Zubní ordinace
Antonína Dvořáka 4, Blansko

Osobně bych p. Pokorného ani doktorem nenazvala, podle mě žije ze své kdysi dobré pověsti a pacienty vyloženě odbývá..byla jsem za ním s tím, že mě bolí sedmička vpravo dole, rozvrtal mi zub, nechal 2 a půl měsíce otevřený, chodila jsem k němu skoro každý týden, že mě zub bolí, vždycky mi zub vyčistil - zaživa - a pořád říkal, že už to bude lepší - nebylo. Ani jednou neudělal rentgen Nakonec jsem skončila 2krát na pohotovosti ve Vyškově a jelikož jsem odmítla k Pokornému už kdykoli jít, našla jsem si jinou doktorku, která mě rovnou poslala do FN Brno na KÚČOCH, kde mi museli udělat incisi a já tam pak týden každý den musela jezdit na výměnu drénu+antibiotika. Důvod??? Bylo mi sděleno, že zu se otevřený takovou dobu nenechává a že se mi tam mezitím dostala infekce, navíc se mi do toho ještě vložila osmička taky vpravo dole, ale to Pokorný nemohl poznat, pže rentgeny nedělá..Takový je výsledek jeho "péče". U něho platí - kdo uteče, ten vyhraje.

X

Každá návštěva u pana doktora vždy dopadla tak, že mne vždy odbyl a řešil to tak, že odešel do laboratoře, aniž by mě musel něco vysvětlovat. Jsem ráda, že jsem se ho zbavila a že mám daleko lepší péči u jiného lékaře, proto také nedoporučuji.

V žádném případě nepřecházejte k jinému zubaři!!!!!!!Já to bohužel udělal!!! Naposled jsem pana doktora navštívil před 4měsíci a z důvodu přestěhování jsem byl dnes na preventivní prohlídce u nového zubaře. Po jeho dnešní návštěvě jsem ZDĚŠEN a NAS....neskutečně.Našel mě 9 kazů,některé zuby přes zubní kámen ani neviděl, 2 zuby z větší části zarostlé dásní, můstek starý 3 roky bude velmi složité zachránit a to toho bylo ještě více ale to ani nemám sílu již popisovat jen snad na závěr zůstaňte u pana doktora protože když přejdete k jinému riskujete opravdu infarktový stav a né jeden a né malej (jo a to jsem si myslel že mám absolutně zdravé zuby) Je my to líto pane doktore.

Bohužel, ani já již dnes nedoporučuji. Chodil jsem k panu dr. téměř 15 let. Ty první roky byl opravdu odborník. Poslední roky se vždy jen omezovaly na další návštěvy a nemalé placení. Ulomil se mi zub- při broušení ze zubu zbyl jen pahýl s rozvrtanou dásní, nejprve porcelánová korunka, vypadla, poté pryskyřičná - ulomila se. Následovala extrakce, neboť při pokusu nasadit čep, se rozlomily kořeny. Při této léčbě došlo k poškození dalšího zubu, což skončilo opět ulomením a korunkou. Nikdy mi neudělal žádný RTG. Po 1/2 roce se mně korunka začala kývat. Poté násleoval šílený zánět s velkým váčkem u kořenů. Nebylo jiného zbytí, než opět extrakce - tentokrát již u jiného zubaře, který mi řekl, že zub se nedá nijak zachránit. Po 3 měs. čekání mě nový pan dr. přivzal mezi své pacienty. Ač jsem u pana zubaře byl několikrát ročně, nikdy neviděl zub. kámen, díky kterému mám dobré vyhlídky na paradontozu. Každá návštěva trvá max. 10 min., pan doktor drze tyká /je mi 30/. A perlička na závěr? Se slovy, že "zub je mrtvý," mi vyčistil zubní kanálky - ovšem zaživa. Bolest byla šííílená. Dřív byl výborný, pacienty téměř nepřibíral. Už má vyděláno, takže... Žádná křeč.

Hmmm , zvláštní . Já jsem s ním docela spokojený . Pravda amalgám mi ze země ještě nesbíral , ale co se týká konkurence - vybavení ordinace je nadprůměrné , je stomatolog který vás vyslechne a rád odpoví i na vaše dotazy , nejde přes mrtvoly - tj pokud s něčím nesouhlasíte neudělá to .

Jiní stomatologové na okrese by se mohli od tohoto staršího pána učit .

ok fajn

rozhodně nedoporučuju!!! Každý jím "opravený" zub se 1-2 měsících vrátí do původního né-li horšího stavu... Není za 6 návštěv během 6 týdnů schopen opravit dva zuby, pokaždé odůvodňuje nutnost další návštěvy nesmyslnými argumenty... skutečně doporučuju vyhnout se obloukem!

Rozhodně nedoporučuji návštěvu, za posledních 6 návštěv (během 2 měsíců) nebyl schopen opravit mi dva zuby...pokaždé se vymlouvá, že další zákrok je z různých třeba nechat na příště ...žádná plomba od něj mi zatím nevydržela déle než 2-3 měsíce!!!

Skutečně doporučuji se této ordinaci vyhnout obloukem!!!

Konečně mám zubního lékaře. To se o panu Pokorném říci nedá.

Vrtání zubů - odbrousí toho hrozně moc, plomby odpadávaly do měsíce (amalgán mě zamačkával prstem), poté opět hluboké vrtání, plomba, do měsíce vypadla, a další kolo. Takhle mi zničil 8 stoliček. Nakonec prý jen jedna možnost - vytrhnout.

Extrakce - vytrhl mě dva zuby ktré jak už teď vím šly lehce zachránit, naopak zub který mě bolel 4 roky!!! (4 roky jsem nemohl kousat na pravou stranu) mě odmítal vytrhnout s tím, že tam není nerv takže mě nebolí. U mé nynější lékařky to šlo ráz na ráz, rentgen, oběv centimetrového váčku, okamžitá extrakce. Pan Pokorný na rentgen asi nevěří.

Extrakce nervů - také asi nevěří na anestezii a jeho postupy jsou naprosto zcestné. Zub otevře, vyčistí a nechá ho otevřený. POKAŽDÉ se mi znovu zanítil a to nejen jednou. Má nynější lékařka nemohla uvěřit tomu, že jeden zub mě nechal takhle otevřený 5 let, sama to musela opravit.

Nakonec když jsem se ho ptal jesli mě aspoň nahradí zuby co mi vytrhal implantáty, odpověď zněla jasně. Žádné inplantáty, žádné můstky, ale vytrhat zbylé zuby, o které prý stejně přijdu (s jeho přístupem by to tak dopadlo) a jediná možnost prý - KLAPAČKY. To mě bylo 27 let.

Nyní jsem v Brně, má lékařka se o mě pečlivě stará, tzn návštěva 30 - 60 minut není problém. U pana Pokorného to nikdy nebylo déle jak 10 minut. Jistě jste si také všimly že jsem pana Pokorného ani jednou nenazval lékařem, nechci totiž mou nynější paní doktorku ani jiné poctivé stomatology urazit tím, že bych je dával do jednoho pytle. Je to asi 14 let co jsem začal k panu Pokornému chodit, a teprve teď, po roce a půl co jsem u jiné lékařky můžu konečně říci že mám zuby zase tak dobré, jako před první návštěvou pana Pokorného.

Závěrem - chcete-li zažít pořádnou bolest a přijít o všechny zuby - můžu pana Pokorného vřele doporučit!!!

Milan Valášek

Bohužel musím se přidat k negativním hodnocením. Ke chvále pana Pokrného musím říct, že kdysi před léty platil za velmi kvalitního zubaře a díky jeho přístupu jsem se přestal bát každé návštěvy.
Ovšem tyto časy jsou dávno pryč. O chrup se snažím všemožně starat, ale jediný kaz se plombuje často i 3x během jediného měsíce. Když jsem si nedávno přečetl kolik má vydržet amalgámová, nebo "bílá" plomba, bylo mi do pláče.
Za posledních 10 let navštěvuji zubní ordinaci jen kvůli předělávkám z minula a vypadaným plombám. O dva zuby jsem takto již přišel komplet a vrcholem všeho byl můj objev silně zanedbaného kazu pod dásní, s tím se ale údajně "nedá nic dělat", pověstnou poslední kapkou bylo, když panu Pokornému spadla hmota na plombu během zpracování na zem, tak ji s klidem zase zvedl a šup s ní na zub.
Je mi líto, že laik nemusí včas poznat špatného zubaře, opravdu nedoporučuji.