Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost
Zadní 13, Brno

Nastřelování naušnic

Zadní 13, Brno

Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost

Soukromá ordinace pro děti a dorost je v nové části zrekonstruovaného RD v Bohunicích. K dispozici je kočárkárna. Možnost parkování před ordinací. Spo...

Umístění: Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost Jiný

Novorozenec extrémně zvracel 20 hod. denně, nemohl pořádně spát ani ve zvýšené poloze, bylo mi oznámeno, že máme moderní dítě, hlenovitá stolice bez řešení. Sami jsme si museli vyžádat stěr stolice. Každá kontrola novorozence probíhala jen zvážením, měřením a poslechem. Pusinku mělo plnou moučnivky, avšak do pusinky se nikdo na žádné kontrole nepodíval, trpělo jí od narození, mohu doložiz foto. Pro neléčení to mělo prolezlé skrz střeva až ke konečníku. Zjistil nám to až nový pediatr, kdy jsme po 3 měsících odešli od dr. Kovářové. Neřešení srůstu zevních genitálií 6mm- opět můžeme doložit lék.zprávou. Zanícení pupíku - konzultace po tel. v pátek - odbyta, že až po víkendu; seborea nerozpoznána, řešili jsme sami s kožním. Toto vše za pouhé 3 měsíce. Dítě trpělo, usínalo unavou až ve tři ráno, a spalo jen 6 hodin, vždy jej probudilo zvracení, mimo jiné jsme nemohli kvůli tomu zvracení vůbec polohovat na bříško, což pak mělo další následky...

Jsme z druhého konce republiky. Mladá paní (slečna?) doktorka byla neuvěřitelně milá, vstřícná, trpělivá, vybavila nás nejnutnějšími léky na cestu, vše vysvětlila, popsala. Pediatrů jsem už zažila celou řadu, tohle bylo velmi příjemné překvapení při jinak velmi nepříjemné laryngitidě.

Paní doktorku rozhodně nedoporučuji! Minulý týden dostala naše 14ti měsíční holčička horečku asi 40. Po návštěvě lékařky a jí provedeném crp nasazeny léky na potlačení horečky s podezřením na virovou infekci. Po 5ti dnech, kdy se stav vůbec nezměnil - stále trvající vysoké horečky, kontrola u paní doktorky. Při kontrole neprovedeno crp, přítelkyně navrhla přinesení moči, kdy na to paní doktorka řekla, že bude jedině ráda ( moč si sama nevyžádala). Poté jsme byli odeslaní domů s tím, že máme přijít nejpozději za 2 dny na další kontrolu. Za 2 hodiny přítelkyně přinesla moč ve které se našla krev. Na žádost přítelkyně o provedení crp byla odkázána na další den. Po 2 hodinách a opětovném zvýšení teploty jsme telefonovali do dětské nemocnice, kde nám řekli ať ihned přijedeme. Na interní ambulanci bylo provedeno crp vyšetření, odběr krve, vyšetření moči a pro jistotu i rtg plic, včetně podrobného vyšetření malé. Následně stanovena diagnóza zánětu ledvin a nasazeny antibiotika. Obě lékařky měly naprosto shodné informace, ale rozdílný přístup. Problém není v tom, že paní doktorka nerozpoznala zánět ledvin, ale v tom, že neprovedla a odkládala vyšetření, která by ho odhalila. Sama si nevyžádala moč k vyšetření, neprovedla crp a i po zjištění krve v moči chtěla vše odložit na další den.

Paní doktorko, děkujeme za Váš odborný a velice lidský přístup. Jste člověk, pro kterého je povolání posláním. Doporučujeme Vás i Vaši dceru všem, kdo hledají kvalitního pediatra.

Marie Trunečková

Dobrý den,reaguji na negativní hodnocení,které se nezakládá na pravdě.Paní doktorka mně naopak vždy vyšla vstříc a vždy udělala všechna vyšetření,která byla potřeba a nikdy nezlehčovala stav žádného z mých dětí.
Paní doktorka dle mého názoru je jeden z nejlepších pediatrů,které jsem poznala.Co se týká obvinění s homeopatiky,tak to že paní doktorka nabídne jiné léky,které se dají volně koupit v lékárně,místo toho aby napsala antibiotika,když nejsou potřeba a nezatěžuje dětský organismus zbytečně silnými léky,na tom není nic dle mého názoru špatného.
Paní doktorku doporučuji všem rodičům.Markéta Vacková

Pani doktorka je ,velmi zalozena na homeopatika a zlechčuje standartně zdravotni stav dítěte.Tato zkušenost je bohužel dlouhodobá za mne od tří dětí.Po dnešní zkušenosti (po vyslechnutí rozhovoru pres odložený telefon) bych "pani doktorku" nedoporučil pokud chcete mít dobře léčené dítě
Petr Vacek

