Privátní lékařka ušní, nosní, krční
Viniční 235, Brno

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

objednací lhůta krátká, ošetření rychlé, bezbolestné, profesionální; komunikace v pohodě; mohu doporučit

Pani doktorka vi, ze jsem chodil na alergologii nekolik let, ze jsem byl i na jinem ORL...svedi me v nose a mam potrebuu furt smrkat, i kdyz neni co...behem prvnich trech navstev mi nacpala nove a nove preparaty na alergii, kterou ona sama lecit vubec nema, kdyz je ORL. Ale 30Kc chce pokazde + penize za recepty = fakt skoda penez pani doktorku navstivit. Prazdna cekarna je toho dukazem. Uz nikdy.

Paní doktorku Hofmanovou doporučuji. Absolvoval jsem vyšetření v audiokomoře, které nepotvrdilo moje potíže se sluchem. Paní doktorka přesto vyslechla moje zdůvodnění proč tomu tak je, (i když ho neakceptovala), přidala svoje vysvětlení mých obtíží a pokusila se o jednoduché a v konečném důsledku účinné řešení. Komunikaci považuji z její strany za sice poněkud strohou ale srozumitelnou a vstřícnou. Rozhodně mne neodbývala, na otázky odpovídala ochotně a neuspěchaně. Byla ochotná i k jakémusi dialogu, když jí došlo, že jsem trochu připraven a nastudoval jsem si možné příčiny zdravotních potíží a že chápu i některé základní lékařské termíny a rámcově se orientuji v anatomii.
Druhé ošetření se týkalo zánětu dutin z možné příčiny zanícených zubních kořenů. Po nezbytném rentgenu a podrobném zjišťování mých obtíží, jenom anamnéza trvala přes hodinu, navrhla léčbu doprovázenou nezbytnými punkcemi. Samotný zákrok byl proveden zkušeně až odtažitě a chladně ale bez zbytečných okolků a se zřejmou snahou nepůsobit zbytečně bolest a obtíže. Byla přístupná námitkám a požadavkům na jiný průběh zákroku/ů.
Domnívám se, že většina negativních komentářů pochází od pacientů s tzv. "nároky". Paní doktorka je lehce vyhořelý zkušený praktik, který přistupuje k pacientům na přísně profesionální platformě a nepřipouští si je moc k tělu. K osobnějšímu přístupu se ale dá "vyprovokovat" když je co nabídnout. Buď zajímavý případ a nebo alespoň aktivnější přístup pacienta ke svým potížím a svému tělu. Za sebe doporučuji i když chápu, že pro některé typy osobností může být paní doktorka poněkud těžce skousnutelná.

K paní doktorce jsem přišla s podezřením na zánět nosních dutin. Při vyšetření byla dost necitlivá, vůbec nekomentovala, co bude dělat, takže u jiného doktora naprosto nebolestivé vyšetření, bylo zde nepříjemné. Po vyšetření arogantně prohlásila, že to na zánět dutin nevidí, když nemám ani rýmu (kapky mi nos uvolnily a začínaly asi zabírat antibiotika, které jsem dostala den před tím na pohotovosti). Na rentgen mě nakonec přece jenom poslala. Snímek potvrdil zánět dutin, ve zprávě stálo "hladinky na obou stranách, vlevo více". Zprávu jsem jí přinesla zpět. Když si ji přečetla, řekla mi rovnou, že udělá punkci a že to je bolestivé. Já jsem jí slušně vysvětlila, že punkci zatím nechci, protože mám špatnou zkušenost z rodiny (dědeček měl po špatně provedené punkci, kdy se mu jehla zarazila v mozku, trvalé postižení). Doktorka mě osočila ze lži, prý "kdo ví po čem to měl".. Já jsem přesto trvala na konzervativní léčbě antibiotiky a paní doktorka mě uraženě poslala k jinému lékaři, "když její léčbu odmítám". Ještě před tím mi tedy stačila poradit, ať vysadím Sanorin, antibiotické kapky. Pan doktor Ovísek, kterého tímto vřele doporučuji, se podíval na snímek (což paní doktorka vůbec neudělala) a řekl, že na punkci by přicházela v úvahu pouze dutina na levé straně, hladinka na druhé straně nebyla vůbec závažná. Nepochopil vůbec proč mi doktorka vysadila Sanorin, který je v konzervativní léčbě důležitý. Antibiotická léčba a léky na uvolnění hlenů okamžitě zabraly a kontrolní rentgen prokázal, že jsou obě dutiny v naprostém pořádku. Tuto lékařku proto opravdu nedoporučuji. Raději jděte jinam, možná tak předejdete zbytečnému zákroku.

Byl jsem tam jednou a víckrát už tam nepůjdu.
Nemám nejmenší potřebu chodit někam, kde mám pocit, že jsem na obtíž.
Myslím, že to má na svědomí předevší nepříjemná sestra. Doktorka to ale taky moc nevylepšuje.

