Dobrý večer, uz skoro 5 měsíců mě bolí na klíční kosti a směrem k rameni a začalo i od klíční kosti do prsa pálení. Doktorka mi dala leky proti zánětlivé a na bolest tak ty jsem vybrala a bolest je stále, doktorka to chce klid. Poradíte co stím? Děkuji Lucie
Dobry den, duvodu muze byt cela řada. Vsechny diagnosticke moznosti ma Vas prakticky lekar, zkuste se jeste zastavit za ni. Pokud je to leva strana, zvazil bych pro jistotu i vysetreni kardiologicke. Je treba detailnejsi diagnostika, ta pres internet bohuzel neni mozna. Zdravi Jan Novak

vzjheldem k tomu jak to poipisujete uděat CT a vyloučit malignitu. ik
Dobrý den, souhlasím s předchozími názory kolegů, nejprve je vhodné vyloučit interní onemocnění - nález v horní části plíce na bolestivé straně, při bolestech vlevo také srdeční příčinu, vpravo by se do pravého ramene mohly vzdáleně promítat i problémy se žlučníkem. V dalším kroku vyloučit změny v pohybovém systému - prsní svaly, kývače nebo skalenové svaly po stranách krku, blokády klíční kosti nebo horních žeber, špatné nastavení lopatky atd. Po vyloučení interních příčin může všechny výše uvedené problémy pohybového systému vyřešit fyzioterapeut, ať už jsou potíže v této oblasti primární nebo vyvolané sekundárně kvůli jiným problémům v hybném systému (např. kvůli vadnému držení těla, skolióze,...) S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař