Délka návštěvy vždy odpovídá aktuální potřebě pacientů,proto se může stát, že se díky tomu prodlouží doba čekání v čekárně, což je ale zcela pochopitelné.

V našem případě byl i velkou psychickou oporou manželovi v okamžiku,kdy zůstal z důvodu mého vážného onemocnění na péči o syny nečekaně sám,za což mu patří velké poděkování.

Z našeho pohledu je to odborník na svém místě a jsme velmi rádi, že naše děti jsou v jeho péči.

Umístění: Ordinace

Dle mého názoru je pan doktor opravdový profesionál. Pokud opravdu člověk nesnese pravdu, a nemá chuť s daným problémem cokoli dělat, nemá u žádného doktora co dělat. A co se mě týče, 100x raději uslyším pravdu a budu se nad tím zamýšlet, než chodit k lékaři s tím že se na Vás usměje a řekne přijďte zas.. Kritika na pana doktora je podle mého názoru právě od lidí, kolem kterých se musí chodit po špičkách, aby se náhodou neurazili. Za mě pan psychiatr který dokáže opravdu pomoci. Petrovská