Jsme z druhého konce republiky. Mladá paní (slečna?) doktorka byla neuvěřitelně milá, vstřícná, trpělivá, vybavila nás nejnutnějšími léky na cestu, vše vysvětlila, popsala. Pediatrů jsem už zažila celou řadu, tohle bylo velmi příjemné překvapení při jinak velmi nepříjemné laryngitidě.

Zadní 13, Brno
Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost (mapa)

Nastřelování naušnic

Soukromá ordinace pro děti a dorost je v nové části zrekonstruovaného RD v Bohunicích. K dispozici je kočárkárna. Možnost parkování před ordinací. Spo...

Paní doktorku rozhodně nedoporučuji! Minulý týden dostala naše 14ti měsíční holčička horečku asi 40. Po návštěvě lékařky a jí provedeném crp nasazeny léky na potlačení horečky s podezřením na virovou infekci. Po 5ti dnech, kdy se stav vůbec nezměnil - stále trvající vysoké horečky, kontrola u paní doktorky. Při kontrole neprovedeno crp, přítelkyně navrhla přinesení moči, kdy na to paní doktorka řekla, že bude jedině ráda ( moč si sama nevyžádala). Poté jsme byli odeslaní domů s tím, že máme přijít nejpozději za 2 dny na další kontrolu. Za 2 hodiny přítelkyně přinesla moč ve které se našla krev. Na žádost přítelkyně o provedení crp byla odkázána na další den. Po 2 hodinách a opětovném zvýšení teploty jsme telefonovali do dětské nemocnice, kde nám řekli ať ihned přijedeme. Na interní ambulanci bylo provedeno crp vyšetření, odběr krve, vyšetření moči a pro jistotu i rtg plic, včetně podrobného vyšetření malé. Následně stanovena diagnóza zánětu ledvin a nasazeny antibiotika. Obě lékařky měly naprosto shodné informace, ale rozdílný přístup. Problém není v tom, že paní doktorka nerozpoznala zánět ledvin, ale v tom, že neprovedla a odkládala vyšetření, která by ho odhalila. Sama si nevyžádala moč k vyšetření, neprovedla crp a i po zjištění krve v moči chtěla vše odložit na další den.

Paní doktorko, děkujeme za Váš odborný a velice lidský přístup. Jste člověk, pro kterého je povolání posláním. Doporučujeme Vás i Vaši dceru všem, kdo hledají kvalitního pediatra.

Marie Trunečková

Dobrý den,reaguji na negativní hodnocení,které se nezakládá na pravdě.Paní doktorka mně naopak vždy vyšla vstříc a vždy udělala všechna vyšetření,která byla potřeba a nikdy nezlehčovala stav žádného z mých dětí.
Paní doktorka dle mého názoru je jeden z nejlepších pediatrů,které jsem poznala.Co se týká obvinění s homeopatiky,tak to že paní doktorka nabídne jiné léky,které se dají volně koupit v lékárně,místo toho aby napsala antibiotika,když nejsou potřeba a nezatěžuje dětský organismus zbytečně silnými léky,na tom není nic dle mého názoru špatného.
Paní doktorku doporučuji všem rodičům.Markéta Vacková

Pani doktorka je ,velmi zalozena na homeopatika a zlechčuje standartně zdravotni stav dítěte.Tato zkušenost je bohužel dlouhodobá za mne od tří dětí.Po dnešní zkušenosti (po vyslechnutí rozhovoru pres odložený telefon) bych "pani doktorku" nedoporučil pokud chcete mít dobře léčené dítě
Petr Vacek

Paní doktorka se mi o dceru stará od jejího narození a jsem s ní velice spokojená. Nikdy není problém zodpovědět mi jakýkoli dotaz, ani když je čekárna plná a není moc času, vždy ho dostaneme tolik, kolik je potřeba. Při sebemenším problému můžeme přijít, napsat, zavolat. Paní doktorka se zajímá, ptá se a stará i o věci, které by spousta lékařů pravděpodobně nechala plavat. Hodně mi pomohla s kojením a při každém vyšetření je důkladná a pečlivá. Navíc s malou zachází velice jemně a citlivě. Stejně tak její dcera, paní doktorka Potúčková, a sestřička. Všechny jsou milé, ochotné a vycházejí nám vstříc. Navíc je vidět, že jsou sehraný tým, práce je baví a mají rády děti (u pediatrů dost důležitá vlastnost :) Za sebe mohu říct, že nemám sebemenší důvod k pochybnostem o tom, že je moje dítě v dobrých rukou.

p.doktorka je super,když jsme byli nemocni p.doktorka vas přijala udělala vyšetřeni,byla mila a vstřicna,měli jsem jinou doktorku krera nám neustale předepisovala Mucosolvan bez kontroli a několikrát jsme měli akut.zánět průdušek,dky p.doktorce jsme zdraví a chodime konečně do školky,víc takovych doktoru JE SUPER

