Dotazy od pacientů (34)
-
Dobrý den, už dlouho mě trápí občasná ostrá bolest zad na levé či právé lopatce, kdy mi bolest vystř
Dobrý den, už dlouho mě trápí občasná ostrá bolest zad na levé či právé lopatce, kdy mi bolest vystřeluje až do hrudi, na levé straně jakoby do srdce. A to je hodně nepříjemný pocit. Stává se mi to nejčastěji večer, když ležím v posteli, je to tak ostrá bolest, že si musím okamžitě lehnout jinak…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
máte vyrustky na skoliotické páteři cičit cvičit cvičit
-
Dobrý den, cca 3 týdny trpím průjmy. Beru černé uhlí a to pomáhá. Pokud vynechám, průjem se škrundla
Dobrý den, cca 3 týdny trpím průjmy. Beru černé uhlí a to pomáhá. Pokud vynechám, průjem se škrundlanim v břiše je znova. Ještě to někdy pokládám Smectou. Máte pro mne řadu? Břicho mne neboli. Ani jiné potíže. Za odpověď děkuji a zdravím.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
vyšetření infektologem a interrnisou
-
Dobry den, pritel mel min.rok zdrav.problemy s neustalym nucenim na velkou, tlaky v konecniku zarove
Dobry den, pritel mel min.rok zdrav.problemy s neustalym nucenim na velkou, tlaky v konecniku zaroven s tim problemy s moc.mechyrem- take nuceni na moceni.Po prodelanych vysetreni, napr kolonoskopie, urologie- na nic se neprislo.Ted se problemy vratily v plne sile opet znovu.Pritel pred zhroucenim,…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
nejspíš jde o útlak nervu ,nebo svalové skupiny, musí se to řešit ihned
než ruka uhnije IK
-
Dobry den je mi 23 let a posledni dobou me trapi bolesti DKK.posledni tyden me boli kazdy den.predti
Dobry den je mi 23 let a posledni dobou me trapi bolesti DKK.posledni tyden me boli kazdy den.predtim obcas me zabolelo na urcitem miste.nejvice rano kdyz vstanu z postele a postavim se tak me boli chodidla a narty.behem dne se bolest stehuje a obcas me boli stehna nebo lytko i kolena. Asi 3…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nutno provéstvst vyšetření páteře,kloubu a lab.
vyšetření:RF,WF KO ASLO, CRP
nezapomebout na borrelopsu a chlamydie
IK
-
Dobrý den pane doktore/ko , před pár dny jsem se probudil s bolestí holení kosti. Již pátým dnem sko
Dobrý den pane doktore/ko , před pár dny jsem se probudil s bolestí holení kosti. Již pátým dnem skoro nemohu chodit, pomalu mi to natýká a potřeboval bych vědět co by to mohlo být, než navštívím lékaře.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
nevím kolek je Vám let.
Zda kouřite nebo ne
jaké je vaše povolání a tak z toho se dá usuzovat na nemoc
v jinošském věku tak začíná virosa nebo detské nemoci.
-
Dobrý den. Asi před už dvouma měsícema mě začal bolet levý kotník na vnější straně. Byla to bolest p
Dobrý den. Asi před už dvouma měsícema mě začal bolet levý kotník na vnější straně. Byla to bolest přes celou vnější stranu asi pouze jeden den. Jenže kotník jsem si nevymkla ani jsem nějak nespadla, prostě to začalo zničeho nic. K lékaři jsem nešla. Ale pak jsem si začala všímat že mě to bolí…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
bude to zánět nebo počíná arthrrosa.,výrustky v kloubu ik
-
Dobrý den, jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.
Dobrý den,
jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.
Potíže trvají již 2 týdny. Byla jsem před týdnem u fyzioterapeuta na odblokování, kde se povedlo. Nicméně co se týče chůze a bolesti, tak žádná změna. Za další 2 dny jsem byla znovu…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
NECHTĚJTE ZÁZRAKY RODITSE DÁ I PŘES S.C.ŠANCE NA NÁPRAVU S CVIČENÍM JE 100%K
-
Dobrý den, již delší dobu mám problém ze zády, ale jen když ležím na zádech na tvrdém povrchu a po d
Dobrý den, již delší dobu mám problém ze zády, ale jen když ležím na zádech na tvrdém povrchu a po delší době se mám zvednout. Začne mě hrozně bolet na levo jakoby těsně nad zadkem a mám pocit že se nedokážu zvednout. Jinak mě záda neboli. Co by to mohlo prosím být a jestli to mám nějak řešit?…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
1/ blok SI štěrbin
2/vyhřez ploténky L4 L5 nebo L5!S1
3/Pracovní svalové přetížení
3/blbá poste
1+2 jde diagnostikovatl
2/koupit novou/ ne lamely ale priýiny
-
Dobrý den, chtěl bych jsem se zeptat jestli je možné nějak změnit stavbu svoji kostry? Myslím jako z
Dobrý den, chtěl bych jsem se zeptat jestli je možné nějak změnit stavbu svoji kostry? Myslím jako zmenšit velikost pánve a zvětšit šířku ramen, když mi je teprve 18 let
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
jedině cvičením změna kontury /svalové/.jinak ne
je to geneticky dané ik
-
Může pacient, který má zavedenou sondu nosem do žaludku dostávat pit.
