Dobrý den, už dlouho mě trápí občasná ostrá bolest zad na levé či právé lopatce, kdy mi bolest vystř

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, už dlouho mě trápí občasná ostrá bolest zad na levé či právé lopatce, kdy mi bolest vystřeluje až do hrudi, na levé straně jakoby do srdce. A to je hodně nepříjemný pocit. Stává se mi to nejčastěji večer, když ležím v posteli, je to tak ostrá bolest, že si musím okamžitě lehnout jinak nebo různě protáhnout. Mám mírnou skoliózu páteře, může to s tím souviset nebo bych si měla raději zajít i na kardiologii? Nechci v dané situaci ohledně Covid-19 zbytečně zatěžovat lékaře v nemocnicích.
Děkuji za odpověď a za Váš čas.
Dobrý den , nemusíte chodit na kardiologii. Spojte se s Vaším obvodním lékařem. Ten posoudí , zda si Vás pozve do ordinace na základní interní vyšetření, krevní tlak a poslech. Pokud usoudí , že jsou základní parametry v pořádku , půjde s největší pravděpodobností o blokádu pateře a dystenzi žeber. Pak by bylo na místě cvičení a uvolnění především hrudní páteře a CTh přechodu. Vzhledem k současné situaci zkuste cvičení podle internetu.Např. stránky Markéty Strnadové nebo na facebooku Fyzioweb.