Nevěřím negativnímu hodnocení níže. Paní doktorka je nejúžasnější lékař s jakým jsem se kdy setkala a výborný diagnostik. Odmala má syn problémy se zdravím a vždy byla ochotná a trpělivá nám pomoci a vždy jsme společně hledali cestu. NIKDY NIC NEZANEDBALA ani nepodcenila, velmi si jí jako člověka vážím. Sestřička je také úžasná a vždy v pohodě. Bohužel si myslím, že takových lidí, jako je paní doktorka, je mezi lékaři málo.Jsem moc šťastná, že jsme v její ordinaci a manžel, kdykoli tam jde s námi, mi říká totéž. Velmi mě mrzí, že má zde někdo potřebu paní doktorku očerňovat a navíc dle mého názoru lživě. Veronika Maierová

Názor přidán dne 30.01.13 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Paní doktorka Kovářová je dle našeho názoru nejlepší paní doktorka na světě. Je milá, laskavá, hodná, pečlivá a vždy ochotná. Stejně tak její dcera i sestřička z ordinace. Díky paní doktorce Kovářové jsme zavčas přišli na infekci, kterou měla naše dcerka hned po narození, díky milému přístupu paní doktorky jsem zvládla první náročné dny s čerstvým miminkem, díky celému týmu dětského střediska se těšíme na každou kontrolu. Máme velké štěstí, že jsme se (čirou náhodou) rozhodli zaregistrovat právě u p.doktorky Kovářové.

Nastřelování naušnic

Zadní 13, Brno

Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost

Cena není uvedená

Marie Trunečková

Paní doktorku doporučuji všem rodičům.Markéta Vacková

Petr Vacek

Názor přidán dne 30.01.13 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den paní doktorko.mám 10letou dcerku,ktrá bývá boužel často nemocná jsme ze Křtin kde momentálně nemáme dětského lékaře,a moc ho sháním-e pro ošetření dcerky.Problém je i takový,že jsem loni na podzim prodělala monoencefalitidu s trvalými následky nevlastníme auto jsme odkázáni jen na autobusu prosím Vás proto nemáte místo pro moji dcerku ve své ordinaci?Nevim kam jinam se co nejblíže obrátit,S derkou na ošetření také nyní musí bud babička (75 roků) nebo moje starší dcerka,ktrá je zdravotní sestra pracuje v Brně a musí se starat o mě aj.Situace je více jak vážná snad budeme mít štěstí,Mluvila jsem právě před chvílí s úřadem městyse Křtiny a žádný dětský lékař není na obzoru a prý už i ordinace zanikla.Moc Vám děkuji za odúověd prosim omluvte mě překlepy nebo i nesrozumitelnost obsahu mého dotazu po prodělané nemoci a umělem spánku mám problémi s diskrafiií na jiné....Děkuji moc za kladnou odpověd s úctou

Dobrý den, jsme totálně přeplněni, ale plně chápu Vaši nelehkou situaci a proto cítím lidskou povinnost Vám vyhovět a pomoci, místo v naší ordinace pro Vaši dceru poskytneme.
    Prosím, ať se mě ozve Vaše starší dcera na e-mail:
    Pěkně zdraví kolektiv dětského střediska

MUDr. Alena Kovářová

• Dobrý den,
    obracím se na Vás ohledně pomalejšího přibírání miminka na váze.
    Porodní váha 3180g, při propuštění 2860g, ve 14dnech 3004g, ve 27 dnech 3158g.
    Dcera je plně kojená. V ordinaci jsme nakojili 50g (z obou prsou). Použitých plenek za den je dostatek.
    Jím hodně, kojící čaj piju. Dcera se kojí, jak si řekne, přes den často a z obou prsou, v noci jednou za 2-3 hodiny,
    ale krátce a z jednoho (tvrdě u toho usne, víc v noci prostě nechce).
    S manželem jsme oba drobní, já měla svého času také lehce podváhu, aniž bych chtěla.
    Do poradny jsme teď zvaní často (několikrát do týdne), ale to neustálé převažování nás jen stresuje.
    Bylo mi doporučeno odstříkat a nabídnout jí tuto dávku večer. Ale to bych musela odstříkat patrně v noci,
    kdy je tam mléko, které nevypije. Mohu zkusit pořídit odsávačku (ručně to jde pomalu a v noci bych se ráda vyspala).
    Co byste nám poradili? Nechci, abychom skončili na umělé výživě. Děkujeme za radu.

Dobrý den,

odpovědi mých kolegů jsou správné, já ve Vašem případě i když se bráníte dala dokrm po kojení, stačí ob kojení, nebo jak si dítě žádá, a to vše ještě neznamená, že se nevrátíte i ke zcela čistému kojení. Je to také o Vaší psychice, také máte i genetický základ, je potřeba zvýšit příjem tekutin z Vaší strany, u nás maminky užívají bylinkové čaje , Emulips a homeo Ricinus communis 5CH i vícekrát denně- na tvorbu MM, pozor, 10 minut před nebo po jídle a pití rozpustit v ústech.
    Já pevně věřím, že vše dobře zvládnete s Vaší paní doktorkou. S pozdravem A. Kovářová

MUDr. Alena Kovářová