FN Brno, Dětská nemocnice
Černopolní 9, Brno

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Umístění: FN Brno, Dětská nemocnice Jiný

Pan Urbasek je skvely a hlavne profesional, jezdime za nim se synovou diagnozou uz rok a i ho operoval. Vzdy nam vse rekl vysvetlil. Za nas urcite jednicka s hvezdickou.

Umístění: FN Brno, Dětská nemocnice Jiný

Syn má vrozenou vadu dolní končetiny, proto jsme se rozhodli svěřit do péče pana doktora Urbáška. Vždy je velmi ochotný a profesionální. Chodíme k němu téměř od narození a před pár dny syna operoval. Naprosto skvělá práce. Pan doktor s velkým "P" a člověk na správném místě!

Kontrola kyčlí proběhla 3x, vše v pořádku. Poslední termín (před Vánoci) musel pan doktor ze svých důvodů zrušit. Kontaktoval mě v časovém předstihu e-mailem i telefonicky. Domluvili jsme se na jiném termínu. Rychlá a vstřícná komunikace po mailu i osobně. Doporučuji!

Umístění: FN Brno, Dětská nemocnice Kontrola kyčlí

První dvě návštěvy byly v pořádku. Sice se pan doktor věnoval na můj vkus dost svému mobilnímu telefonu, ale dobře.
Třetí návštěva byla jiná, pan doktor naznal, že syn potřebuje Pavlíkovi třmeny (diagnózou si nebyl jistý, musel se radit s jiným lékařem). Když jsme chtěli jako laici vysvětlit o co se jedná, stal se z něho arogantní a nepříjemný lékař, který na každou naší otázku odpovídal ,,nosí je miliony děti”. Dále nám bylo sděleno, že při další kontrole mu budou třmeny sundány, pokud to bude dobré. Nedalo mi to a na další kontrolu jsem syna objednala jinam. Lékařka nám vše vysvětlila, podivila se, že jsme již při první návštěvě nedostali široké balení a také nám řekla, že po šesti týdnech se třneny rozhodně nesundávají, že je to záležitost minimálně na tři měsíce. Buďto nám tedy doktor Urbášek, s tím, že synovi třmeny sundají za šest týdnů, lhal a nebo by mu je třeba opravdu sundal a syn mohl mít v budoucnu mnohem vážnější problém.
Lékaře doporučuji, dokud je vše v pořádku. Pokud je ale problém, čeká vás arogantní a neprofesionální přístup.

Umístění: jiné místo bolesti kloubu palce ruky, voda v koleni

Mudr. Urbášek je skvělý odborník , je milý, ochotně vše vysvětlí a byla jsem s jeho přístupem o odborností vždy maximálně spokojena.Operoval i mého syna,který sním byl také spokojen.Pana doktora si vážím nejen jako odborníka , ale i jako člověka.Jeho pacientka Burešová Irena.

Umístění: jiné místo Screening kycli

Byli jsme u pana doktora 3x na screeningu kycli, byl vždy příjemný, k dětem milý a vyšetření proběhlo rychle. Objednaci doba byla také dodržena. Byli jsme moc spokojeni a radi doporučujeme dal. Rozsivalovi

Umístění: FN Brno, Dětská nemocnice Zánět kyčelního kloubu

Úžasný, milý pan doktor. Operoval nám před rokem a půl naši dcerku, ( zánět v kyčelním kloubu )doteď jezdíme na kontrolu s nožičkou a nemůžem si stěžovat. Jsem ráda,že zrovna on se postaral o moje dítě. Pana doktora jsme si zamilovali a moc mu děkujem.

Umístění: FN Brno, Dětská nemocnice 2x úraz kolene

Mudr K.Urbášek je skvělý lékař i člověk! Nemohu říci nic špatného! Ochotný, šikovný,rychlý,vstřícný,nic pro něj není problém! Dcera i já mu naprosto důvěřujeme a nemáme absolutně strach se svěřit do jeho lékařské péče!! Skvělý odborník i operatér,naslouchá a ochotně s Vámi konzultuje vaše osobní názory a dotazy!!Doporučuji!!!

Umístění: jiné místo kontrola kyčlí

Lékař byl arogantní a nekomunikativní. Informace, které jsem dostala byly velice nedostačující a upřímně jsem neměla dojem, že by byl přesvědčený jak o nálezu, tak o způsobu řešení problému. Já osobně bych ho nedoporučila.

Milý, příjemný, hezky se chová k dětským pacientům. Nemohu mu ani po pracovní stránce nic vytknout. :-)

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Jsem krátce po úrazu kolene na lyžích, poranění předního křížového vazu. Prosím o radu, kde bych si mohla nechat operovat koleno s využitím metody Internal Brace (vnitřní ortéza) a za jak dlouho po zákroku se může koleno začít ohýbat a zatěžovat. Děkuji Lucie

Dobrý den, podle mych zkuseností, aby byl výsledek dobrý za pouziti metody Internal brace musí byt splněno několik předpokladu. Jinými slovy metoda je vhodna tak pro 1 z 5-10 pacientu. Vaz musí byt utrzen v miste úponů na stehenní kost. Druhy předpoklad je doba od urazu max do 6 T. Metoda není dlouhodobe vyzkoušena, nicméně první výsledky jsou velice slibne.

MUDr. Karel Urbášek

Dobrý den
Naše dcera si na horách 24 ledna letošního roku přetrhla přední křížový vaz. Bylo to v rámci školního výcviku. Bohužel tam s ní nikdo nedošel k lékaři. Po návratu domů jsme navštívili lékaře na pohotovosti kde nám bylo řečeno že máme koleno ledovat a za pár dní bude vše v pořádku.Ale nebylo. Po dalších asi 3 týdnech jsem navštívili jiného lékaře , který právě diagnostikoval přetržený přední křížový vaz a doporučil nám operaci , která musela proběhnout do asi 8 týdnů od zranění s tím, že se pokusí vaz přišít jak byl. Bohužel se to nepodařilo vaz byl moc poškozený. Dcera od 4 let závodně tančí street dance a pro letošní sezonu vše zrušila. Hraje také volejbal a dost celkově sportuje. Letos jí bude 14 let (menstruace od 11 let)měří 165 cm. Nemyslím si že ještě bude hodně růst.

Pan doktor s námi po operaci probral situaci a navrhl tak za 1 až 2 roky operaci LCA. S dcerou jsme to samozřejmě museli také probrat .Nechce čekat roky na operaci chce jít třeba za měsíc a přes léto zrehabilitovat a na podzim opět naskočit do tréninků a začít naplno opět sportovat.

Je možné provést tuto operaci i v jejím věku ? Nebude mít do budoucna nějaké problémy kdyby ještě trochu vyrostla?
Předem děkuji za odpověd
Markéta

Dobrý den, záleží na stavu růstových zón. Ve 14 letech u dívky to není většinou již problém. Pokud chce dcera aktivně sportovat, bez náhrady vazu se s největší pravděpodobností neobejde. Čím déle bude s nestabilním kolenem, tím větší je riziko poranění dalších struktur v koleni (menisků, chrupavky). Je to závažné rozhodnutí. I dcera by měla být velice dobře edukována o tom co operce a zejména pooperační období obnáší. Speciálně v tomto věku vidíme často problém s pooperační rehabilitací.

MUDr. Karel Urbášek