Praktický zubní lékař
Ignáta Herrmanna 4, Liberec

Po pravidelných prohlídkách u Horyny (s doktorem už nemá nic společného) ujišťoval mou manželku jaké má krásné zuby a hlavně vlasy až do chvíle kdy, nastal problém s bolavým zubem...tříměsíční léčení vedlo akorát k značnému poškození zubního kanálku, který Pan Doktor Charvát doléčoval dalších několik měsíců, aby zub zachránil. Po kompletním vyšetření Panem Doktorem Charvátem bylo zjištěno u mé manželky 13 kazů a 3 zuby zralé na korunky. Krásné zuby podle Horyny nás stály už bezmála 20 tis. korun.
To jak se podepsal na našem 7-mi letém synovi nemá cenu ani rozebírat, po vyděšeném pohledu Doktora Charváta do jeho pusinky skončil na sanaci ústní dutiny v nemocnici kde mu pod narkózou trhali 7 zubů.

PRYČ OD HORYNY DOKUD MÁTE JEŠTĚ NĚJAKÉ SVÉ ZUBY...

U pana Horyny sem byl poprvé v roce 2003 na podzim. Tenkrát mě přišel jako normální zubař, který ví co dělá. Neustále mě chválil jak mám pěkné zuby. Každoročně sem chodil na kontroly 2x do roka vždy se stejným výsledkem: "ty máš krásný zuby" a šel sem domů. V tom roce 2003 v zimě mě vytrhl zub (teď už vím že zbytečně, stačilo vyčistit zubní kanálky). V roce 2010 v listopadu při pravidelné kontrole sem si stěžoval na občasnou bolest při skusu, bylo mě řečeno že to je normální, že to je podrážděný zub. Nicméně se bolest zvětšovala a bylo to intenzivní. Po měsíci sem navštívil pana doktora znovu, udělal RTG a ejhle, zlomená plomba. Zub opravil, upozornil mě že to může znovu bolet a pak by se trhaly nervy a čistily kanálky. Shodou okolností sem se začal pídit po implantaci chybějícího zubu, naštěstí to p.Horyna nedělal a tak sem na doporučení mého otce zašel k jemu zubaři (Mudr. Zdeněk Sonntág), který mě i registroval. Udělal mě kompletní vyšetření vč. RTG a ejhle... 4 kazy + čištění zubních kanálků. Nevím kde nastala chyba, když člověk chodí pravidelně k zubaři (2x ročně), zub by se neměl zkazit až na nervy ne? No a to nemluvím jak se ta "sestra" Alenka z p.Horyny představuje do telefonu. Vy co se objednáváte po telefonu, jistě víte :-)) Každopádně, pokud chcete mít zuby v pořádku, běžte pryč od Horyny!!!

Spoustu let jsem k panu dr. chodila i za ním posléze dojížděla z HK. Oceňovala jsem, že i při tak náročné profesi, jakou stomatologie je,si pan dr. dokáže udržet stále dobrou náladu, Osobně mám humor ráda a neohrožuje mě. Pan dr. je skutečně vtipný. Zřejmě se domnívá, že pomocí humoru může také snížit napětí pacienta při zubním ošetření. člověk, kterého nevinné vtípky tohoto dobromyslného a veskrze hodného člověka ohrožují,by měl z mého pohledu zřejmě vyhledat nějakého psychoterapeuta,neb zřejmě bude mít nějaké problémy se sebepojetím. To nemyslím jako invektivu, ale jako doporučení. Takový život musí být pro člověka těžký..a k Alence?? Ta smysl pro humor má. A je tak krásná a inteligentní, že ji zcela jistě humor neohrožuje..Leona Dolejšová

Lepřího pana doktora jsem nepoznal ,jen se bojim že půjde do důchodu

Jsem ráda, že ho mám! Bývalá zubařka mi udělala horní náhradu tak,že mi padala,nemohla jsem s ní mluvit,protrpěla jsem tak přes půl roku.Pan doktor má plno, ale na přímluvu mé kamarádky,která k němu chodí, se nademnou smiloval a teď konečně Žiju jako normální člověk! A jeho vtípky? Úsměvné - aspoň se člověk odreaguje od stresu a obav ze zubaře.Sestřička Alenka je také zlatíčko - mám je ráda oba!

Mohu jen napsat,že je to výborný zubař,který má sice občas poznámky o sexu,ale člověk aspoň zapomene na to,že je u zubaře,Jsem s ním velmi spokojena a mohu ho jen chválit.A jeho sestřička Alenka je taky super skvělá a hodná.

JAK HODNOTIT PANA DOKTORA - DOBRÝ ODBORNÍK TO URČITĚ JE, ALE JEHO CHLÍPNÉ A NEMÍSTNÉ POZNÁMKY OHLEDNĚ SEXU SPÍŠE PATŘÍ NA GYNEGOLOGII NEŽ DO ZUBNÍ ORDINACE - NEMYSLÍTE? SEDĚT U ZUBAŘE - COŽ FAKT NENÍ PŘÍJEMNÉ A JEŠTĚ POSLOUCHAT ŘEČI O VAŠÍ NADVÁZE A OTÁZKY KOLIKRÁT TÝDNĚ TO DĚLATE S MANŽELEM, JE FAKT PRO SILNÉ OSOBNOSTI. KLOBOUK DOLŮ - PŘED SESTŘIČKOU ALENKOU.

Myslím, že pan doktor je dobrý odborník, ale měl by se věnovat tomu co mu také říkají pacienti kde a co je bolí, z vlastní zkušenosti vím, že toto pak doktor velmi ignoruje. Již při posledních dvou návštěvách ( rozmezí tří měsíců) jsem ho prosila že mě bolí jeden zadní zub a nemohu na něj kousat , ale pan doktor řekl, že tam nic nemám ať si nevymýšlím. Dopadlo to tak, že mě zub stále bolí a jen čekám až dostanu nějaký zánět. Ale vtipný pan doktor je dost, to se musí nechat.

Myslím, že také mohu pana doktora hodnotit velice dobře. Dobrý odborník s velice přívětivým a milým přístupem k pacientovi. Jen tak dál.

Super vtipný pan doktor...