Otakar Šmahel, zubař Dobříš

MUDr. Otakar Šmahel

Zubař

Komenského nám. 411, Dobříš
Ord. prakt. lékaře - stomatologa

Jsem ve věku, kdy mám za sebou návštěvy více lékařů v různých zdravotnických zařízeních. MUDr. Otakar Šmahel je světlou výjimkou v přístupu k pacientům zejména v tom, že si váží jejich času a neplýtvá jím. Doba, na kterou jste objednáni, je zároveň dobou vstupu do ordinace. Ani po odborné stránce jsem neměl s panem doktorem sebemenší problém - naopak - co se týče protetiky, provedené u dřívšjších lékařů, jsou na rozdíl od těch nových od pana doktora Šmahela v podstatě "odešlé".
Ani na chvilku jsem zatím nezauvažoval o změně zubního lékaře.
Snad jednu věc bych doporučil zlepšit - možnost objednání e-mailem či po internetu.

Nedávno jsem se z Prahy přestěhovala sem a hledala jsem zubaře,všude mě odmítli že neberou a mají plno a to dokonce i přes to že jsem je všechny osobně objížděla se slzami v očích a miminkem pod srdcem... Byla jsem zoufalá jelikož mě zub opravdu bolel... nakonec jsem přemluvila paní doktorku v PB a ta mi zub ještě zhoršila...proto jsem se druhý den vydala na Dobříš a sestra byla moc laskavá a ihned mě vzali... Pan doktor zub otevřel a začal s jeho léčbou... kupodivu mě to skoro nebolelo (a to jsem přecitlivělá) zub mi pan doktor nechal otevřený a příští týden k němu jdu znovu... teď mě zub vůbec nebolí a už se ani trošku nebojím jít na příští vyšetření a další kontroly... od pana doktora mě už nikdo nedostane :) nejen že je úžasný zubař ale i člověk.

Dříve jsem napsal svůj názor a nijak ho neholám měnit. Reakcí někoho z vás bylo, že když někdo nechodí k zubaři, ať se nediví, že ho vyřadí z evidence. Já jsem chodil pravidelně a objednával jsem. Ale musel jsem to zkloubit s mou naročnou prací, a když mě pan šmahel nemohl vzít na dvě minuty do ordinace na prohlídku, tak jsem chodil bez objednání a rovněž bez výsledku. Teď jezdím do Nečíně k paní Slepičkové a jsem velmi spokojený. Prohlídka netrvá déle než 2-3 minuty, protože v 35 letech nemám žádné kazy ani kameny. Pročetl jsem příspěvky i jiných a divím se, že se najdou tací, že chválí práci pana Šmahela, zatím co jiným doslova zpackal zuby. Moje manželka jezdí k zubařce do Prahy Arbesdent, rovněž utekla od p. Šmahela, kde ji objednají, esemeskou upozorní, že je den periodické prohlídky, udělají rentgen a navodí celkově příjemnou atmosféru, že se cítí velmi dobře. My jsme rádi, že nejsme u pana Šmahela a ostatní, kteří sympatizují s panem Šmahelem o hodně přicházejí. Ať je jim takto přáno:-)))

Vynikající lékař.

Bojím se k němu méně než ke gynekoložce, protože se chová slušně a je milý, což je, řekněme si to upřímně, u dnešních lékařů téměř vzácnost... Je fakt, že není nejlevnější, ale za slušné zacházení to stojí. (Má i milou sestřičku)

skutečně,jen ty nejlepší skušenosti

K panu doktorovi jsem byla poslána v 11 letech jako k odborníkovi kvůli problému, že mi nemohl vyrůst zub (špičák). Pan doktor náhledl do mých úst a začal povídat.. Tenhle zub (naprosto zdravý) vytrhneme, dáseň nařízneme, na špičák upevníme dráty a zub budeme po částech ambulatně vytahovat z dásně ven, sem pak dáme můstek.. Seděla jsem zaražená v zubařském křesle, rozklepaná... Když se ho moje mamka zeptala, jestli by to dělal svým dětem tímto způsobem, jestli neexistuje nějaký jiný, tak odvětil "EXPERIMENTOVAL BYCH". Rychle jsme utekli z jeho ordinace a už jsem se tam nikdy nevrátila. Paní doktorka Mazurová, ke které jsem pak chodila, mi dala rovnátka a do roka jsem měla všechny zuby a to bez operace a můstků..

Super zubař, vždycky když potřebuju tak se mi dostane kvalitní ošetření za přijatelnou cenu. Spokojenost od dětství, tedy asi 26 let.

Na prohlídky chodím 20 let pravidelně každý rok a nemám problém, když něco najde, zablombuje, zkontroluje jestli nemám zubní kamen a připomene, jak si mam čistit zuby. Kamaráda ovšem taky vyřadil z evidence, ten ale u něj od školy, to je 12 let, nabyl. To se teda neni čemu divit.

Dokud jsem chodil do školy, tak jsem neměl problémy, chodil jsem pravidelně. Ale jak jsem začal pracovat v dopravě, tak už byl problém se objednat a z jeho strany v čase jen zkontrolovat. Připomínám, že pouze jen na prohlídku. Po nějaké době jsem zjistil, že mě sám bez oznámení vyřadil z evidence, že jsem prý nedocházel na prohlídky. Úsudek si udělejte sami.