Dotazy od pacientů (34)
-
Dobrý den, týden jsem byla v nemocnici s plicní embolii a následnou sraženinou v srdci.ted jsem již
Dobrý den, týden jsem byla v nemocnici s plicní embolii a následnou sraženinou v srdci.ted jsem již 2 dny doma, beru Xatelto 15mg 2xdenne. Stále jsem trochu dušná a unavená, což chápu že je normální. Chci se ale zeptat, zda-li malý pohyb a velmi naředěná krev může způsobit ztuhlý, neklidný pocit…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
ředení krva nezpůsobuje tvrde nohy spíše zánět hlub. systemu žilního, nehcat si udělat Doopplera "" ik
-
Dobrý den. Asi před 6 týdny došlo ke kousnutí od mouchy. Chvilku tekla hodně mírně krev. Poté se obj
Dobrý den. Asi před 6 týdny došlo ke kousnutí od mouchy. Chvilku tekla hodně mírně krev. Poté se objevil malý červený teplý pupínek, který poté odezněl. Mohlo dojít k nakažení, pokud to vše odeznělo? Např. borelióza? Moc děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
mohlo ale nestalo se
naše mouchy jsou infekční jen slušně
ale pro jistotu bych si u OL nechal
zkontrolovat IGG a IGA borreiosy ik
-
Dobrý den. Jak se projevuje chronická borelióza? Může se to projevovat jako fialový flíček v tříslec
Dobrý den. Jak se projevuje chronická borelióza? Může se to projevovat jako fialový flíček v tříslech? Je stejné barvy, cca 1 cm velký, občas z něj teče krev, bolestivý na pohmat. Nejspíše se stal po větším roztažením nohou. Před půl rokem či rokem bylo přisáto klíště na prstu o nohy. Bylo bohužel…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Chron borreiosa se projevuje jakkoliv
když se neléčí tak postupuje na klouby
kůži,periferní
,a CNS/
obraz člověka s chroniclou borrlijosou
není veselý,Dementní pacient…
-
Dobrý den. Vzadu na krku blízko vlasů je jakási hodně tvrdá boulička o rozměru cca 1,2 cm x 0,5 cm.
Dobrý den. Vzadu na krku blízko vlasů je jakási hodně tvrdá boulička o rozměru cca 1,2 cm x 0,5 cm. Je tam už asi 4 měsíce, nijak nebolí, mírně pohyblivá. Také bouličku tvrdou za uchem (cca 0,8 cm x 0,3 cm). Je nebolestivá a je zde asi 3 týdny. Také mezi úpony na krku (na takových těch válečcích)…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
vyřezat a hstologicky zhodnostit !!
-
Dobrý den. Může mít nějaký negativní vliv zkrácení svalů na nohou a na dalších částech těla negativn
Dobrý den. Může mít nějaký negativní vliv zkrácení svalů na nohou a na dalších částech těla negativní vliv na zdraví? Moc děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
muže ,závisí na věku
princip je v tom že nejdříve se musí
zkrácené svaly ´protahnout a pak oslabené
posílit,no a když už nejdou zkrácené protahnout / lýtka u chlapů nad 55,takje…
-
Dobrý den může bolest bederní a krční páteře vysvětlovat do břicha z obou dvou stran dekuju moc .
Dobrý den může bolest bederní a krční páteře vysvětlovat do břicha z obou dvou stran dekuju moc .
