Alena Hendlová, praktický lékař Zeleneč

Praktický lékař

Kasalova 467, Zeleneč
Sam. ordinace PL - pro dospělé

U

Jsme z Ukrajiny v cechach jenom 4 mesicu. Byly jsme z dcerou u pani doktorky. A ona vubec nedela ten rozdil odkud jsi... a je velmi dobra doktorka!

Š

Chodim k ni ja i me deti. Vzdy velmi dusledna a prijemna. Mam za sebou vazne onemocneni a moc mi pomohla. Dokonce ji pochvalil specialista, ze odhalila neco, s cim by mel i on problem, takze za nasi rodinu vrele doporucuji. Uzasna sestricka. Obe miluji male deti! Sarka Lustincova

Za sebe zcela nedoporučuji. Záleží však na tom, jak si Vás paní lékařka zařadí, usoudí, zda jste hoden toho, aby se Vám věnovala a chovala se laskavě a přátelsky nebo zda jste hoden jen pohrdání a arogantního chování. Musíte mít vyšší sociální status, aby s Vámi jednala s respektem a rozhodla se Vás léčit. Pokud Vaše povolání, vyjadřování, životní styl nebo vzhled nesouhlasí s jejím nastavením toho, co je hodno respektu, máte smůlu, takoví lidé nemají nárok na preventivní prohlídky, na odeslání ke specialistovi, na slušné zacházení. Nikdy mi nepomohla, vždy se dostanu na pohotovost, posléze ke specialistovi a jediné, co paní lékařka dokáže je, vztekat se, že jste jí nepřinesli od toho specialisty, ke kterému Vás odmítla poslat, zprávu...

I když nejsem obyvatel Zelenče, přihlásil jsem se před léty k pani doktorce Hendlové (výborné reference). Nebyl jsem nikdy zklamán. Paní doktorka je nesmírně obětavá, velmi důsledná, erudovaná a má velké praktické zkušenosti a přehled.
Spolupráce pani doktorky se sestřičkou je rovněž úplný koncert. Sestra jako by uměla číst myšlenky, je to zkrátka výborně sehraná dvojice. Sestra je k pacientům přívětivá a vždy ochotná a milá.
Přesto jsem nucen - vzhledem ke svému věku- odejít k praktickému lékaři v místě svého bydliště. Doufám,že budu mít opět štěstí jako v Zelenči. Děkuji.
Ing. Ladislav Kövári.

Paní doktorku a její zdravotní sestru "známe" několik let. Jejich práce je naprosto profesionální. Oceňuji odborný "záběr" paní doktorky od novorozenců až po seniory. Oceňuji také její vždy vstřícný a zodpovědný přístup ke každé situaci. Velmi si vážím i erudovanosti a přátelského přístupu sestry. Jsem opravdu ráda, že MUDr. Hendlová má naši dceru "ve svých lékařských rukách". R.Wildová

Naprostá spokojenost. Paní doktorka nás přijala s ročním synem s téměř 40st. horečkou, jelikož naše Dr. měla dovolenou. Pomohla nám, uklidnila nás a navíc našla ještě zánět v uchu o kterém jsme nevěděli. Obě i se sestřičkou nadmíru příjemné.

pozadala jsem po 12 letech o odber krve a preventivni vysetreni a byla jsem odbyta s tim, ze kdyz mi nic neni, tak ani na jedno nemam narok. Pojistovna by se asi dost divila, jakou formou si nekteri lekari predstavuji preventivni peci. O to vic me stve, kdyz pak clovek vidi desitky znamych, kteri si u ni heknou a okamzite jsou vyslani k nejruznejsim specialistum. Never more!

My jsme s paní doktorkou velice spokojení. Chodím k ní s oběma dětma a vždy nám pomohla. Syn má zdravotní problémy a díky paní doktorce, která nás poslala na různé vyšetření jsme konečně dostali diagnozu a ted už víme jak s ním pracovat. K dětem má jak paní doktorka i sestřička hezky vztah. Tuto doktorku tedy můžu doporučit. Jana S.

Do ordinace chodím já i můj syn a neměnila bych. Syn s paní doktorkou i sestřičkou dobře spolupracuje, protože jsou obě při jednání s dětmi velmi milé a trpělivé, a to je pro mě jako pro matku důležité, protože když už nás dostihne nějaká nemoc, tak se nemusím nervovat s tím, že by se dítě bálo jít do ordinace, vyhovuje mi i rozdělení ordinačních hodin pro prevenci a pro nemocné,takže když jdeme třeba na očkování, nic cestou v čekárně nechytneme ..
Kdykoliv něco potřebujeme, vždycky nám ochotně poradí (ať osobně nebo po telefonu)... a přestože se do čekárny celý den valí nikdy nekončící řada pacientů, nikdy jsem nezažila, že by paní doktorka (nebo sestřička) byla na někoho odměřená nebo nepříjemná, jako to bývá jinde. (Jen je škoda, že není v Zelenči lékárna, a s receptem musíme do Prahy, ale to už se netýká paní doktorky, ale spíš obce.)

Ráda bych reagovala na níže vyjádřené příspěvky. Obzvláště na velmi závažné obvinění z neschopnosti lékařky diagnostikovat meningokoka - v tomto případě by bylo velmi vhodné si uvědomit, že onen chlapec byl odvezen z diskotéky rovnou do nemocnice a nikdy neprošel zelenečskou ordinací. Naopak jí následně prošlo mnoho pacientů, kteří byli preventivně očkováni, aby se jim nic nestalo, jelikož mohli potenciálně přijít do styku s nemocným... Bylo by přínosné se v hodnocení držet faktů a vynechat anonymní pomluvy.

Mé hodnocení nemůže být z principu objektivní, neboť jsem dcera této lékařky. Přesto si dovolím vyjádřit zde svůj názor, vlastní mínění si každý pacient a pacientka mohou udělat sami. Já za sebe mohu říci, že jsem snad nezažila den, kdy by moje matka přišla z práce domů podle ordinačních hodin, vždy jsem jí viděla pracovat déle a víc, než musela, pozorovala jsem, jak neustále chodí na další a další semináře a zkoumá nové možnosti léčby. Viděla jsem ji pracovat o víkendech, a co je možná nejdůležitější, viděla jsem jí dělat si o pacienty starost. Z tohoto důvodu moc nerozumím některým komentářům (zejména těm kritizujícím samostatnost lékařky, kterou bych považovala za pozitivní), ale v každém případě má každý svobodnou možnost zvolit si ordinaci, která mu vyhovuje.

Tereza Hendlová