PhDr. Vlasta Roušalová

Psycholog Více

České Budějovice 1 adresa

Klinická psychologie
U Tří lvů 4, České Budějovice

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Klinická psychologie Jiný

k paní PhDr. Roušalové docházím od 11/2017. Není psycholog jako psycholog, paní doktorka je psycholog s velkým "P".
Ze začátku jsem musela 2x změnit termín z mojí strany. Bylo mi to dost nepříjemné, u také kapacity se to nedělá... . Naopak ona byla hned od začátku úplně úžasná a profesionální.
Už jsem s lidmi z oboru psychologie byla delší dobu ve styku, ale tady jsem v paní doktorce potkala upřímnost, obrovské léta praxe a snahu pomáhat vysloveně lidsky, ne tabulkově. Po 3,5 roku jsem už pravidelně na sezení nechodila, nastaly tyto pandemické roky a já se cítila v pořádku.
A teď po x- měsících jsem ji ze dne na den potřebovala. Neváhala ani chvilku a i v rámci své dovolené dojela a do druhého dne mně dala termín!!!
Paní doktorka Roušalová je úžasný profesionál, myslím, že i můj zkrácený příběh je toho příkladem.
Buďme rádi, že stále nás s úsměvem víta. Psychologie je velmi náročný obor a její zkušenosti jsou pro nás, pacienty, absolutně nepostradatelné a podstatné.
Jsme od sebe o generaci a já se stále těším na další sezení.
Děkuji za vše, za Vaší pozitivitu, za Vaše povzbuzení a úsměv, vážená paní doktorko!!!

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Paní doktorka je úžasný člověk,skvělá a zkušená profesionálka,.Má srdíčko na pravém pravém místě a opravdu pomůže.Človeka rozebere a dobře poradí v problémech,se kterými si sama nevím rady a znepříjemňují mi život.
Díky terapiím ,už dokážu na problémy nahlížet jinak než dříve.
Moc děkuji za to,že jsem se dostala právě k této paní doktorce,protože takových lidí jako je ona je bohužel velmi málo.
Každému vřele doporučuji návštěvu právě u této paní doktorky.
Pokud hledáte pomoc,odložte obavy a strach,protože tady se vám pochopení a pomoci opravdu dostane.

Umístění: Klinická psychologie

Paní PhDr. Vlasta Roušalová je vynikající psycholožka, více než profesionálka. Vždy mne vyslechne, dobře poradí, pomůže a nasměruje na cestu, kterou by se člověk měl dát.
Milá paní doktorko, jsem velmi ráda a moc si vážím toho, že jsem se s Vámi mohla setkat! Jste člověk se srdcem na pravém místě, nesmírně obětavá, laskavá a vstřícná. Moc jste mi pomohla a vždy dobře poradila. Díky setkáním s Vámi si myslím, že jsem se také dost změnila a můj život je pro mne srozumitelnější a dokážu se ozvat, když se mi něco nelíbí. Hodně si Vás vážím a moc velké díky za vše!
Milá paní doktorko, přeji Vám hodně pevného zdraví, lásky, pohody, plno skvělých a přejících lidí, a vždy nějaký důvod k úsměvu.

Pokud potřebujete psychologa, pak určitě všem doporučuji paní PhDr. Vlastu Roušalovou.
Jindra

Umístění: Klinická psychologie

Paní doktorka V.Roušalová je výborná lékařka, chodím k ní již více než 5let. Mně móc pomohla a klaním se před ní za její schopnosti a znalosti a hlavně zralosti, Dnes těžko hledat dobrého lékaře, to je jako hledat jehlu v kupce sena.Paní doktorko , moc Vám fandím a hlavně přeji takové pacienty, kteří ocení Vaší práci a snaží na sobě pracovat.

