Mgr.

Sylvie Koubalíková verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut

Kontaktní informace

Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Filip Abramčuk
Filip Abramčuk
Žižkova tř. 1321/1, České Budějovice
Velice profesionalní a vstřícný přístup, pad doktor je opravdu odborník na svém místě, perfektní výsledky již po… Více

Iva Nesnídalová
Iva Nesnídalová
Senovážné nám. 248/2, České Budějovice
Paní Nesnídalová je jedna z nejlepších psycholožek. Nevím, co proti ní máte. Více

Božena Kadubcová
Božena Kadubcová
Senovážné nám. 2, České Budějovice
Paní doktorka je člověk s velkými zkušenostmi, profesionálním a přitom laskavým přístupem k dětem.Před mnoha lety… Více

Kristýna Drozdová
Kristýna Drozdová
Psychiatr, Psycholog
Havlíčkova 34a, Jihlava

Kateřina Bartošová
Kateřina Bartošová
Psycholog, Psychoterapeut
Havlíčkova 34a, Jihlava
Velmi příjemná paní magistra. Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do další činnosti a více a více spokojených klientů Více

Zkušenosti a dovednosti

• Nabízím psychologické poradenství a psychoterapii. Zaměřuji se především na práci s dospělými (popř. dospívajícími), při níž vycházím z principů kognitivně-behaviorální terapie.

Účinnost tohoto vědecky podloženého směru současné psychoterapie byla prokázána u velké šíře psychických poruch a problémů. Vychází z předpokladu, že chování a myšlení, které působí lidem potíže, je získané během života a jako takové jej lze odstranit. Pro kognitivně-behaviorální terapii je charakteristické především, že:
    - je krátkodobá a jasně časově omezená
    - je zaměřena na konkrétní, přítomné a ohraničené problémy
    - vztah mezi terapeutem a pacientem je založen na podpoře a aktivní spolupráci
    - jejím konečným cílem je co nejrychlejší soběstačnost klienta.

Vystudovala jsem jednooborové magisterské studium Psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, na stejné fakultě jsem složila rovněž doktorské zkoušky v oboru Sociální psychologie a získala titul Ph.D.

Absolvovala jsem pětiletý akreditovaný psychoterapeutický výcvik v kognitivně-behaviorální psychoterapii (v rámci mezinárodního institutu KBT – Odyssea, s garancí prof. MUDr. Jána Praška, CSc. a MUDr. Petra Možného). Své vzdělání stále průběžně zvyšuji absolvováním různých kurzů a seminářů, včetně zahraničních.

V minulosti jsem 5 let působila jako psycholožka Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici České Budějovice. Zde jsem měla možnost setkat se s řadou zajímavých lidských příběhů a se širokou škálou duševních poruch. Získala jsem zkušenost v oblasti psychodiagnostiky, psychologického poradenství, krizové intervence, individuální i skupinové psychoterapie. Mám rovněž dlouhodobou zkušenost s psychologickým výzkumem v rámci Psychologického ústavu AV ČR.

Aktuálně vyučuji psychologii na Katedře pedagogiky a psychologie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a poskytuji psychologické poradenství a psychoterapii v rámci Vysokoškolské psychologické poradny. Jsem členkou České společnosti kognitivně behaviorální terapie a jedním ze zakládajících členů České kriminologické společnosti.

Služby

Mgr. Sylvie Koubalíková, Ph.D.

Jeronýmova 211/17, 370 01 České Budějovice, jihočeský

Individuální psychoterapie od 500 kč

Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první, kdo Mgr. Sylvie Koubalíková ohodnotí.

Přidejte vlastní názor