Umístění: IRMY, s.r.o. - neurologie a rehabilitace Brnění v ruce

Kvůli déle trvající špatné poloze při sedavé práci mě začala brnět levá ruka. Brnění bylo v různých polohách větší v jiných menší. Z dřívějších zkušeností jsem měl silné podezření, že problém je v krční páteři. Pokoušel jsem se procvičovat krční páteř, zakoupil jsem trakční lehátko, ale nic nepomáhalo. Po třech měsících neúspěšného samoléčení jsem navštívil paní doktorku. Ta konstatovala, že mám zatuhlou páteř a provedla její uvolnění (včetně škubnutí hlavou pro uvolnění krční páteře). Už po této první návštěvě se moje potíže zlepšily o 50%. Po druhé návštěvě bylo brnění zhruba na 25% původní intenzity před 1. návštěvou. Poté mě paní doktorka poslala na rehabilitace (5x). Během měsíce rehabilitací brnění téměř ustoupilo. Nyní uplynul další měsíc. Cvičím dle doporučení rehabilitační pracovnice a brnění již zcela zmizelo.
Petr

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, + 1 Více

Umístění: jiné místo Bolesti páteře

Nejlepší paní neuroložka co jsem kdy měla. Odblokovala mi krční páteř a pak mi napsala masáže a rehabilitace. Teď už k ní chodí celá naše rodina. Všem jenom doporučuju.

Umístění: IRMY, s.r.o. - neurologie a rehabilitace

Mam 14 let po operaci patere kvuli vyhrezu plotenek L4/L5 a L5/S1 a potize se vratily. Velmi bolestive strileni do nohy. Pani doktorka si precetla zpravu z pohotovosti, kde me posilali na MR pro podezreni z recidivy vyhrezu, a pak se podivala na ma zada se slovy, ze jsou zablokovana. Dvakrat mi krupla s krkem a pak se vrhla na napravu obratlu. V bederce to pekne bolelo, ale rikala jsem si, ze neco preci vydrzim. Bolesti se vsak zacaly vyrazne zhorsovat a vysledek MR o dva tydny pozdeji byl opetovny vyhrez s utlacovanim L5 korene. K pani doktorce uz nejdu, jelikoz mam slibeno dokonceni odblokovani patere dle meho nazoru, vzhledem k diagnoze, nesetrne, nenecham ji na sebe vice sahat. Verim, ze nekterym pacientum pomoci umi, ale plotynkari to nejspis nebudou.
Lucie

Paní doktorka mi velmi pomohla, po několika týdnech se mi po odblokování přestala motat hlava. Na nápravu páteře je fakt machr.

K paní doktorce chodím přes rok. Zezačátku byla moc milá, vypadala, že věcem rozumí, poslala mě na magnetickou rezonanci a cítila jsem zájem o mé zdraví. Odblokování páteře tehdy pomohlo. Při poslední návštěvě (když jsem jí sdělila, že nejsem objednaná, ale bolest vystřelující do nohy mi nedá spát, že se to během posledních pár dní o hodně zhoršilo) mi řekla už ve dveřích, že nejsem objednaná, protože by mě ani neobjednala, že jí to pojišťovna neproplatí. Ani se na mě nepodívala a poslala mě domů. Poradila cvičení, na můj argument, že toto cvičení už měsíc provádím a stejně se to zhoršuje, mi doporučila, ať nedělám to, co mě bolí (ale bolí mě všechno). Měním neurogologa, takové chování lékaře mi nepřipadá adekvátní. Bohužel nedoporučuji.

Nikdy více, po drsnem odblokování zad paní doktorkou následovala taková bolest zad s bolestí až do nohy že jsem musela nastoupit na neschopenku , tohle provedla bez toho že by videla jediný rentgen a jeji lekařska zprava, to jsem kulila oci ani ten tlak co si tam vymyslela mi nezmeřila. Skoda jen že jsem se nepodivala na hodnocení před tím než jsem navštivila jeji ordinaci

Musim sa pridat k negativnym hodnocenim. Pani doktorka me po prvem vysetreni poslala domu s doporucenim max. klidu - kde i jist jsem musel z postele. Po 10 dnech doslo k zhorseni a Dr. ma po jeji navsteve poslala do Bohunic do nemocnice. Mam vyhrezlu plotynku a urcite indikace k operaci. V nemocnici mi predepsali prvni leky, ktere nezabrali. Po mesici, kdy jsem se dostal ku kortik. injekcii se muj stav vyrazne zlepsil a ja jsem zasel k neurologicke s duverou opet. Na moje prekvapeni misto rehabilitace a fyzioterapie me p.dr poslala opet na operaci - tedka do nem. u sv.Anny. Na konzultaci s chirurgem jsem se dozvedel, ze muj stav je aj neni k operaci. Pozadal jsem tedy o nazor dalsiho chirurga, ktory vyzadoval EMG vysetreni (elektromyografie). Tak jsem si nasel stredisko, kde se to provadi. Bylo vsak za potrebi zadanka. Zavolal jsem p.dr, vysvetlil situaci a laskavo ji o zadanku poprosil. Ta vsak na mne zautocila, ze pry ona ma zkusenosti a vi co je za potreba a ze podle ni neni toto vysetreni v mem pripade nutne. Po zaopakovani zadosti, ze je to dost akutni a ze jestli by to opravdu neslo, ze vime o EMG ze sa provadi pri vyhrezlich plotynkach pro lepsi diagnostiku, se na mne osopila, ze ona se s laikem bavit nebude a ze sa stratila jeji duvera ve mne a ze si mam hledat jinyho neurologa. Diky p.dr. jsem prave stratil min. 2-3 tydni casu protoze najit neurologa s volnym terminem behem tydna je temer nemozne. Ale jsem rad, od zacatku jsem z ni mel divny pocit, jak pri telefonate, tak pri jeji navsteve. Takze za mne - rozhodne nedoporucuji! Ema S.

