Tatiana Zaguzina

Hematolog Více

Číslo licence : 5171753192

Adresa

Hematologická ambulance (OKHT FN Bulovka)
Budínova 67/2, Praha 8, Praha

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily hematologů v okolí

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Ostatní služby


Budínova 67/2, Praha

Hematologická ambulance (OKHT FN Bulovka)

Zkušenosti

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Tatiana Zaguzina? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

8 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, jsem v 11 tt a mám leidenskou mutaci (heterozygot). Ve druhém trimestru zvažujeme letět na dovolenou, jednalo by se o krátký let cca 3 hodiny. Mohu Vás poprosit o názor? Předem děkuji.

Dobrý den, nález heterozygotní mutace FV Leiden není kontraindikací k cestám letadlem. Profylaxe LMWH (hepariny aplikované pod kůži) před létem ve velkých výzkumech neprokázala účinnost stran profylaxe trombóz při dědičných trombofiliích, nicméně existují určitá rizika vzniku trombóz, při kterých profylaxe se podává. Je třeba zhodnotit rizika a rozhodnout. V každém případě se doporučuje dostatečná hydratace před cestou a době cestování a použití kompresních punčoch.

 Tatiana Zaguzina

Dobrý den, před měsícem jsem měla CRP 25, trombocyty 518 a lehkou anémii zjištěné náhodně při preventivním odběru. Nyní jsem byla opakovaně na odběrech a CRP stouplo na 39, trombocyty na 578 a hemoglobin stále nižší. Na hematologii mě objednali až na duben 2024 a ráda bych se dozvěděla dříve čím by to mohlo být.

Dobrý den, elevace CRP je nespecifickou známkou zánětu (bakteriálního, aseptického, atd.) anebo může být vyvolána zvýšením bílkoviny jakéhokoli druhu v séru, příčinu poklesu hemohlobinu je třeba dovyšetřit - vyloučit deficity (Fe, B12, kyselina listová), trombocytóza (elevace trombocytů) je v tomto případě buď spojena taky s probíhajícím zánětem (sekundární) nebo je reaktivní v důsledku poklesu Hb, nebo může být primární (vyvolána specifickou mutací v kostní dřeni - v tomto případě jde o primárně hematologický problém). Jako první krok je třeba vyloučit jestli nejde o nějaký zánět v organismu a vyloučit deficity - toto je schopen udělat praktický lékař. V případě nejasnosti - konziliární vyšetření na hematololgii. O akutní stav nejde, ale pokud by se podařilo sehnat termín 1-2/2024, bylo by to lepši.

 Tatiana Zaguzina

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.