Paní doktorka byla ochotná na nás s dítětem počkat, za to jí děkuju.., ale vyšetření, při kterém dítě křičelo (bálo se..a bolelo ho ucho) proběhlo tak, že díté údajně lže!! Nic ho nemůže bolet!! Je psychicky narušené..paní doktorka tomu dodala korunu, když řekla, že je to velká ostuda takhle řvát, a že se maminka o dítě špatně stará, když se takhle chová....Pro děti nemůžu paní doktorku vůbec doporučit, jinak nemám zkušenost.

Paní doktorku jsem zkusila náhodně - stěhovali jsme se a měla volno, přijala mě ihned bez čekání. Pocit výhry mě přešel již ve dveřích - při registraci jsem měla pocit, že se něčeho doprošuji, po vyšetření mi sdělila, že "něco dostanu". Sestra inkasovala poplatek a než jsem se vzpamatovala, byla jsem ze dveří. V čekárně nikdo - nač tedy ten spěch? Mimo jiné.. pro předepsanou věc jsem se musela vrátit, a dle výrazů lékařky i sestry jsem velice, velice obtěžovala. Zeptat se, jak jak nebo jak často mám užívat, jsem se ani neodvážila. (Moje stávající lékařka mi tuto léčbu vůbec neporučovala). Raději budu dojíždět a čekat déle, než tohle. Nikdy více!!!

Dobrý den, asi tak po roce jsem se odhodlala a musím napsat i já své hodnocení.
K této paní doktorce jsem se dostala přes mého alergologa a docházela jsem k ní s mým dlouhodobým problémem, kdy jsem měla velice ucpaný nos,nemohla se pořádně vysmrkat,neustálé kýchání a dokonce asi roční ztráta čichu!....Jak tu již píše předchozí pacient i já jsem měla trochu problémy s touto paní doktorkou komunikovat a moc vysvětlení k mému oblému se nedostávalo,zkrátka mám ZÁNĚT NOSNÍCH DUTIN a hotovo.byla jsem poslána akorát na rentgen a z toho usoudila že nejlepším řešením budou PUNKCE.Po těchto velice nepříjemných a odporných punkcích,kterách jsem absolvovala 12!!!! se mi vůbec nic nezlepšilo,možná to bylo i horší,tak jsem se u ní už víckrát neobjevila.Asi tak půl roku jsem hledala schopného doktora, který by mi pomohl.Byla jsem v Audiofon centru v Brně, kde mi doporučili operaci a poslali ke Sv. Anně k MUDr. Igor Mucha-který mě ovšem řekl to sámé co před 4 lety na alergologii že mám chronickou rýmu a dal mi pouze antihistaminika...s tím, že je to dlouhodobé léčení se se mnou rozloučil a já opět TRPĚLA!...Musela jsem jet až do Blanska s paní doktorce HAně Cvrkalové na ORL, kterou touto cestou i doporučuji!!protože mi pomohla.Jako jediná mě poslala na CT a do Vojenské nemocnice,kde se mě ujali a určili konečnou diagnózu.Křivá přepážka, polypy, rýma to chronická rozhodně nebyla.Jsem půl roku po operaci a cítím VÝBORNĚ!!!...Jakou dlouhou cestu musí člověk ujít, aby našel toho správného lékaře že?....Paní doktorku Hofmanovou opravdu NEDOPORUČUJI, protože u ní jsem si opravdu hodně vytrpěla a to naprosto bezvýznamě, protože punkce se při tom onemocnění které jsem měla já vůbec neprovádějí. Opravdu mám velký vztek ještě dnes..Děkuji za přečtení a dofám, že si každý udělá svůj obrázek a inspiruje se mým příběhem. Jde o Vaše zdraví!

Milý pane Same,

dost si protiřečíte, když tvrdíte, že vyšetření připomínalo přednášku,ale nic vám pořádně nevysvětlila. A dále......je rozdíl mezi tím, když vám někdo řekne pravdu o vašem zdravotním stavu s tím, že bohužel nelze očekávat zlepšení a tím, když z vás, potažmo z pojišťovny někdo tahá peníze (a předem ví, že váš problém nelze vyléčit) zbytečnými vyšetřeními a léky. Ono totiž léčit lze prakticky vše, ale vyléčit jen málo nemocí. Asi je pro vás přijatelnější, když vám někdo s úsměvem tvrdí lži, než když vám skutečný odborník stroze řekne pravdu. Možná může mít paní doktorka rezervy v komunikaci, i když já bych to tak rozhodně nehodnotila, ale je skutečně profesionální co se týká zákroků i diagnostiky a je vidět, že se stále vzdělává (což i u mladších lékařů není samozřejmostí) a nejnovější metody jí nejsou cizí.

Se službami lékařky nejsem vůbec spokojen, hlavně s jejím přístupem k pacientovi, jednala jakoby nadřazeně-povýšeně, vyšetření připomínalo spíš přednášku, pořádně nic nevysvětlila, ani na přímé dotazy se mi nedostalo pořádných odpovědí. A co se týče stanovení další "léčby", myslím, že informace, že nemá smysl, že mám očekávat pouze zhoršování stavu a mám brát pouze běžné vitamíny, mi taky profesionální nepřijde, o to víc, když už jiný lékař-tentokrát již odborník ve svém oboru, mé problémy řeší (několik vyšetření a odpovídající následná léčba).
Z těchto důvodů nemohu jako "odbornou" lékařku doporučit!! :-(