Adresa

Zdeňka Chalabaly 3041/2, Ostrava
Ordinace

Na tento adrese online kalendář není aktivní


Všeobecná zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, + 1 Více
Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní psychiatrů v okolí

Zkušenosti

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Názory pacientů

3.5

Obecné skóre
81 názorů

  • Přesnost
  • Péče
  • Zařízení
G
Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace Kontrola - průběh léčby

Dobrý den.
Nemám ve zvyku psát komentáře, ale události poslední doby mne přesvědčily o nutnosti toto učinit.

MUDr. Matýs nás přijal poté, co skončil synův psychiatr. Pokud bych se řídil podle některých negativních příspěvků, tak bych se synem k tomuto psychiatrovi nešel.
Životní zkušenost mne však naučila - vytvoř si názor na základě vlastní zkušenosti.
První návštěva byla, mírně řečeno, "tvrdá"! Tento lékař, ale moc dobře ví, co dělá. Opírá se o kvantum znalostí, zkušeností a "zdravý rozum".
Dnes je čím dále tím méně lidí, kteří Vám řeknou pravdu do očí - bohužel. Všechno je pak jednodušší a spolupráce lékař - pacient - rodiče je takto na daleko vyšší úrovni.
Tento lékař opravdu pomáhá a to nejen synovi ale i celé naši rodině. Doufám, že své znalosti a zkušenosti předává ostatním kolegům i nastávajícím dětským psychiatrům!
Je to takový doktor House (podle seriálu Dr HOUSE) dětské psychiatrie, a kdo zná tento seriál tak ví, že vše dělal za jediným účelem - pomoci pacientovi.
Více takovýchto lékařů!


N
Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace diagnostické testy

Ordinaci Mudr.Matýse navštěvujeme s oběma našimi syny již devět let a s jeho péčí jsme velmi spokojeni.

I když jsme z počátku nad některými jeho závěry a doporučeními pochybovali, později se vždy ukázalo, že jeho zkušenostem z dlouholeté praxe můžeme plně věřit.

Při každé návštěvě se zajímá nejen o své pacienty,ale o celou rodinu,ve které žijí,komunikuje jak s nimi, tak i s jejich doprovodem. Vysvětlí léčbu, ochotně zodpoví případné otázky.

Proto je také samozřejmostí vzájemná spolupráce a dodržování dohodnuté léčby.

Délka návštěvy vždy odpovídá aktuální potřebě pacientů,proto se může stát, že se díky tomu prodlouží doba čekání v čekárně, což je ale zcela pochopitelné.

V našem případě byl i velkou psychickou oporou manželovi v okamžiku,kdy zůstal z důvodu mého vážného onemocnění na péči o syny nečekaně sám,za což mu patří velké poděkování.Z našeho pohledu je to odborník na svém místě a jsme velmi rádi, že naše děti jsou v jeho péči.


P
Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace

Dle mého názoru je pan doktor opravdový profesionál. Pokud opravdu člověk nesnese pravdu, a nemá chuť s daným problémem cokoli dělat, nemá u žádného doktora co dělat. A co se mě týče, 100x raději uslyším pravdu a budu se nad tím zamýšlet, než chodit k lékaři s tím že se na Vás usměje a řekne přijďte zas.. Kritika na pana doktora je podle mého názoru právě od lidí, kolem kterých se musí chodit po špičkách, aby se náhodou neurazili. Za mě pan psychiatr který dokáže opravdu pomoci. Petrovská


R
Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace

Vyníkající profesionál. Pokud sám nezvládám situaci, kdy mi do očí někdo řekne pravdu, tak tamnemám co dělat. Od doktora neuslyším nikdy to, co by jsem si myslel, že podle mě je dobré, ale to, co je dobré. Každý musí začít sám u sebe. Pokud ano, návštěvy budou v pohodě. Doktor vždy řekne to, co děláte špatně a na rovinu. Když to pochopíte, změníte a zařídíte se podle toho, sami zpětně uvidíte, že měl pravdu. Dítě je stále lepší a lepší. My se vždy těšíme, asistentka suprová, usměvavá a hezká, žádná protivná baba jako jinde. Doktor někdy mluví rychle a potichu, že není rozumnět, ale zvládáme to.


P
Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace

Jako malá cca 8 let, jsem k němu chodila. V 5 letech jsem byla znásilněná a nemohla jsem se s tím traumatem vyrovnat. Pan "doktor" řekl, že nikdy nebudu normální. Nikdy opět nezískám důvěru v muže, nikdy si nenajdu partnera atd. Následně prohlásil, že ze mne bude prostitutka a pod. Navrhl okamžitou hospitalizaci v léčebně. Opravdu nedoporučuji!!!!!

Vy jste ten lékař? Odpovězte na hodnocení! Zaregistrujte se nyní


P
Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace Nemoc syna

MUDr. Matýs si nebere servítky a někdy je možná zbytečně protivný, ale poté, co jsme absolvovali několik (někdy i dost drahých) vyšetření a sezení u psychologa, neurologa a asi tří terapeutů různého zaměření nám JEDINÝ(!) pomohl. Jsme mu velmi vděčni, i když první návštěva byla pro nás dosti nepříjemná.