Paní doktorka se mi o dceru stará od jejího narození a jsem s ní velice spokojená. Nikdy není problém zodpovědět mi jakýkoli dotaz, ani když je čekárna plná a není moc času, vždy ho dostaneme tolik, kolik je potřeba. Při sebemenším problému můžeme přijít, napsat, zavolat. Paní doktorka se zajímá, ptá se a stará i o věci, které by spousta lékařů pravděpodobně nechala plavat. Hodně mi pomohla s kojením a při každém vyšetření je důkladná a pečlivá. Navíc s malou zachází velice jemně a citlivě. Stejně tak její dcera, paní doktorka Potúčková, a sestřička. Všechny jsou milé, ochotné a vycházejí nám vstříc. Navíc je vidět, že jsou sehraný tým, práce je baví a mají rády děti (u pediatrů dost důležitá vlastnost :) Za sebe mohu říct, že nemám sebemenší důvod k pochybnostem o tom, že je moje dítě v dobrých rukou.

p.doktorka je super,když jsme byli nemocni p.doktorka vas přijala udělala vyšetřeni,byla mila a vstřicna,měli jsem jinou doktorku krera nám neustale předepisovala Mucosolvan bez kontroli a několikrát jsme měli akut.zánět průdušek,dky p.doktorce jsme zdraví a chodime konečně do školky,víc takovych doktoru JE SUPER

Nevěřím negativnímu hodnocení níže. Paní doktorka je nejúžasnější lékař s jakým jsem se kdy setkala a výborný diagnostik. Odmala má syn problémy se zdravím a vždy byla ochotná a trpělivá nám pomoci a vždy jsme společně hledali cestu. NIKDY NIC NEZANEDBALA ani nepodcenila, velmi si jí jako člověka vážím. Sestřička je také úžasná a vždy v pohodě. Bohužel si myslím, že takových lidí, jako je paní doktorka, je mezi lékaři málo.Jsem moc šťastná, že jsme v její ordinaci a manžel, kdykoli tam jde s námi, mi říká totéž. Velmi mě mrzí, že má zde někdo potřebu paní doktorku očerňovat a navíc dle mého názoru lživě. Veronika Maierová

Paní doktorka Kovářová je dle našeho názoru nejlepší paní doktorka na světě. Je milá, laskavá, hodná, pečlivá a vždy ochotná. Stejně tak její dcera i sestřička z ordinace. Díky paní doktorce Kovářové jsme zavčas přišli na infekci, kterou měla naše dcerka hned po narození, díky milému přístupu paní doktorky jsem zvládla první náročné dny s čerstvým miminkem, díky celému týmu dětského střediska se těšíme na každou kontrolu. Máme velké štěstí, že jsme se (čirou náhodou) rozhodli zaregistrovat právě u p.doktorky Kovářové.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, poslední dobou mě svědí okolo klitorisu a bojím se, že to mohou být roupy. Tuto neděli mám odjíždět na hory, je možné abych jela, kdybych opravdu měla roupy? A jaké jsou běžné příznaky roupů? Děkuji

S tímto problémem se obraťte důvěrně na svou ošetřující lékařku...

S pozdravem MUDr. Alena Kovářová

MUDr. Alena Kovářová

Dobry den,mám týden po angine. Z ničeho nic mi začala rýma,únava,při fyzické zátěži nejsem schopna nic vykonavat. Bojím se ze se mi angina i něco jiného vrací.
Horečku nemam,skoro 37.
Poradíte mi,jak zrychlit lecbu? Či nevíte příčinu?
Dekuju

Plně souhlasím s doporučením kolegyní, dle mého názoru se bude jednat s největší pravděpodobností o prodělanou infekční mononukleózu probíhající pod obrazem streptokokové angíny, dopoučuji základní biochemické vyšetření včetně virologie se zaměřením na inf. mononucleosu, výtěr z krku na lačno, /nečistit zuby/, další doporučené vyšetření viz výše 2. imunologii a kardiologii, jest-li že se nejedná o opakovaně nemocné dítě bych zbzdila, neboť přihlížím k našemu tzv. socialistickému zdravotnictví, které vidím, že si v dnešní době lidé neváží, máme vše zdarma až na doplatky. Protože jezdívám do Jugoslávie, Řecka a Itálie s astmatickými a ekzematickými dětmi, tak dobře vím, na jaké úrovni tamní zdravotnictví je a navíc se vše platí, važme si toho, co zde máme!!! Nehledě k tomu, že na děti, které potřebují zvláštní péči přispívá finančně náš stát, to v jižních státech i v Americe neexistuje. Myslím si, že jste v dobrých rukou svého pediatra, obraťte se na něj a řekněte mu své obtíže, určitě Vám pomůže...

MUDr. Alena Kovářová