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
ano muže při blokádach v oblasti Th páteře
ik
-
Dobrý den, mám dotaz. Mužskej byl před rokem operován a to v místě hýždě. Udělal se mu uvnitř těla n
Dobrý den, mám dotaz. Mužskej byl před rokem operován a to v místě hýždě. Udělal se mu uvnitř těla nějaký útvar, který poté prorostl kostí - lopatou. Od té doby má různé problémy jako brnění rukou od lokte až po prsty, dále se žaludkem aj. Už skoro rok jí jenom chleba s máslem, občas se sýrem.…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
MRI,CT a biochem, vyšetření nutné ik
-
Dobry den, zajimala by mne otazka pristroje pulzniho oxymetru. Zda pulzni oxymetrie dokaze rozeznat
Dobry den, zajimala by mne otazka pristroje pulzniho oxymetru. Zda pulzni oxymetrie dokaze rozeznat hodnotami okysliceni krve akutni stav napr. mozkovou prihodu, embolii nebo infarkt, pokud jsem to pochopila co kde jsem vycetla tak srazenina ucpe cevu a tim padem nedochazi k okysliceni a klesnou…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
nedokáže,jen měří akt.hodnotu O2 v krvi ik
-
Dobrý den,je možné,aby se lekar zmýlil při UZ břicha a napsal do lékařské zprávy,že žlučník je norm.
Dobrý den,je možné,aby se lekar zmýlil při UZ břicha a napsal do lékařské zprávy,že žlučník je norm. velikosti s jemnou stěnou, při čemž mi byl žlučník laparoskopicky odstraněn již před 8smi lety ( nyní se jednalo o vyšetření celého břicha,hlavne ledvin) zprávu jsem si přečetla až doma,nemohla…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
jo,alkohol je metla
-
Dobrý den, mám dotaz příteloj je 32 let, pracuje jako řidič kamionu takže většinu času sedí, stravu
Dobrý den, mám dotaz příteloj je 32 let, pracuje jako řidič kamionu takže většinu času sedí, stravu má nepravidelnou... Asi poslední cca 4-5 měsíců když jde na velkou tak z něho jde krev. Mohli by to být hemoroidy?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
mohlii,u řidičů kamionu je to častí onemocnění
ale recriskopické a vyšetření irrigo bych udělal
nemusí to být zrovna rakovina,ale třeba jeji přesdtadia/polypy a tak/když ještě hubne…
-
Dobrý den, mám dotaz příteloj je 32 let, pracuje jako řidič kamionu takže většinu času sedí, stravu
Dobrý den, mám dotaz příteloj je 32 let, pracuje jako řidič kamionu takže většinu času sedí, stravu má nepravidelnou... Asi poslední cca 4-5 měsíců když jde na velkou tak z něho jde krev. Mohli by to být hemoroidy?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
mohli,ale colonoskopii bych podstoupil
-
Dobrý den, Právě jsem dokončila studia a posledního půl roku jsem víceméně seděla u počítače nebo
Dobrý den,
Právě jsem dokončila studia a posledního půl roku jsem víceméně seděla u počítače nebo při učení. Poslední dobou mám potíže s mravenčením u levé lopatky, bolest mezi lopatkami, občas i ztuhlost krční páteře. Chtěla jsem se zeptat zda je u Vás možná návštěva bez doporučení…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
horní zkřížený syndrom ,blokády C páteře
pozor na panickou ataku /nebo plicní onemocnění,
dnes doporučení k lékaři není potřeba
platí zákon o svobodné volně lékaře
IK
-
Dobrý den, již delší dobu mě trápí bolest nohou v určitém místě. Na obou nohách těsně pod zadkem z
Dobrý den,
již delší dobu mě trápí bolest nohou v určitém místě. Na obou nohách těsně pod zadkem z vnější strany - místa jsem označil na obrázku - ctrlv.cz/shots/2018/02/15/tSRr.png
Navíc když si na těchto místech jemně zatlačím prsty, je to jako kdyby mě někdo přes ně…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
jde o bursitidu nad trochanter major obou DKK, léčit orthopedicky .IK
-
Dobrý den, můj dotaz se týká zápachu moči. Již delší dobu (v řádu měsíců) si všímám, že moje m
Dobrý den,
můj dotaz se týká zápachu moči.
Již delší dobu (v řádu měsíců) si všímám, že moje moč zapáchá silně chemicky. Ani k ní nemusím čichat, je to cítít dost intenzívně.
Myslela jsem, že je to například po užívání wobenzymu, ale zápach přetrvával, i když jsem…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
vyšetřit cukrovku
dnu,
zánět močových cest
a metabolické nemoci dle možností IK
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…