Praktický lékař pro děti a dorost
Lýskova 2, Brno

Paní doktorku zásadně nedoporučuji. Starší dcera měla neustále problémy, pokašlávala, stěžovala si na bolest v krku atd. paní doktorka podle poslechu nic nepoznala, tak nám sdělila, že dcera simuluje. Po změně pediatra, nás nová paní doktorka poslala na rtg plic, kde nám byl zjištěn zápal plic - zanedbaný, dcera měsíc marodila. Pokud byly jiné problémy, paní doktorka jen velice nerada, posílala na vyšetření k odbornému lékaři, poněvadž si neustále myslela, že dcera simuluje, ale zvláštní, že pokaždé odborník něco zjistil. U mladší dcery jsem od paní doktorky vyžadovala doporučenku na alergologii, bylo nám řečeno, že není potřeba, podotýkám jsme rodina alergiků, až to dopadlo, tak, že dcera přišla z venku a do večera měla oči nateklé jako tenisáky, jeli jsme tudíž na pohotovost, bylo nám řečeno, že má dcera alergii a máme jít na alergologii. Kamarádka, která je zdravotní sestra si raději své děti léčí sama i ona totiž měla s paní doktorkou mnoho problémů, dokonce i konfliktů, jelikož už jsou plnoleté nebude pediatra měnit, protože budou přestupovat k obvodnímu lékaři. Od té doby, co jsem změnila doktorku, je vše vždy v pořádku a nemusíme jezdit zbytečně na pohotovost, kde trávíte hlavně večer i několik hodin v čekárně. Velmi také souhlasím s názorem pana Michala ze dne 22.10.2014.

U pani doktorky jsem odnarozeni 1. syna, tedy 4 roky. Se synem jsme meli relativne hodne problemu od narozeni, se kterymi si pani doktorka nemohla, jako prakticky lekar, vedet rady, ale ani odborni kekari neumeli radne stanovit diagnozu. O to vic si cenim pani doktorky, protoze mi byla stale napomocna uz jen tim, ze posunula ockovani a vyckavaly jsme, az bude syn silnejsi a zdravejsi. Vyzkousela jsem u nej veskere lerkarske i alternativni moznosti, kde pani doktorka pomoci mohla, pomohla. Ocenuji take fakt, ze plne respektovala me navstevy u lecitelu a tesila se z kazde pozitivni zpravy. Cilem totiz bylo uzdravit syna. Mam s pani doktorkou i sestrickou velmi dobry vztah. Plne si uvedomuji,ze je prakticka lekarka, jsem rada, ze nevaha a posle k odbornikovi.

Verim,ze ty maminky, ktere jsou nespokojene, si nasly pani doktorku dle jejich gusta a nechaji tak volne misto jinym maminkam. Ale i nam stavajicim bude po chuti, kdyz cekarna nebude plna a pani doktorka bude mit jen spokojene pacienty.

Pani doktorka i sestricka delaji vsechno pro to, aby odehnaly co nejvice detskych pacientu, a hlavne jejich maminek. Pokud neni po jejich, sestra na vas ceka dokonce pred domem a dozaduje se vysvetlovani, proc se jiz konecne neobjednate prohlidky a ockovani. Lekarske tajemstvi ji nic nerika, pacienty, kteri ji nejsou po vuli, udava na socialni odbor pece o dite, na maminky krici a je neprijemna (vlastni zkusenost) a po nekolika hledanich a telefonatech ruznym doktorum s zadosti o presun (cituji "Pani doktroko, mame tu dalsi maminku od Vlckove") jsme radi, ze jsme s temito praktikami, ktere vubec nerespektuji zajem rodice, skoncovali. Pani "doktorku" Vlckovou silne nedoporucuji citlivym maminkam, ktere maji rady sve deti a chteji, aby byly v dobrych rukou.

Mám u paní doktorky obě děti a neměnila bych!!! Musí pochválit i paní sestřičku, také bezvadná!!!

Na kojenecké koliky paní doktorka byla schopná doporučit akorát simetikonové kapky (SabSimplex), případně předdražené a slabé BioGaia, na ekzém radila sledujte, co z vaší stravy vadí (což dnes vím, že je u kojenců nesmysl), řídká až zpěněná stolice a silné koliky jí přišly normální, klidně očkovala při ekzému (vakcínou obsahující kasein a hovězí bílkoviny), jedinou radou na slabší (ale stálé a sice hraniční, ale dostačující) přibírání bylo pokaždé jen dejte UM, později cpát dítě příkrmy (které malá odmítala) a nejlépe mléčnou kaši na noc (jídlo navečer malá odmítala, bylo jí pak těžko, kǎsi až do 9 měsíců nechtěla vůbec a já bych ji nedala na noc ani náhodou) ... kdyby si to vše spojila, byla by jí diagnóza alergie na bílkovinu kravského mléka nebo jinou potravinu jasná, já si musela problém najít a vyřešit sama (čímž zmizely jak koliky, tak ekzém), pani doktorka si to pak ani nebyla schopná zapamatovat nebo zapsat. Raději si ani nepředstavuji, jak bych male ublížila, kdybych jí to UM dala, v den, kdy se u malé objevily hleny a nitky krve ve stolici, jsem již k této lékařce nešla a najela na eliminační dietu. Když jsem v roce s poukázáním na 3x ty samé nežádoucí účinky odmítla dále očkovat, lékařka reagovala, že to byla náhoda a odeslala nás na dětskou gastroenterologii (i když malá už přibírala dobře a dokonce čím dál lépe a ani jiné problémy už dávno nebyly - poté, co jsem malou stravovala navzdory radám paní doktorky, navzdory kojila a nedávala UM). Její "medicínské" argumenty, proč očkovat byly, že mi malou nevezmou do školky a nebude moci na školní tábory, že mě bude muset nahlásit na hygienu (což je lež), že MMR se má očkovat od 15 měsíců bezodkladně (taky lež) - nevím, jestli paní doktorka těmto bludům věří nebo čeká, že jim uvěří rodiče, také nevím, která z těchto dvou variant je horší.
Pokud úplně nesouhlasíte s povinným očkováním v běžně prezentovaném časovém schématu a chcete ho odkládat nebo nedat vůbec, pokud máte ekzematika, malého alergika, vaše dítě mělo po očkování nežádoucí účinky, dbáte na zdravou stravu a chcete kojit - pak tuto doktorku velmi nedoporučuji ... v ostatních případech možná budete spokojeni. Malá má u této lékařky ještě kartu z jediného důvodu - brzy se budeme stěhovat a kromě preventivních problémech nebyly návštěvy pediatra potřeba, jinak bych přešla jinam už dávno.

Paní doktorka byla vždy velmi milá, ale vadila mi její přílišná opatrnost a nejistota. Bohužel jsem od ní nikdy necítila žádnou autoritu a když jsem se ptala na radu nebo její zkušenosti (třeba jak dlouho může probíhat léčba, jestli může být daná nemoc způsobená tím či tím atd.), paní doktorka mi vždy sdělila jen to nejnutnější. Po odborné stránce jsem nebyla spokojená s tím, že paní doktorka doporučovala preventivní užívání Diazepamu při každé horečce (prevence febrilních křečí), přestože k tomu u dcery nebyla žádná zvláštní indikace. Dcera buď vycítila mou nespokojenost, nebo možná reagovala na nejistý a trochu bojácný přístup paní doktorky a nechodila k ní ráda. Nemůžu tedy říct, že bych byla vyloženě nespokojená, žádný zásadní důvod k tomu nebyl, ale nakonec jsme (hlavně kvůli celkovému přístupu MUDr. Vlčkové) změnili lékařku a teď jsme moc spokojení.

Kvalitní rodinný dětský lékař i sestra
Byla Jsem spokojenou pacientkou paní doktorky do dospělosti a nyní se mi kvalitně a zodpovědně stará o mé děti. Paní doktorka je dobrý diagnostik , umí rozlišit podstatné od nepodstatného, je empatická, má hezký přístup k dětem a i k jejich rodičům. Jsem rovněž velmi spokojena se sestřičkou.

K paní doktorce Vlčkové chodím už od dětství. Maminka ji zbožnujě, ale čím starší jsem, tím mě paní doktorka bere stále jako dítě a zdá se mi, že si myslí, źe simuluji. To by zase nebyl takový problém, kdyby jsem dneska neseděla v nemocnici. Před pár dny jsem ve škole už po několikáté zkolabovala a moje profesorka volala paní Vlčkové, jestli tam je, že by mě k ní odvezli. Celá jsem se třepala, byla jsem zmzlá ačkoli v místnosti byla pokojová teplota a tlak jsem měla 160 na 110 (vysoký tlak, zvlášť na dítě), ale sestřička paní profesorce řekla, že mě příjmout nemůže, jelikož tam má malý děti a že mě může příjmout až od 14 hodin. Paní doktorka jí pouze přitakávala. Pan ředitel to slyšel a rozhodl se zavolat rychlou, která mě odvezla do nemocnice, kde mi dělají vyšetření a snaží se přijít na původ mého kolapsu. Tohleto by si ŽÁDNÝ doktor neměl dovolit a jsem zhnusena paní doktorkou a jejímu přístupu k pacientům.

Paní doktorka i sestřička jsou velice milé osoby, které své práci rozumí a vždycky nám kdykoliv byly ochotné poradit a pomoci. Velice si vážím jejich profesionálního přístupu a milého jednání za každé situace. Jsme moc spokojení.

Paní doktorka i sestřička jsou velice ochotné,nemám problém se na cokoliv zeptat a přijít se jen poradit.Patří k odborníkům na pravém místě.Děkujeme moc.