Psychoterapeutická poradna Dikobrazz

(63 názorů)

Nabízíme odbornou podporu a pomoc všem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Obrátit se na nás mohou i ti, kteří neřeší žádný akutní problém, ale mají zájem o lepší poznání sebe sama či rozvoj o... Více

O nás

Ordinace

Psychoterapeutická poradna Dikobrazz

Petýrkova 1953/24, Praha 11

14800, Praha, hl. město Praha

Kontaktní údaje +420 77...

Psychoterapeutická poradna Dikobrazz

Máchova 431/21, Praha 2

12000, Praha, hl. město Praha

Kontaktní údaje +420 77...

O nás

Nabízíme odbornou podporu a pomoc všem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Obrátit se na nás mohou i ti, kteří neřeší žádný akutní problém, ale mají zájem o lepší poznání sebe sama či rozvoj osobnosti.

Proč Dikobrazz??

Nechali jsme se inspirovat bajkou Arthura Schopenhauera o nástrahách blízkosti:
„Skupina dikobrazů se potuluje chladným zimním dnem. Aby nezmrzla, seskupují se zvířata blíž k sobě. Avšak jakmile jsou dostatečně blízko, aby se mohla přitulit, začínají se navzájem píchat bodlinami. Rozprchnou se, aby unikla bolesti, tím ale přicházejí o výhody blízkosti a znovu se začnou třást chladem. Dikobrazi se tedy opět seskupují a celý cyklus se opakuje, jak se snaží najít pohodlnou vzdálenost, kompromis mezi bolestivým propletencem a zmrznutím.“


Tato slavná bajka ilustruje nástrahy blízkosti ale také samoty. Jakékoli mezilidské setkání vyžaduje hledání příjemné a bezpečné vzdálenosti.
Dikobrazz připomíná osamělého dikobraza třesoucího se zimou a zároveň zdvojeným zz ukazujeme na důležitost vztahů a také na to, že v poradně budeme na problémy vždy minimálně dva.

Naše nabídka

Nabízíme Vám tyto služby:

psychoterapie
odborné poradenství
sebepoznávací a sebezkušenostní setkávání s využitím prvků arteterapie
tanečně pohybová terapie

Komu jsou služby určeny:

jednotlivcům
párům
skupině

Typ zařízení

 • klinika

Lékaři a specialisté na této klinice

 • Jan Roušal

  Jan Roušal

  psycholog,psychoterapeut
  Pane doktore, moc Vám děkuji za super přístup a velkou dávku humoru. Hodně to pomáhá, i když se řeší něco vážného. Těším se na další schůzku :)
  K dispozici zítra
  Objednat se
 • Dana Horáková

  Dana Horáková

  psycholog,psychoterapeut
  Zatím první návštěva u paní psycholožky. Prostředí bylo příjemné, paní magistra se mi po celou dobu plně věnovala, pozorně naslouchala a poté jsme se...

Názory o lékařích ze zařízení

 • Jan Roušal

  Psycholog, Psychoterapeut, Mgr.

  • A
   Návštěva z ZnamyLekar.cz
   Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: Běžný termín

   Pane doktore, moc Vám děkuji za super přístup a velkou dávku humoru. Hodně to pomáhá, i když se řeší něco vážného. Těším se na další schůzku :)

  • L
   Návštěva z ZnamyLekar.cz
   Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: Běžný termín

   Pan doktor je velmi prijemny a se smyslem pro humor situaci odlehci v krasnem prostredi. Pomohl nam videt veci v jinem svetle, a z naseho pohledu nevyresitelne problemy se jevi jako v pohode zvladnutelne. I manzel, ktery vubec nechtel jit, nebot se bal verdiktu, ze uz nam nic nepomuze, byl nakonec rad, ze jsme pana doktora navstivili. Dekujeme a tesime se na dalsi navstevu...

  Podívejte se na všechny názory (50) na lékaře


 • Dana Horáková

  Psycholog, Psychoterapeut, Mgr.

  • J
   Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: Psychické problémy

   Zatím první návštěva u paní psycholožky. Prostředí bylo příjemné, paní magistra se mi po celou dobu plně věnovala, pozorně naslouchala a poté jsme se dohodli na úpostupu léčby s tím, že bude dlouhodobá. Zatím veliká spokojenost.

  • M
   Umístění: Psychoterapeutická poradna DikobrazzSlužby: psychoterapie

   Dana je dle mého názoru nejen skvělá terapeutka,ale i skvělý člověk:-) Chodím k ní již čtvrtým rokem.Udělala pro mě vždy maximum, aby mi pomohla dostat se z nepříjemných stavů.Je to takový můj anděl strážný:-) Věnuje se mi na 100% a vždycky se snaží porozumět mému trápení a najít cestu,jak z něj ven. Když jsem potřebovala akutní pomoc,vždycky tu pro mě byla.Je hrozně moc empatická a všechny bolestivé zážitky se mnou prožívá.Stejně tak má velkou radost, když se mi podaří v něčem posunout (například nenechat se vtahovat do situaci,ve kterých mi je nepříjemně a umět z nich vystoupit).Doplňuje mi péči a pozitivní přijetí, které mi chybělo v dětství a učí mě bránit si své potřeby a hranice:-) Je vůči mě trpělivá, nemá odsuzující názory vůči lidem a nikdy se nechovala tak, že by věděla líp, co je pro mne dobré, než já sama:-) Moc si ji vážím a mám ji moc ráda:-)

  Podívejte se na všechny názory (13) na lékaře