Dětská nefrologie
Jaselská 146, Mladá Boleslav

Pan primář Novák je pro mě synonymem dětství. Pro velice závažné problémy s imunitou jsem bývala v jeho ordinaci v dnes již (bohužel) bývalé Dětské nemocnici v Mladé Boleslavi, kde měl primariát, v útlém dětství takřka každodenně, později velmi často.

Mám na něj úžasné vzpomínky. Ve svém životě jsem se nesetkala s dalším lékařem jemu podobným. Vždy usměvavý, s neuvěřitelně přátelským vztahem nejen k dětským pacientům, ale k lidem obecně, citlivý, empatický, charismatický, plný energie... Už tehdy se věnoval dětské nefrologii a vůbec mě nepřekvapuje, že se jí věnuje dodnes.

Kromě prostředí, v němž jsem vlastně vyrůstala, to byla i jeho osoba, kvůli čemu jsem již od útlého dětství chtěla být paní doktorkou. A chtěla jsem být právě tak úžasným lékařem, jakým byl pan primář. Na medicínu jsem se opravdu dostala, a i když to nakonec život a osud zamotal trochu jinak, dodnes mám k medicíně a zdravotnictví velmi specifický a velice úzký vztah.

Především díky jeho obrovské profesionalitě a odbornosti jsem mohla prožít dětství jako ostatní děti, obklopena rodinou, a nikoli zdravotnickým personálem uvnitř nějaké, byť sebelepší, nemocnice či ústavu. Důvod byl prostý - jeho slovo u nás doma platilo doslova jako zákon. Vlastně už ani nebyl lékařem, stal se z něj přítel.
Velmi často na něj vzpomínám a jsem mu za všechno moc vděčná. Známku tu nemohu dát jinou než tu nejlepší.

Vážený pane primáři, dnes bych Vám, již jako dospělá žena, chtěla za všechnu péči dát aspoň to málo, jakým se pacient může odvděčit svému lékaři - svůj obrovský dík a hlubokou úctu.

Eva Srbová,
dnes novinářka a publicistka, kterou si budete pamatovat jako Evičku Baudyšovou

léčil mne na astma a alergické potíže. vynikající přístup.

Doporučuji! Skvělý lékař, skvělý přístup k dětem! I sestřičky výborné!

Velice dobrý doktor můžu jen doporučit.Sestřičky jsou velice příjemné a ochotné