Kateřinská 34, Praha

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí
Nemocnice Beroun
Prof. Veselého 493, Beroun

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Jan Calta? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, zhruba rok při delší chůzi začne bolest na vnitřní straně nohy od kolene až pod kotník /pod kotníkem intenzivně/. Následně někdy jakoby znecitlivěl 3. a 4. prst. Absolvovala jsem různé rehabilitace, bezúspěšně. Ani v lázních při individuální rehabilitaci nebyl výsledek žádný. Neurolog vyloučil neurologickou příčinu. Řadu let mám celkově potíže s páteří, prodělán zánět míchy. Na návrh ortopeda artroskopie kolene. Prasklý meniskus.
Zhruba od dubna nemohu nohu v horizontální poloze zcela natáhnout,což i po operaci přetrvává, pod kotníkem cítím stále bolest. Zatím jsem nemohla absolvovat delší chůzi.
Děkuji předem za odpověď.

Bohužel bez zjištění etiologie stavu nelze dát jednoznačnou odpověď. Doporučuji vyšetření odborníkem na myoskeletální medicínu.

Jan Calta

Dobrý den, mám problémů více, tak vám je zkusím popsat. Už asi 5 let mám problém s kolenem (pravé mě začalo bolet o 2 měsíce dřív než levé) a již několikrát jsem s tím byla u doktora. Udělal mi několik rentgenů a zjistil, že mi chybí část (skoro polovina) čéšky. Vždy to byly jen občasné bolesti při větší zátěži, ale po dvou denním lyžování jsem si musela zbytek lyžování odpustit, protože jsem nebyla ani schopná chodit. Od té doby (jsou to cca 2 roky) nemohu ani popoběhnout na tramvaj, chodit více než půl hodiny v kuse, nebo například vyjít schody do druhého patra, občas mě bolí koleno i když nic nedělám např. sedím na gauči atd.
A další problém mám s pravým ramenem. Už asi rok mě pobolívá pravé rameno i při menší zátěži. Dřív jsem hrála volejbal a nyní když hraji (jen občas ve škole) a chci dát podání nebo smeč, tak mě bolí, občas se mi i "povyhodí" rameno. To samé se mi děje i když posiluji ať už s činkami (od 1 kg do 5 kg na jednu ruku) nebo bez. Občas mě bolí i když se jen protahuji nebo jenom sedím u televize a lehnu si na ruku.
Proto by mě zajímalo, jestli doporučujete na sport rameno nebo koleno tejpovat nebo to nechat být ať se s tím tělem popere samo.

Bohužel z uvedeného popisu nelze požadované rady poskytnout. Doporučuji navštívit ortopeda a využívat fyzioterapii dle jeho doporučení, nebo s jeho nálezy navštívit specialistu na myoskeletální medicínu, který je teprve s nálezem ortopeda a klinickým vyšetřením uvést vhodné postupy fyzioterapie. Jan Calta

Jan Calta