Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Umístění: Ordinace Jiný

Nedoporučuji,nadřazené jednaní lékaře,vede si jen svou, zastaralý pohled na řešení problémů,jinou možnost nepřipouští. Řešil úplně něco jiného, než s čím jsem tam přišla. Mám dietní omezení potvrzené testy u jiného lékaře před více jak 10 lety a s dietou již tyto problémy nemám. Dietu zpochybnil a řekl,že mám jíst vše a zkoušet, co to se mnou udělá,pak by se udělala nová vyšetření, jestli je to pravda. Prý je to jen můj subjektivní pocit, že mi to pomohlo. Jak kdybych nebyla schopna posoudit, jak mi bylo před a po. K aktuálnímu opakovanému problému odlišného rázu jsem se dozvěděla, že jiný lidi to mají i horší a ještě častěji, nemám pro zlepšení dělat nic, že výsledky mám vcelku dobrý. Sestra nejdřív byla v pohodě, ale naposledy mi ve dveřích vynadala, že jdu o hodinu později, ale kartičku s časem psaným sestrou jsem si nechala v práci, nechtěla mě vůbec vzít, že nemají čas, ale pak nakonec teda ano. Druhy den v práci jsem se podívala na kartičku a byla jsem tam ve správný čas.

Umístění: Ordinace Jiný

První a poslední návštěva u "doktora" Berana z důvodu letité pylové alergie, která byla dříve řešena v u alergologa v jiném kraji (stěhování). Při anamnéze se mimo jiné dotazoval, zda-li jsem prodělala covid a jestli jsem očkovaná, odpověděla jsem pouze ano měla a ne nejsem. Následovala přednáška ne o řešení mé pylové alergie, ale o mé nezodpovědnosti, pohrdáním dokonalou vakcínou, sdělil mi, že to já svým přístupem zabíjím ostatní a ve finále to završil tím, že takové lidi v databázi nechce a mít nebude a přes to mi vypsal testy na krev, at se jdu k sestře objednat. Zeptala jsme se tedy, jestli můžu být u něj v databázi nebo ne, když nejsem očkovaná na covid. Sdělil mi, že to je na mně, ale že neočkované ve své databázi nechce. Takže to provádí parádně, dá vám termín, odebere krev, jako že všechno v pořádku, prohlídku si nechá pojištovnou zaplatit, ale pacienty si vybírá sám!!!! Kdo by chtěl chodit k "doktorovi", který mu řekne, že ho léčit nechce, ale oficiálně ho musí prvotně vyšetřit a nesmí ho vyhodit. Provádí to velmi promyšleně. Takže pokud jste očkovaní na covid, pan Beran vás příjme s otevřeno náručí, pokud nejste, rozhodně NEDOPORUČUJI. Pozitivní věc - milá sestřička. Neetické chování bylo nahlášeno.

X

Negativní zkušenost. Byla jsem na imunologii indikována praktikem. Na otázku proč, když jsem odpověděla, tak mi bylo řečeno, že odpověď ode mne není dostačující, že je potřeba výpis z karty. Ptala jsem se na to dvakrát i sestry i lékaře. Bohužel, můj praktik ale s tím nesouhlasí a řekl, že stačí pouze doporučení. Když jsem se to snažila zde na imunologii vysvětlit, tak mi bylo řečeno, že na moje vysvětlení není čas, a bylo se mnou zacházeno jako s někým, kdo obtěžuje. Když jsem vysvětlila svoji anamnézu, tak odpovědí bylo, že když to řekne laik, tak to nic neznamená a působilo to na mě tak, že mi bylo naznačováno, jako kdybych si vymýšlela. Vyloženě mi takovýto přístup od lékařů vadí, za prvé mi to způsobuje utrpení (protože se chovají, jako kdybych si buď vymýšlela nebo jako kdyby si se mnou hráli zlou hru na blázna), za druhé, pokud praktik něco prostě nepošle (pouze doporučení, výpis z karty mu přišlo zbytečné papírování), tak já za chování a přístup praktika nejsem zodpovědná a je to mimo moji kontrolu. Zažádala jsem i o kopii výpisu karty, ale pokud mi prostě není poslána, tak je pak člověk mezi mlýnskými kameny lékařů, který každý stojí na svém a chová se velice utvrzele na svém stanovisku správnosti, a lidská bytost je zcela dehumanizována a redukována na papír, administrativu a věci, které nemůže ovlivnit svou vlastní vůlí, protože jsou součástí systému. Snažila jsem se imunologovi stanovisko praktika vysvětlit, ale bylo mi odpovězeno, že on to vůbec poslouchat nebude, že na to nemá čas a že já jsem jenom laik a že to ode mne nic neznamená. Vadí mi to, protože je to dehonestující, pokud ze mě dělá někoho, kdo si asi vymýšlí? Jak mohu ovlivnit přístup praktika? Není běžné, že by lékař- specialista chtěl kopii výpisu karty, a přístup zde imunologa na mě působil dost pasivně agresivně ( v tom, jak nechtěl slyšet moje důvody, proč jeho nárok nemohu splnit - hodně mi to připomíná americkou "cancel culture" - kdy se umlčí jakýkoliv názor, který zrovna nepřijde vhod) a jeho chování působilo nedostatečně pokorně či empaticky vůči mě. V podstatě mi to chování zde imunologa způsobilo otřes a hodně velký stres. Navíc, každý člověk je v nějakém oboru profesionál a v nějakém laik, jen proto, že většina lidí je laikem v tom našem oboru, nemusíme je přezírat či umlčovat, zvláště, pokud se jedná o tělo, zdraví a život toho daného člověka, tak by měl mít právo brát vážně a důstojně. Z důvodu sensitivity situace nechávám hodnocení anonymně.

Profesionál, vzdělaný lékař s erudicí. Nezanedbá nejmenší maličkost na ambulanci, skvělá organizace práce