Ruce pryč! Musím potvrdit veškeré negativní ohlasy zde. Poprvé v životě jsem se u lékaře cítil jako zboží. Dostavil jsem se k paní doktorce s akutní bolestí beder vystřelujícími do levého boku. Mám dlouhodobě zlomený isthmus s následným skluzem obratle a doufal jsem v prostou úlevu od bolesti medikamenty. Na začátku klasická přednáška o pojišťovnách a čerpání limitů, moc jsem tomu nevěnoval pozornost. Pracoviště z roku raz dva, její projev je zvláštní a vnímavější osoba okamžitě vycítí, že tady je něco hodně špatně. O upřímném zájmu o pacienta se nedá vůbec uvažovat. Snažil jsem se jí předložit RTG nález, jenž jsem dostal v digitální formě z jiného pracoviště. Paní doktorka ale nevlastní potřebný program na prohlížení RTG snímků. Takže po posouzení zad pouhým pohledem konstatovala, že jsou zablokována a je potřeba je „odblokovat” (jako zřejmě všem ostatním). Měl jsem pocit celkové bagatelizace mého stavu. Po prokřupnutí krku a pár uměleckých zatlačeních do oblasti celých zad mne poslala domů s doporučením klidu na lůžku a tepla. Kontrola pozítří. Ve zdravotním záznamu je hustě popsaná celá strana výkony, včetně onkologické prohlídky (ctrl+c/ctrl+v zcela jistě), byl jsem tam přitom cca 5 minut. Je to evidentní snaha dostat z pojišťovny co nejvíc peněz. Při kontrole se mne zeptala, jak se cítím a po mé odpovědi, že je to pořád stejné začala něco drmolit o zádovém svalstvu a sdělila mi, že mne odesílá k sobě na 5 rehabilitací. První hned ten samý den a v lékařské zprávě ke svému udivení čtu „subj. bolesti polevily”. Šel jsem i přes bolesti na první rehabilitaci již čistě ze zvědavosti jak tohle bude pokračovat. Další divadlo se odehrálo ve stejné budově v malé studené rehabilitační místnosti. Sestra mi na úvod sdělila, že v počítači nemá od paní doktorky žádnou zprávu a ať jí tedy řeknu co mi vlastně je. Rovněž se mne ptala co se mnou Ungerová prováděla. Když jsem tak učinil, bylo vidět jisté rozčarování spojené s trpkou zkušeností. Ptal jsem se posléze na její zkušenosti s mou diagnózou, v podstatě se přiznala, že se rovnají nule a bojí se na mě sáhnout (to chápu). Po chvíli odcházím a jinak velmi milá sestřička slibuje, že si o tom do příště něco „načte”. Frustrován mířím domů s rozhodnutím už se tam nikdy nevrátit. Během následujících dvou dní mi volá paní doktorka, že jí pojišťovna odmítá uhradit služby (vše je v pořádku, jen moje pojišťovna si myslí, že jsem stále zahraničí, odkud jsem se právě kvůli bolesti vrátil předčasně a logicky šel nejdříve k lékaři a pojišťovně se mezitím ohlásil telefonicky). Řeším tedy i přes krutou bolest vše osobně s pojišťovnou, kde se dozvím, že je vše v pořádku. Než tento proces proběhne, volá mi znovu Ungerová, že striktně požaduje platbu po mně, 1250 Kč za to slavné odblokování a vyšetření a 400 Kč za onu úžasnou rehabilitaci. Snažím se jí vysvětlit situaci a sděluji, že já nic platit nebudu, neboť je to v režii pojišťovny. Spouští hysterický jekot, vyhrožuje soudem a absolutně mne nechce pustit ke slovu. Zavěšuji. Když už je někdo zlatokop, má to dělat aspoň diplomaticky.

Paní doktorku absolutně nezajímal můj nález z RTG, jako všichni ostatní jsem dostala přednášku o nevhodné pojišťovně, odblokovala mi záda(i když jsem přišla kvůli mrtvení nohy) s odesláním na 3 rehabilitace. Poté co jsem se chtěla objednat na kontrolu, mně řekla, ať už ani nechodím, že mám u ní pro letošní rok vyčerpáno a ať příjdu jen pokud si to zaplatím. Můj ortoped mi napsal potřebný počet rehabilitací a fyzioterapeutka, ke které teď docházím, mi dělá rovnání zad(za které bych p. doktorce dala přes 700,-) v rámci cvičení zdarma.
Paní doktorku silně nedoporučuji, ze začátku milá, ale jakmile zjistí, že platit nebudete, tak se přístup změní.

Dobrý den,

špičkový lékař, který pomůže, kdy\ jen může. Tentýž den jsem čekal u zubaře 2 hodiny! Zde jsem šel přímo na čas a přivítal mě úsměv. Moje žena taktéž spokojená.

Arnold Zámecký

Umístění: jiné místo Bolesti páteře