Dobrý den, jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.

Potíže trvají již 2 týdny. Byla jsem před týdnem u fyzioterapeuta na odblokování, kde se povedlo. Nicméně co se týče chůze a bolesti, tak žádná změna. Za další 2 dny jsem byla znovu na fyzioterapii, kde se mi to pokusili rozmasirovat a opět bez výsledku. Zítra jdu znovu.
A moje otázka zní - je nějaká sance, ze se to do porodu nějak samo srovná nebo jaké mám další možnosti? Jsem už zoufalá, jelikož nejsem použitelná a nedokážu si představit s tímhle rodit a potom se starat o dite.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezky den.
NECHTĚJTE ZÁZRAKY RODITSE DÁ I PŘES S.C.ŠANCE NA NÁPRAVU S CVIČENÍM JE 100%K

Dobrý den, době těhotenství dochází k mnoha změnám, řízených hormonálně a samozřejmě rostoucí bříško mění rozložení těžiště těla. Zkuste hledat co Vám uleví, může to být větší odpočinek nebo naopak více chůze, třeba i s nordic walking holemi, jindy pomůže taping, bederní těhotenský pás, posílení hýžďových svalů, aktivace svalů pánevního dna... nelze takto přesně určit, kde je příčina.
Nenechte si tuto věc pro sebe a sdělte svému ošetřujícímu gynekologovi i s ohledem na co možná nejsnadnější průběh porodu.
Dobrý den, zkonzultujte tuto věc se svým ošetřujícím fyzioterapeutem, který Vás má vyšetřenou a vidí, jaké mate držení těla, měl by dokázat odpovědět nejlépe. Bloky SIS jsou během těhotenství časté, ale správnými cviky a úpravou držení těla lze mnohé minimálně zlepšit.
Dobrý den. Možnosti, na které se ptáte určitě jsou. Zatím ta terapie nebyla úspěšná. Je potřeba najít někoho, kdo Vám pomůže.. Dobře na tyto potíže zabírá i tejpování. Názor p. Krupy neberte vážně. Není relevantní. S pozdravem P.Zrubek
Dobrý den, souhlasím zejména s názory Mgr. Šulcové. Jak již bylo některým z kolegů řečeno, blokády SI-skl. bývají v těhotenství relativně časté. Zvětšující se bříško mění nejen těžiště těla, ale celkově mění jeho držení. Kromě toho dochází mj. k dalším změnám v dutině břišní (stlačování okolních orgánů, natahování vazů, na nichž je zavěšena děloha atd.). To vede k jistému vnitřnímu dráždění, které vzhledem ke své nízké intenzitě sice nevyvolává bolest, ale pohybový systém v této oblasti reaguje zvýšeným napětím svalů, což může vést i posunům mezi pánví a křížovou kostí (tedy k blokádě SI-skloubení). Mobilizace uleví, ale protože výše uvedená situace ("dráždění") přetrvává, nález má tendenci se vracet. S rostoucím bříškem samozřejmě držení těla nebude nikdy ideální, takže nemá cenu se to cvičením pokoušet napravit,... Dle mého názoru v případě Vašich potíží má smysl nošení těhotenského pásu, zaujímání úlevové polohy, tejpování, příp. chůze s nordic walking holemi. Věřím, že po porodu, se Vaše potíže vhodnou rehabilitací (včetně zaměření se na držení těla, stabilizační systém trupu,...) zcela upraví. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař