Mgr.

Sylvie Koubalíková

Psycholog, Psychoterapeut

Kontaktní informace

Zkušenosti a dovednosti

• Nabízím psychologické poradenství a psychoterapii. Zaměřuji se především na práci s dospělými (popř. dospívajícími), při níž vycházím z principů kognitivně-behaviorální terapie.

Účinnost tohoto vědecky podloženého směru současné psychoterapie byla prokázána u velké šíře psychických poruch a problémů. Vychází z předpokladu, že chování a myšlení, které působí lidem potíže, je získané během života a jako takové jej lze odstranit. Pro kognitivně-behaviorální terapii je charakteristické především, že:
    - je krátkodobá a jasně časově omezená
    - je zaměřena na konkrétní, přítomné a ohraničené problémy
    - vztah mezi terapeutem a pacientem je založen na podpoře a aktivní spolupráci
    - jejím konečným cílem je co nejrychlejší soběstačnost klienta.

Vystudovala jsem jednooborové magisterské studium Psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, na stejné fakultě jsem složila rovněž doktorské zkoušky v oboru Sociální psychologie a získala titul Ph.D.

Absolvovala jsem pětiletý akreditovaný psychoterapeutický výcvik v kognitivně-behaviorální psychoterapii (v rámci mezinárodního institutu KBT – Odyssea, s garancí prof. MUDr. Jána Praška, CSc. a MUDr. Petra Možného). Své vzdělání stále průběžně zvyšuji absolvováním různých kurzů a seminářů, včetně zahraničních.

V minulosti jsem 5 let působila jako psycholožka Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici České Budějovice. Zde jsem měla možnost setkat se s řadou zajímavých lidských příběhů a se širokou škálou duševních poruch. Získala jsem zkušenost v oblasti psychodiagnostiky, psychologického poradenství, krizové intervence, individuální i skupinové psychoterapie. Mám rovněž dlouhodobou zkušenost s psychologickým výzkumem v rámci Psychologického ústavu AV ČR.

Aktuálně vyučuji psychologii na Katedře pedagogiky a psychologie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a poskytuji psychologické poradenství a psychoterapii v rámci Vysokoškolské psychologické poradny. Jsem členkou České společnosti kognitivně behaviorální terapie a jedním ze zakládajících členů České kriminologické společnosti.

Services

Mgr. Sylvie Koubalíková, Ph.D.

Jeronýmova 211/17, 370 01 České Budějovice, jihočeský

Individuální psychoterapie od 500 kč

Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Ask questions to thousands of doctors, you will receive answer for your question within 48h, completely for free.

Zeptejte se naších lékařů

Žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první, kdo Mgr. Sylvie Koubalíková ohodnotí.

Přidejte vlastní názor