Umístění: Klinická psychologie

Někde jsem četl, že dobrý psycholog se pozná podle toho, že neporadí. Tak vězte, že pí. Roušalová radí hooodně moc. Paní doktorka je spíše učitelka českého jazyka v důchodovém věku. Důkladně jsme se věnovali větnému rozboru, volbě slov, synonymům, doplňování vět, slohovým cvičením. Už mi chybělo jen procvičit přechodníky a diktát na i/y. Na lístečku jsem dostával domácí úkoly a za jejich neplnění sice nebyl známkován či fyzicky trestán, ani nemusel zůstávat „po sezení“, ale odměněn arogancí a výhružkami. Paní Roušalová také vehementně uctívá tradiční školní výuku a včasný nástup dětí do jeslí. Nejčastěji probíraná témata jsou: jak se mají a co dělají ostatní pacienti; kdy a kde byla na přednášce; jak podle ní žije většina lidí (tedy klientů). Takže, pokud si chcete 1x měsíčně hodinu jen tak posedět a poklábosit "o počasí" nebo vylepšit znalosti českého jazyka, doporučuji oslovovat „paní doktorko“ (na tituly si potrpí), na všechno kývat a říkat jen to správné (tedy to, co očividně chce paní slyšet, ne to, co si myslíte nebo jak to cítíte). Jo a pilule vřele podporuje. Dokonce Vám profesionálně poradí toho nejvhodnějšího psychiatra (=kdokoliv, kdo má místo).

Umístění: Klinická psychologie Uziostně-depresivni porucha

Bohužel s paní doktorkou nemám dobrou zkušenost, ač mi zpočátku jako člověk "sedla". Absolvovala jsem celkem tři sezení, přibližně každé 3 týdny, což vzhledem k mé krizové situaci i ona vnímala jako nedostatečné a nabídla mi možnosti konzultace po e-mailu a zde vyvstal kámen úrazu. Na můj jeden velmi osobní email zareagovala stylem, že snad nejsem že zvláštní školy, abych si to nedokázala vyřešit, byla jsem naprosto v šoku a nebýt silné povahy a k tomu mít sebevražedné sklony, myslím, že by to se mnou nedopadlo dobře.

Navštívila jsem paní doktorku Roušalovou jednou a vím, že to bylo naposledy. Když opomenu velmi nepříjemné prostředí "ordinace" zarazilo mne velmi strohé jednání této lékařky. Dostala jsem za "domácí úkol" na lístečku doporučenou četbu (těm knihám jsem absolutně nerozuměla) a jako bonus úplně shodila četbu, kterou jsem si sama vyhledala a rozuměla jí. Odbyla mne s tím, že si myslí, že budu v pořádku a že to zvládnu. Dnes mám silné deprese a začínám od nuly.

Paní Roušalovou jsem vyhledala v pomoci při těžkém životním období... Rozhovor s ní mi velice pomohl a v mnoha směrech otevřel oči. Do té doby jsem nevěděla jak problém uchopit. Po našem sezení jsem už alespoň trochu věděla jak to začít řešit.... Je to opravdový profesionál, co vám věci řekne tak jak jsou, ač to není všechno pěkný pro ucho, ale je to realita, jak ji vidí nezaujatý člověk. Mohu ji jen doporučit... a já vím, že kdykoliv budu něco potřebovat, že se na pí. Roušalovou zase ráda obrátím :)

Ž

Paní doktorce bych chtěla velmi poděkovat, za její citlivý a prostě skvělý přístup. Řešila jsem nelehkou situaci se svou maminkou a velmi dobře mi poradila. Naše vztahy se velmi zlepšily a urovnaly. Já osobně mohu paní doktorku Roušalovou všem doporučit, je to velký profesionál a skvělý člověk.

Nezbývá mi nic jiného než, s paní Simonou souhlasit. Můj psychiatr mne k ní poslal, protože se chystáme sestěhovat s mojí dcerou a její rodinou na jeden pozemek do dvou domků. Už nikoho jiného než dceru nemám a máme spolu velmi dobrý vztah.Přesto by vícegenerační soužití mohlo pro mne znamenat opět pocuchané nervy (zatím úspěšně léčené panem doktorem Krejčů) Paní doktorka mluvila úplně o něčem jiném a na závěr mi dala papírek s úkolem: do příště se odprostit od dcery a začít žít svůj vlastní život bez ní! To netuším jak by se dalo v mém případě udělat. Asi odkoupím zeď z Matiční ulice a nechám ji mezi domky postavit. Týden jsem se z návštěvy u ní vzpamatovávala a už k ní nikdy nepůjdu. Myslím si, že paní doktorka by už měla zavřít ordinaci a přenechat léčbu mladým lékařům, kteří mají nové a moderní způsoby léčby.