Může pacient, který má zavedenou sondu nosem do žaludku dostávat pit.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
ano,pokud je při vědomí a nehrozí aspirace !!! ik
-
Dobry den prosim vas chtel a bych se vas zeptat boli mi leva strana nohy a koleno I'd ty doby Co sem
Dobry den prosim vas chtel a bych se vas zeptat boli mi leva strana nohy a koleno I'd ty doby Co sem se prastila v praci do nohy us he tomu 3 mesice a kdyz namaham nihu tak boli sem kurak chytla sem alergickou reakci v praci z chemikalii a kdyz kourim tak mi natecou mandle nemuzu kourit…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
nelečená kontuse nebo malá fractura ,kterou nikdo nevyloučil se hojí i 3 měsíce a pak pakloub furt do konce
života zdraví IK
-
Dobrý den. Dá se přenést žloutenka oliznutim slin na lzicce po někom pokud je člověk očkováný proti
Dobrý den. Dá se přenést žloutenka oliznutim slin na lzicce po někom pokud je člověk očkováný proti žloutence? Jak by se projevovala? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
možné je všechno ,nemělo by se ...
-
Dobrý den. Brnění nohou je vnímáno většinou v klidu. Brní to jen dole jako kdyby na chodidle. Trvá t
Dobrý den. Brnění nohou je vnímáno většinou v klidu. Brní to jen dole jako kdyby na chodidle. Trvá to asi 5 dnů. A je to pouze občasné, tj zabrní a odejde. Může nějak dojít ke ztrátě nohy, tj že přestane být připravovaná atd.? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
nevím kolik je vám let,jestli kouřite,máte poruchu cév dkk,ú/dolní končetiny/jstli máte cukrovku,a pak bud jde
o neuropatii počínajíci.nebo jen akutní únavu svalu,doporučuji Mg S04 20% inj…
-
Dobrý den. Jak by se prosím projevoval chronický zánět v oblasti hlavy? Jak se takový chronický záně
Dobrý den. Jak by se prosím projevoval chronický zánět v oblasti hlavy? Jak se takový chronický zánět obecně projevuje - je nebezpečný? Děkuji moc.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
zánětú v oblasti hlavy je 1000
zuby,seborhea,oči,kůže,,,,
na všetko je mám treba odborníkov.....obecně měsíc s ATB
-
Dobrý den. Už asi přes týden bolí zápěstí a jako kdyby šlachy na horní straně ruky. Hodně se to zlep
Dobrý den. Už asi přes týden bolí zápěstí a jako kdyby šlachy na horní straně ruky. Hodně se to zlepšilo, ale stále nepřešlo. Místo není nijak zarudlé. Může jít o zánět? Stalo se to právě bez jakékoli námahy. Je běžné, že to trvá takhle dlouho? Děkuji moc.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
může to být zánět šlach
když šlachy při extenzi praskají
musí to vidět lékař ,nasadit Atb
ik
-
Dobrý den. Daly by se nějak poznat chronické záněty? Jak se projevují? Jsou nějak nebezpečné? Mockrá
Dobrý den. Daly by se nějak poznat chronické záněty? Jak se projevují? Jsou nějak nebezpečné? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
chronický zánět-CRP nizky leu kolem 8
marekery zánětu ++
bolesti,vypadky funkce
pozor když jde o profi sportovce ik
-
Dobrý den. Po dobu asi 8 let se docházelo na kardiologii kvůli vysokému tlaku, který byl ale vždy u
Dobrý den. Po dobu asi 8 let se docházelo na kardiologii kvůli vysokému tlaku, který byl ale vždy u doktora, doma ani normálně byl v pořádku. Již se nedochází, protoze je vse v ppradku. Teď se stává, že když se lehne do postele, tak lze vnímat, jak buší srdce. Po chvíli to přestane. Přes den…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
zřejme jde o běhy svt nutno vyštřit a nasdit beta blokátory ik
-
Dobrý den. Je běžné, že jsou nohy v pubertě občas chladné? Většinou to vypadá jako kdyby to bylo od
Dobrý den. Je běžné, že jsou nohy v pubertě občas chladné? Většinou to vypadá jako kdyby to bylo od podlahy, při oblečení 2 ponožek to většinou přejde. Jsou také studené při stresové situaci. Také zpocené nohy v botách. V chladnu venku při sezení jsou také studené, chůzí většinou trochu zteplají.…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
v pubertě mužou být nohy bíle studené,jde o hormonální
a cevní nerivnováhu,a vyzrávaní systému,u obesity není soucislost
-
Dobrý den. Mohou být občas rty suché? Po namazání se to na kratší dobu zlepší a pak zase znovu. Je t
Dobrý den. Mohou být občas rty suché? Po namazání se to na kratší dobu zlepší a pak zase znovu. Je to běžné nebo za tím může být i nějaké onemocnění? Mockrát děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
suché rtyj sou pojevem dehydratace, mensesa a citové nernováhy
musíte se víc líbat !!! ik
-
Dobrý večer, uz skoro 5 měsíců mě bolí na klíční kosti a směrem k rameni a začalo i od klíční kosti
Dobrý večer, uz skoro 5 měsíců mě bolí na klíční kosti a směrem k rameni a začalo i od klíční kosti do prsa pálení. Doktorka mi dala leky proti zánětlivé a na bolest tak ty jsem vybrala a bolest je stále, doktorka to chce klid. Poradíte co stím? Děkuji Lucie
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
vzjheldem k tomu jak to poipisujete uděat CT a vyloučit malignitu. ik
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…