Dr.

Sylvie Koubalíková verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut

Kontaktní informace

Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Filip Abramčuk
Filip Abramčuk
Žižkova tř. 1321/1, České Budějovice
Velice profesionalní a vstřícný přístup, pad doktor je opravdu odborník na svém místě, perfektní výsledky již po… Více

Iva Nesnídalová
Iva Nesnídalová
Senovážné nám. 248/2, České Budějovice
Paní Nesnídalová je jedna z nejlepších psycholožek. Nevím, co proti ní máte. Více

Božena Kadubcová
Božena Kadubcová
Senovážné nám. 2, České Budějovice
Paní doktorka je člověk s velkými zkušenostmi, profesionálním a přitom laskavým přístupem k dětem.Před mnoha lety… Více

Vlasta Roušalová
Vlasta Roušalová
U Tří lvů 4, České Budějovice
Paní doktorka V.Roušalová je výborná lékařka, chodím k ní již více než 5let. Mně móc pomohla a klaním se před… Více

Kristýna Drozdová
Kristýna Drozdová
Psychiatr, Psycholog
Havlíčkova 34a, Jihlava

Zkušenosti a dovednosti

Nabízím psychologické poradenství a psychoterapii. Zaměřuji se především na práci s dospělými (popř. dospívajícími), při níž vycházím z principů kognitivně-behaviorální terapie.

Účinnost tohoto vědecky podloženého směru současné psychoterapie byla prokázána u velké šíře psychických poruch a problémů. Vychází z předpokladu, že chování a myšlení, které působí lidem potíže, je získané během života a jako takové jej lze odstranit. Pro kognitivně-behaviorální terapii je charakteristické především, že:
- je krátkodobá a jasně časově omezená
- je zaměřena na konkrétní, přítomné a ohraničené problémy
- vztah mezi terapeutem a pacientem je založen na podpoře a aktivní spolupráci
- jejím konečným cílem je co nejrychlejší soběstačnost klienta.

Vystudovala jsem jednooborové magisterské studium Psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, na stejné fakultě jsem složila rovněž doktorské zkoušky v oboru Sociální psychologie a získala titul Ph.D.

Absolvovala jsem pětiletý akreditovaný psychoterapeutický výcvik v kognitivně-behaviorální psychoterapii (v rámci mezinárodního institutu KBT – Odyssea, s garancí prof. MUDr. Jána Praška, CSc. a MUDr. Petra Možného). Své vzdělání stále průběžně zvyšuji absolvováním různých kurzů a seminářů, včetně zahraničních.

V minulosti jsem 5 let působila jako psycholožka Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici České Budějovice. Zde jsem měla možnost setkat se s řadou zajímavých lidských příběhů a se širokou škálou duševních poruch. Získala jsem zkušenost v oblasti psychodiagnostiky, psychologického poradenství, krizové intervence, individuální i skupinové psychoterapie. Mám rovněž dlouhodobou zkušenost s psychologickým výzkumem v rámci Psychologického ústavu AV ČR.

Aktuálně vyučuji psychologii na Katedře pedagogiky a psychologie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a poskytuji psychologické poradenství a psychoterapii v rámci Vysokoškolské psychologické poradny. Jsem členkou České společnosti kognitivně behaviorální terapie a jedním ze zakládajících členů České kriminologické společnosti.

Služby

Mgr. Sylvie Koubalíková, Ph.D.

Jeronýmova 211/17, 370 01 České Budějovice, jihočeský

Individuální psychoterapie od 700 kč

Otázky pacientů

Máte strach o své zdraví? Zeptejte se lékařů a specialistů, dostanete odpověď na vaši otázku během 48 hodin, zcela zdarma.

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor