Prenatální kardiologie
Štefánikova 12, Brno

Zobrazit ostatní profily kardiologů v okolí

Byli jsme na vyšetření u p. doktora s mojí vnučkou. Pan doktor byl velice příjemný, vše nám ochotně vysvětlil, způsob jakým komunikoval s devítiměsíční vnučkou byl velice milý. Také přístup sestřičky mě velice příjemně překvapil, dokázala malou zaujmout tak, aby mohl pan doktor v klidu provést vyšetření. Před vstupem do ordinace jsme se domlouvali, kdo půjde s malou dovnitř ( byli jsme tři - já, syn a snacha) a byli jsme velice mile překvapeni, když nám sestřička sdělila, že můžeme všichni. Moc děkujeme!

Umístění: Prenatální kardiologie

Nemohu hodnotit odborné kvality pana doktora, nicméně jeho chování ke mně jakožto pacientce, mě velmi znechutilo. Když jsem se zeptala, zda je běžný rychlý tep miminka v břiše, bylo mi předhazováno, jaké že to mám vzdělání a že mi asi fyzika a biologie nikdy nešly. Pan doktor se také posmíval mému jménu a tvrdil, že je úchylné mít jméno v mužské formě a že on se cítí diskriminován. Mou výšku a oční vadu hodnotil jako "mutaci", stál těsně u mě, prohlížel si mě jako v zoo, bylo mi to velmi nepříjemné. Když mi předával zprávu, hovořil na mě jako na úplnou blbku a dvakrát mi zprávu vyrval z ruky, aby mi zopakoval, co s ní mám dělat.
Možná se pan doktor pouze snaží být vtipný, ale měl by si uvědomit, že vůči pacientovi je v pozici síly a moci a těhotná pacientka s obavou o zdraví dítěte opravdu není ten správný terč pro jeho povyšující vtípky.

Věřím, že je pan doktor odborník, nicméně jako člověk je opravdu arogantní. Vyšetření začal tím, co jsem vlastně vystudovala a zda mám titul. Poté mi nesdělil nic během ultrazvukového vyšetření, ale začal řešit to, že nejsem vdaná a že bych měla konečně začít myslet na své dítě než na sebe. Přesto, že jsem mu řekla, že toto vyšetření se mého rodinného stavu netýká, dále pokračoval a dával mi to "sežrat". Řekl mi, že jsem ještě mladá a nezkušená životem a podal to stylem, že jsem vlastně úplně blbá a že ničím život svému nenarozenému dítěti, Myslím, že ve svých 30ti letech už mám něco za sebou a rozhodně nemám zapotřebí poslouchat urážlivé rady. Když jsem řekla, že je mi tato konverzace nepříjemná a jestli mi teda může říct, jestli je vše v pořádku, tak se jen usmíval a řekl, že bych konečně měla změnit myšlení a řešit, že se dítě bude jmenovat jinak než já. Pan doktor by se měl věnovat pouze vyšetření a sdělovat jen to, co s vyšetření týče.

Když jsme byly poprvé u pana doktora s naší malou,které bylo něco kolem půl roku,malá se při vyšetření rozplakala.Lehla jsem si vedle ní,vytáhla prso,(protože dudlíky nám nechutnaly) a začala jsem kojit.Nijak to nevadilo při vyšetření,všichni jsme byli spokojení :D
Jezdíme k panu Navrátilovi už 6let,vždycky s námi mluvil ochotně,pečlivě se o nás stará,vše nám je vžy důkladně vysvětleno.Ted nás čeká operace.Malá má defekt síňového septa.Nezbývá jen doufat a věřit v další takové pány doktory a v jejich snahu v profesionální výkon,jako jsme se setkali tady.Děkujeme. B.z Valašska

Včera jsem měla tu čest se s panem doktorem poznat a musím říct,že většího arogantního hulváta jsem v životě nepotkala.Pan doktor měl hodně nemístné poznámky,co se vůbec netýkaly daného vyšetření.A řeči typu,že svému dítěti ničím život,když mu nechám příjmení po otci,byly asi nejslušnější,které jsem od něho slyšela.

Já pana Navrátila mohu pouze pochválit. Byla jsem u něj asi 2x v těhotenství a poté když se malý narodil a nebýt jeho všímavého postupu, kde si všimnul absolutně zásadního neurologického problému (i když jeho odborností je kardiologie), kde bez řečí sám z ničeho nic udělal i utz mozku, náš malej by jistě měl postižení mozku, ne-li něco horšího. Okamžitě začal jednat a díky němu je teď náš syn již 3 roky po operaci. Takže já mohu jen znovu poděkovat, děkuji pane doktore!

jelikož do hodnocení a diskuzí zásadně nepřispívám, tak zde udělám vyjímku... syn má od narození šelest na srdci, ale naštěstí se ukázalo, že to není srdeční vada. Poprvé a naposledy jsme byli u dětského kardiologa v bílém domě, tehdy mu bylo rok a půl, byl to otřesný zážitek, kdy ho doktor za hysterického pláče trápil na ultrazvuku dvacet minut, měla jsem chuť odmítnout vyšetření a odejít. Neustále to zdůvodňoval, že to je normálný, kluk se až zalykal od pláče, nulový přistup ho uklidnit nebo přejít na jiný postup. Takže jsme po dvou letech navštívili jiného odborníka, kde se pláč opakoval, jen jsme vešli do ordinace / nejspíš si to pamatoval /, ale pan doktor s citlivým přistupem, kdy mi dovolil vyšetření absolvovat na lehátku se synem položeným na břichu a s komunikací, jak bude postupovat a seznámení s ultrazvukem apod. Odborně podaný výklad problému a kontrola za další dva roky. Rozhodně bych ho nenazývala hulvátem...

Dnes jsem měla tu čest navštívit pana doktora a nevěděla jsem, jestli je to jen legrace nebo pacienty ponižuje naschvál. Arogantní, nepříjemný, hloupé poznámky a jednání se mnou jako s pitomcem, místo vysvětlení výsledku vyšetření srdce plodu mi podstrčil internetovou adresu, abych si vyhledala vysvětlení výsledků na ní! Mluvil se mnou ve stylu "chci od Vás slyšet jen rozumné věty nejlépe rovnou diagnozy, jinak ani neotvírejte pusu paní..." Ultrazvuk na srdce mu nefugoval, což označil do zprývy jako chyba technickych důvodů- což dělá zprávu vlastně nepoužitelnou, rozhodně plánuji uvědomit pojišťovnu jaké služby proplácí. Předpokládám, že min. slušný přístup a vysvětlení jak vyšetření dopadlo Vám může lékař ve 30 sekundách sdělit...

Velmi příjemný lékař, se zájmem o pacienta, umí to s dětmi a rozumí své práci.

Nejlepší pan doktor.
Profesionalita, excelentnost a velmi příjemný přístup.
Doporučuji!