Dotazy od pacientů (26)
-
Dobrý den, obracím se k Vám kvůli problému s menstruací. Měla jsem dostat menstruaci 3.4, od toho dn
Dobrý den, obracím se k Vám kvůli problému s menstruací. Měla jsem dostat menstruaci 3.4, od toho dne ale pouze špiním - většinou je krev tmavá, ale po utření světlá. Už je to 7 den, co mám tady to špinění a každý den je intenzita stejná. Obvykle je má menstruace velmi silná a trvá 5 dní, ale…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Navštívil bych vašeho gynekologa
-
Je problém když beru teď prášky asi už týden B - comex forte, a chtěla bych předepsat antikoncepci u
Je problém když beru teď prášky asi už týden B - comex forte, a chtěla bych předepsat antikoncepci u lékaře? Nevadí to?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den, určitě nevadí
-
Dobrý den. Měla bych otázku. S přítelem se rok a půl snažíme o mimčo. A stále se nedaří. Teďka místo
Dobrý den. Měla bych otázku. S přítelem se rok a půl snažíme o mimčo. A stále se nedaří. Teďka místo měsíčku jsem jenom spinila asi 3 dny. A pak asi dva dny po sobě že mě padaly takové kusy krve. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpovědi.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Nejlépe kdyby jste zašla k vašemu gynekologovi na vyšetření. Mohlo by jít o mikropotrat, neprav. menzes a těch důvodů může být hodně
-
Dobrý den, je mi 56 let a v září jsem přestala menstruovat. Chtěla bych se zeptat, jestli se stává,
Dobrý den, je mi 56 let a v září jsem přestala menstruovat. Chtěla bych se zeptat, jestli se stává, že prsa nejsou tak pevná. Nyní jsou měkká a povislá, i se mi zmenšily - u mých kamarádek dochází spíš v tomto věku ke zvětšení.
Jsou prsa ovlivněna i tukem? Začala jsem dodržovat dietu od…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, jistě to souvisí jak s přechodem, tak i s dietou. Prsa jsou především složená z tuků. Je to bohužel naprosto běžný jev
-
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na situaci, kdy jsem v lednu 2019 začala znovu po roční pauze už
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na situaci, kdy jsem v lednu 2019 začala znovu po roční pauze užívat antikoncepci, z důvodu velkých bolestí, nepravidelnosti bez HA. Jsem nerodička, je mi 23 let. Tyto bolesti popisuju, tak, že mě bolí klouby zejména kolena, sotva vylezu z postele, a hrozně…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Co se týče horm. Antikoncepce je fakt že někdy trvá než se trefí to dávkování ideální pro vás. Co se týče bolestivých menzes může byt příčinou již zmíněná endometrióza. Diagnostika…
-
Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat. Cca 3 den mě při stlačení bolí levé tříslo a bolest jde až na sty
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat. Cca 3 den mě při stlačení bolí levé tříslo a bolest jde až na stydkou kost. Při chůzi nebo nějaké námaze to ani dá se říct necítím. Jen když to stlačím. První den sem měla i zvýšenou teplotu 37,3 ale hned druhý den bez teploty. Nevíte co by to mohlo být?…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Určitě gynekolog a ten váš kdyžtak odešle dále...
-
Dobrý večer přeji, nevím, kam pořádně napsat, tak snad to bude správně. Jmenuji se Jana a s příte
Dobrý večer přeji,
nevím, kam pořádně napsat, tak snad to bude správně. Jmenuji se Jana a s přítelem se snažíme už přes půl roku o miminko, ale bohužel bez úspěchu. Ano, vím že je možná ještě krátká doba na nějaké vyšetření, ale chtěla bych mít jistotu. Podle mého gynekologa mám…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Půl roku opravdu neznamená nic. Určitě bych se tím nestresoval, což vy dle toho co píšete děláte. To vám moc nepomáhá. Co se týče kvasinek je nutno se snažit předcházet tak, že…
-
Dobrý den, před 2 měsíci jsem byla na laparoskopii(odstraňovali mi cystu z levého vaječníku). 14 dn
Dobrý den,
před 2 měsíci jsem byla na laparoskopii(odstraňovali mi cystu z levého vaječníku). 14 dní poté mi doktor diagnostikoval další cystu.Čekali jsme do menstruace a cysta zmizela.Bylo mi doporučeno nasadit antikoncepci.Nasadila jsem ji před 14-ti dny s prvním dnem menstruace(do teď…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Nutno opět navštívit svého gynekologa pravděpodobně dochází k recidivám cyst..
-
Dobrý den, jsem ve 20 tt těhotenství. Včera paní doktorka po utz vyslovila podezření na rozštěp rtu
Dobrý den,
jsem ve 20 tt těhotenství. Včera paní doktorka po utz vyslovila podezření na rozštěp rtu. Na prvotrimestrarnim screeningu ale nic takového jiný pan doktor neříkal. A podle informací už by to mělo být vidět i tam.
Jdu sice ještě na další vyšetření ale do té doby se zbláznim.…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Nutno udělal superkonziliarni UZ
-
Dobrý den, mám dotaz ohledně ha. V sobotu jsem dobrala plato, ale z osobních důvodů jsem se rozhodl
Dobrý den, mám dotaz ohledně ha.
V sobotu jsem dobrala plato, ale z osobních důvodů jsem se rozhodla vynechat pauzu. V neděli jsem tedy začala to druhé, ale do dvou hodin jsem zvracela, postupovala jsem tedy podle návodu a vzala si další tabletu, ovšem zvracení se ještě opakovalo, vzala…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Pokud jste vzala tabletu do 12 hod a nevyzvracela jste ji, měla by jste být chráněná.
-
Dobrý den. Mám nález HPV 18 ,cin 2-3. Byla jsem na konizaci čípku. Změny k okraji řezu. Zatím chod
Dobrý den.
Mám nález HPV 18 ,cin 2-3. Byla jsem na konizaci čípku. Změny k okraji řezu. Zatím chodím jen na kontrolu po 3 týdnech. Nechala jsem se očkovat a mám za sebou dvě dávky. Můj dotaz je, zda mohu být znovu nakažena virem, pokud můj manžel je HPV pozitivní? Má si případně nechat…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
pokud konizace padla dobře, pak bych počkal na doočkování a jistě chodil preventivně na kontroly ke svému gynekologovi
-
Dobrý den, je mi 19 let a měla sem vždy pravidelnou menstruaci. Vždy 5,6,7 dní. A teď jí mám už 10 d
Dobrý den, je mi 19 let a měla sem vždy pravidelnou menstruaci. Vždy 5,6,7 dní. A teď jí mám už 10 den a pořád velice silnou. Je se mnou něco špatně?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Nutno zajít k vašemu gynekologovi k vyšetření.
-
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou antikoncepci byste mi doporučili, je mi 42 let, mám však pr
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jakou antikoncepci byste mi doporučili, je mi 42 let, mám však problém s myomy (chirurgicky neodstranitelné - vrostlé do dělohy). Poslední cca dva roky mám v důsledku toho velmi silné a bolestivé menstruační krvácení. Poslední antikoncepční tabletky jsem…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
doporučil bych tělísko hormonální MIRENU
-
Dobrý den, před spaním mě začalo palet při močení, jako bych byla nastydlá, několikrát jsem návštěv
Dobrý den,
před spaním mě začalo palet při močení, jako bych byla nastydlá, několikrát jsem návštěvu toalety opakovala, ale vždy se jednalo o pár kapiček. Usnula jsem a vzbudila jsem se s pocitem mokrého spodního prádla a malá mokrá skvrna byla i na prostěradle, zvedla jsem se a najednou…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den,
s největší pravděpodobností se jedná o infekci moč cest.Nutno vyšetřit moč a pak léčit
-
Dobrý den, jaká je šance na otěhotnění po nechráněném pohl. styku po tom co neproběhlo vyvrcholení d
Dobrý den, jaká je šance na otěhotnění po nechráněném pohl. styku po tom co neproběhlo vyvrcholení dovnitř + partnerka neměla plodné dny? Obavy máme z tzv. kapek touhy - otázka je jestli obsahuje sperma nebo ne. Ptám se proto, že přítelkyně má nejspíš opožděnou MS. Pravděpodobně je to však ze…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Ano riziko je tu vždy při nechráněném styku
-
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V květnu 2019 jsem přestala kojit syna ( kojila jsem rok a během t
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V květnu 2019 jsem přestala kojit syna ( kojila jsem rok a během toho měla nepravidelnou MS) pak v červnu následovala MS a od té doby nic. Ještě dodám, že znovu těhotná nejsem. Chtěla bych se tedy zeptat, zda se to časem urovná a nebo mám navštívit svého lékaře.…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
Určitě doporučuji vyšetření u gynekologa
-
Dobrý den, měl sem s přítelkyní pohl.styk udělal sem se mimo ní a utřel penis a dali si přestávku ta
Dobrý den, měl sem s přítelkyní pohl.styk udělal sem se mimo ní a utřel penis a dali si přestávku tak na hodinu na dvě potom sme zase nato vlítli a bojím se že něco zůstalo v penisu a že při další souloži se to mohlo doní dostat a že by mohla otěhotnět jaká je pravděpodobnost na otěhotnění? přítelkyně…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Každý nechráněný styk je riziko doporučuji pilulku po uzit
-
Dobrý den, v únoru 2019 jsem porodila dcerku, bohužel bylo zjištěno, že mi neodešla celá placenta, k
Dobrý den, v únoru 2019 jsem porodila dcerku, bohužel bylo zjištěno, že mi neodešla celá placenta, kousek ta zůstal. Šla jsem tedy na revizi dělohy, protože tělo placentu nedokázalo vyloučit samo. Revize proběhla v pořádku, na kontrole ovšem bylo zjištěno, že cca polovina placenty která již srostla,…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Určitě zajdete někde na gynekologii nejlépe tam,kde vám dělali revizi dělohy
-
Dobrý den, v prvním týdnu jsem zapomněla 2 tablety HA, třetí den jsem brala jako normálně jednotlivě
Dobrý den, v prvním týdnu jsem zapomněla 2 tablety HA, třetí den jsem brala jako normálně jednotlivě. Pohlavní styk jsem měla v prvním a druhém týdnu 6x nechráněný (partner se vždy udělal ven). Důvod proč jsem si vzala až třetí den prášku je, že můj doktor má jen v úterý ordinační dny a já už…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
No berte dál tabletky , ale určitě riziko otěhotnění je větší, takže radši ještě používat kondom při styku
-
Dobrý den, už jsem bezradný, tak proto píši. Moje přítelkyně postoupila asistovanou reprodukci, al
Dobrý den,
už jsem bezradný, tak proto píši.
Moje přítelkyně postoupila asistovanou reprodukci, ale kvůli riziku OHSS došlo pouze k odebrání vajíček.
Hospitalizována nebyla, ale bříško měla fakt veliké (vaječníky kolem 10cm). Takže jak těhotná. Přítelkyně je malá a hubená…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,
To je situace, která je jistě způsobena stimulaci vaječníku. Tady se ale nedá nic dělat než léčit jen nafouknutí pomocí léků. Jistě by to mělo ustoupit postupně.Diastáza klidně…
Autor
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…