Mathonova, Prostějov
Nemocnice Vyškov, příspěvková organizace (mapa)

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna

Císařský řez +3 Více

Polívkova 625/35,Olomouc,
GYNEKOLOGIE GEBAUER s.r.o. (mapa)

Císařský řez +3 Více

Prenatální vyšetření

Jsem lékař pracující na oddělení gynekologicko-porodnickém nemocnice Prostějov 2012 jsem získal atestaci v oboru gynekologie a porodnictví Pacientky...

• gynekologická onemocnění
  • anémie v těhotenství
  • bolesti v těhotenství

Císařský řez

GYNEKOLOGIE GEBAUER s.r.o.

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, v prvním týdnu jsem zapomněla 2 tablety HA, třetí den jsem brala jako normálně jednotlivě. Pohlavní styk jsem měla v prvním a druhém týdnu 6x nechráněný (partner se vždy udělal ven). Důvod proč jsem si vzala až třetí den prášku je, že můj doktor má jen v úterý ordinační dny a já už musela brát v neděli předtím. Panu doktorovi jsem zapomněla oznámit tuto událost a teď nevím jestli mám dokončit prášky podle toho starého měsíce či dobrat jako nový den měsíce? Také bych se chtěla zeptat na kolik procent lze otěhotnět když minulý měsíc jsem brala zcela pravidelně, jen tento měsíc jsem nemohla vzít 2 prášky v kuse? (menstruace: 5.6-8.6 (sobota), 9.6 jsem měla brát prášek, ale vzala až v úterý (11.6)).

No berte dál tabletky , ale určitě riziko otěhotnění je větší, takže radši ještě používat kondom při styku

MUDr. Lukáš Gebauer

• Dobrý den, v únoru 2019 jsem porodila dcerku, bohužel bylo zjištěno, že mi neodešla celá placenta, kousek ta zůstal. Šla jsem tedy na revizi dělohy, protože tělo placentu nedokázalo vyloučit samo. Revize proběhla v pořádku, na kontrole ovšem bylo zjištěno, že cca polovina placenty která již srostla, v děloze stále zůstala. Lékaři nechtěli vyčistit celou dělohu pro případ dalšího těhotenství. Na zákroku jsem byla v dubnu 2019. Nyní ovšem 14 dní nepravidelně krvácím tmavě hnědou krev velmi malé množství, první den se mi spustila jasně červená krev, od té doby jen slabé hnědé špinění (jemné zašpinění vložky, spíše vytřu na toaletě toaletním papírem). Začíná mě pobolívat břicho. Do toho jsem si udělala těhotenský test, který mi vyšel pozitivní, velmi jasná čárka. Od porodu jsem ještě nemenstruovala, tak jsem si myslela, že teď je ten čas. Moje gynekoložka má nyní 14 dní dovolenou a zatím nejsou bolesti takové, abych jela na pohotovost. Myslíte si, že pozitivní test způsobuje ta placenta, že třeba tělo se ji snaží zbavit v rámci možné menstruace, která už by měla dojít? Mám jít rovnou na pohotovost? Jsem objednaná ke své gynekoložce až 15.7. ,do té doby se dovolenkuje. Je jasné, že pokud budou bolesti břicha sílit, pojedu na nejbližší pohotovost. Děkuji za rady.

Určitě zajdete někde na gynekologii nejlépe tam,kde vám dělali revizi dělohy

MUDr. Lukáš Gebauer

• gynekologická onemocnění