Ord. praktického lékaře pro dospělé
SNP 41, Ústí nad Labem

Omlouvám se za podrobné popsání epizody s Mudr. Labuťovou, ale chci, aby to bylo spravedlivé.
Můj kontakt s touto lékařkou začal tím že , v nemocnici, kde již měsíc leželo mé dítě, chtěli abych doplnila informace do rodinné anamnézy. Měli podezření na vážnou chorobu.
Telefonicky jsem kontaktovala ordinaci a požádala, jestli by my mohla vydat informaci o tom, jestli naše mrtvá babička trpěla nemocí revmatická artritida. Její sestřička mě poprosila, abych zavolala znova odpoledne, že se podívá jestli zde kartu naší zemřelé babičky mají a že mi sdělí termín, kdy se můžeme pro tento údaj osobně zastavit.
Odpoledne jsem volala podruhé, již jsem mluvila s lékařkou,která mě znovu vyzpovídala, proč a kdo jsem a že tyto informace telefonicky nepodává. To jsem od ní ani nechtěla. Domluvily jsme se, že se mám osobně dostavit za týden a že mi to ústně sdělí. Pak mě dostatečně vyzpovídala, věděla, že mluví "pouze" s nepřímou příbuznou (mrtvá babička byla moje tchyně) ale řekla ať přijdu.

Ve stanovený den jsem se dostavila a ona mě přivítala se sdělením, že "tohle podávání informací je nebezpečné" "že by si za to mohla sednout" " že jsou na to zákony "že je složitá a nebezpečná doba" " že ona musí dodržovat lékařské tajemství".
Vůbec jsem nechápala, co se děje vždyť věděla, proč ji navštěvuju a že jsme byly dohodnuté. Dále opakovala a rozšiřovala svůj monolog. Došlo na to, že nejsem přímá příbuzná. To jsem už nevydržela a říkám, že marní náš čas, že mi do telefonu sdělila, že můžu přijít já! Pokud by mi řekla, že má přijít můj manžel, tak by se dostavil on. Nechtěla jsem opis karty jen pouhý výpis nebo jen ústní sdělení, týkající se přímo této nemoci.
Dále mi několikrát opakovala, že tomu rozumí, že má taky děti ... že mám pochopit, jak je to nebezpečné a zneužitelné! Taky mi kladla dotazy, co dělám a kde pracuju (smysl otázek jsem nechápala).
Mě napadla otázka "Jak můžu já jako rodič zneužít informaci o mrtvé babičce" na to mi ovšem neodpověděla jasně.

Náš hovor, respektive její sdělení končilo tím, že chce, přinesla z nemocnice, kde leží mé dítě písemnou žádost podepsanou ošetřujícím lékařem, že tuto informaci požaduje a že ona na to má potom podle zákona 30 dnů a informaci nám vydá. Ovšem, že ona má lidské pochopení, tak nám to dá hned. To všechno mi ovšem mohla sdělit do telefonu, abych zbytečně nechodila!

V nemocnici na mě ošetřující lékařka koukala,jako kdybych jí vyprávěla nějakou smyšlenou historku o tom, jak to chodí u některých praktických lékařů. Ten papír mi samozřejmě nedala.

Takže děkuji moc paní doktorce Labuťové za lidské pochopení a kompetentnost a myslím to ironicky, protože takhle důležitou paní doktorku jsem ještě nezažila a to už jsem jich "pár" v nemocnici viděla. Nepodala mě,jako osobě blízké informaci, důležitou pro ochranu zdraví mého dítěte, kterému mu hrozí geneticky podmíněná choroba. To nevím, jak to teprve může vypadat, když se u této doktorky, člověk léčí...

některá hopdnocení se mi zdají být jako k jinému lékaři. Paní doktorka i sestřička ke mě byly obě vždy velice příjemné, nikdy jsem neměl pocit, že by cokoli zanedbaly odbyly...naopak. Na lékařích oceňuji vedle odbornosti také lidskost... v obou ohledech jsem u paní doktorky velmi spokojený!

Paní doktorka mi ve všem vychází vstříc. Je moc hodná. Jsem s ní plně spokojena.

Je to paní doktorka s velkým D. Může být příkladem pro ostatní lékaře. Je pravda, že dokáže být i přísná a to na simulanty a jim podobné.

Nechápu některé pisatelé příspěvků. Pravděpodobně to budou zamindrákovaní lidé. Chtěl by jsem se jich zeptat čeho v životě dosáhli a komu v životě pomohli? Paní doktorka je příjemná a hezká žena. To už samo osobě má na člověka uzdravující vliv. To samé se dá říci o její sestřičce. Prostě pohoda. A to, že je na některé lidi přísná, tak to se jí nedivím. Každý líný nemakačenko zkouší různé finty jak se dostat k nemocenské nebo k invalidnímu důchodu. Tak Vám paní doktorko přeji vše dobré a těch pisálků si tady nevšímejte. Máte moji plnou důvěru.

Zkušená lékařka. Jsem ráda, že k ní mohu chodit. Znám ji ještě jako začínající mladičkou lékařku. Zachránila mi nohu od amputace. Děkuji

Velmi dobrá lékařka. Lidsky příjemná.

Paní doktorku vůbec kladně nehodnotím,zájem o pacienta minimální,cituji."..a chcete zůstat doma?...to jsem měla taky... to musíte vydržet..."zkrátka,
aby se člověk bál vážněji onemocnět,to by byl problém.

heh ani tam radsi nechodim , chodi tam tata a prej des, ja tam byl jednou a poslala mne rovnou jinam ,,,

Lekarka mi nikdy nepomohla, jen mela vsechny nemoci jako ja, a kdyz jsem chtela od ni odejit a chtela jsem svou kartu, tak mi ji nechtela dat a chtela vedet ke komu ze to prejdu. Nevim z jakeho duvodu chtela po me vedet jmeno lekare, to preci byla ma soukroma vec. Je to nekompetenti lekarka a nema za mak slusnosti.