Ověřeny pacient
Umístění: Ordinace

Před první návštěvou dr.Matyse jsem byla varována před jeho přístupem, a protože já sama jsem si byla vědoma a stále jsem, že ve výchově syna jsem dělala chyby a že někdy jsem mohla dělat věci jinak, šla jsem do ordinace s obavami.Ano, bylo to drsné, tvrdé, nepříjemné a já se rozbrečela.Ale úlevou, že konečně někdo pojmenoval věci pravými jmény a že konečně někdo našel řešení.To, že Vám lékař nemaže med kolem úst, nechodí kolem Vás po špičkách a je tvrdý a upřímný a to, že Váše děti k němu mají respekt, to neznamená, že je arogantní, podle mě je to v pořádku.
Já osobně pana doktora doporučuji, nám pomohl ze začarovaného kruhu, já mu důvěřuji.


R
Ověřeny pacient

Myslím si že Pan doktor úžasně přistupuje k léčbě , sem s ním spokojený a na každou mou otázku ohledně medikace či léčby ADHD mi odpověděl , Pana doktora velice doporučuji

Radim Složil


M
Ověřeny pacient

Vynikající zkušený lékař s lidským přístupem, odborník na pravém místě, vynikající diagnostik, umí nakombinovat medikaci, vše srozumitelně vysvětlí, poradí s výchovou. S dětmi si umí hezky popovídat. Sestřička příjemná a ochotná. Máme 10 letého syna s PAS - Aspergerův syndrom, nerovnoměrný vývoj s poruchou pozornosti ADD - úzkostné stavy, nesoustředěnost, agresivita ve škole, špatné navazování kontaktů s vrstevníky a k tomu ještě obsedantním chováním, problémy s jídlem. Pan doktor nasadil medikaci zvlášť na úzkost, zvlášť na pozornost a zvlášť agresi. Již po pár dnech užívání došlo u syna k výrazné změně v chování k lepšímu. Zmizela agresivita, zlepšila se pozornost ve škole i doma při psaní úkolů, zmírnily se úzkosti a obsese, syn spolupracuje, umí si lépe hrát, vydrží být v klidu, lépe spí a jí. Synovi a rodině se velmi ulevilo, bez medikace to byl nekonečný začarovaný kruh. Nechápu tady negativní reakce některých lidí... Vy, co tady píšete samá negativa na pana doktora Matýse, že musíte čekat v čekárně atd., uvědomte si, že časy jsou orientační a záleží na stavu pacienta před Vámi. Pan Matýs je férový chlap a říká vše na rovinu. To se mnohým lidem nezamlouvá a neprávem ho označují za arogantního. Důležitá je komunikace rodič - lékař, není to jen o lécích. Důležité je pravdivě do detailu popsat chování dítěte, všímat si jeho změn v chování a následně dodržovat lékařovi pokyny ve výchově a dodržovat medikaci. Pan doktor Matýs je velmi zkušený lékař a věřte, že vždy dělá vše pro dobro dítěte a jeho rodiny. Pedopsychiatrů je nedostatek a buďme rádi, že se tak vynikající lékař a člověk jako je pan Matýs věnuje našim dětem. Pana doktora Matýse mohu jen a jen doporučit !!!


M
Ověřeny pacient

Dne 30.11.2016 treti navsteva u doktora Matyse objednan na 10:30 cekani v cekarne 2 hodiny jeho asistentka ani pan doktor se neobtezoval nas informovat o tomto zdrzeni, mel nesmluvene dalsi pacienty kteri se tam nakupili a byli velmi rozcarovani.
Pani ktera byla pred nami s malym synem mi sdelila ze take ona byla nucena cekat pres 2 hodiny ???
Kdyz meho 12 cti leteho syna zavolal do ordinace tak pri me otazce o vysvetleni proc bylo pro nas nutne cekat 2 hodiny byl arogantni , povysenecky a rekl ze mi na to nebude odpovidat.Tento udajny odbornik v oboru psychiatrie mi sdelil ze bude i nadale az do ukonceni devate tridy bude memu synovi predepisovat Ritalin momentalne syn chodi do sedme tridy, to uz bere Ritalin zhruba 11 mesicu a v jeho chovani nevidim zadny rozdil.Po skoro DVOU hodinach cekani jsme u tohoto doktora stravili mene nez 9 minut, ZDURAZNUJI MENE NEZ 9 MINUT.
Doktor Matys ma byti detsky psychiatr ale jeho arogantni , neurvale a povysenecke chovani nema v teto profesi co delat. Poprve kdyz jem k nemu prisel se synem v lonskem roce tak po par minutach mi zacal ukazovat na stenu za sebou kolik ma Diplomu a ze on je ten pan Doktor a on vi vse nejlepe.
Je bohuzel smutne ze zde na Ostravsku je tak uboze malo detskych Psychiatru a ti co jsou opravdu dobri uz neprijimaji.
U osoby MUDr. Matyse bych doporucil delat psychiatra v Napravnem zarizeni ale jsem presvedcen ze tam by svym chovanim hodne tvrde narazil.Jsem presvedcen ze tento clovek nejenom v Detske psychiatrii ale take v psychiatrii pro dospele nema co pohledavat !!!
Pokud muzete drzte se od neho co nejdale. Me hodnoceni KATEGORICKY NEGATIVNI.

Vy jste ten lékař? Odpovězte na hodnocení! Zaregistrujte se nyní


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Zkušenosti