MUDr. Alena Turečková

Pediatr Více

Kralupy nad Vltavou 1 adresa

Praktická lékařka pro děti a dorost
Nerudova 1093, Kralupy nad Vltavou

Umístění: Praktická lékařka pro děti a dorost Jiný

Paní doktorka je empatická,moderní, lidsky i odborně na výši. Sestra účinně třídí pacienty. Většinou to rychle odsýpá.

Paní doktorka jedná zodpovědně,s ohledem na stav pacienta.
S dětmi jí navštěvuji již dvanáctým rokem a vyřešili jsme spoustu problémů.Sestřička ,ta je zkrátka super a jsem moc ráda,že je v Kralupech máme.
Mě vadí jen jedna věc,že v její nepřítomnosti je zastupijící lékařkou MUDr. Štruplová,no a tam začíná ten opravdový horor.

Paní doktorka je velice spolehlivá,milá a vstřícná k dětem.Sestřička je bezvadná,můžeme je obě jen pochválit.

Dobrý den, musím říct, že poslední negativní názor pana Kohouta mě překvapil. Proč setrváváte dál v péči paní doktorky, když jste tak nespokojen? Jestli jste měl jiný názor na její léčbu, stačí navštívit jiného lékaře. Vůbecneslouhasím s žádným bodem co jste tu napsal. Mám dvě děti, 3 a 1 rok. Ani jedno dítě nebralo za svůj zatím krátký život antibiotika. Starší mělo jednou zánět středního ucha, paní doktorka svoje podezřen nechala zkontrolovat doktorem z ORL, který souhlasil a nasadil odpovídající léčbu. Když se mu objevila nehezká vyrážka, poslala nás ke kožní. žádné pokusy a cpaní antibiotik. A co se týká očkování? Vždycky řekla, co můžeme v daném věku navíc dostat, k čemu to je a jestli to chceme. Když jsem řekla ne, vůbec se netvářila, že by jí to naštvalo nebo podobně. Vždycky vyslechne co potřebuje a poradí. Když jsme měli nějaký problém, zavolali jsme sestřičce a ta řekla, kdya máme přijít, abych s dětma nečekala hodinu v čekárně. A když měl starší syn několik dní horečky, vyšetřila krev a moč a protože by před námi víkend, dala nám na sebe svoje tel.číslo pro případ a doporučení do nemocnice, že kdyby se do soboty neosypal(což by znamenalo, že má tzv.6.nemoc), máme jet do nemocnice. Takže nemohu říct ani popel a pro všechny ostatní, když jste nespokojeni, můžete změnit lékaře, třeba desetkrát, v dnešní době už nemusíte zůstavat v obvodu, do kterého spadáte!!!!

Chtěla bych podpořit hlasování pro naši doktorku.Chodíme k ní 2 roky,jsme s ní moc spokojení:) Při vyšetření našeho synka nás poslala do Mělníka na sono srdíčka,internista potvrdil slova doktorky.Taktéž jsme byli i s potíži na orl,opět pan doktor potvrdil diagnozu naší lékařky,paní dok.Turečkovou zajímal náš názor na operaci kterou nám indikovali,samozřejmě nás upozornila na všechny pro a proti.Očkování nám nevnucovala,pokud jsem něco potřebovala,poradila nám.K dětem má krásny přístup a k rodičům je upřímná,milá,příjemná a vstřícná.Sestřička taktéž.Abych to shrnula,jsme u ní spokojení.
PS: často jsme se stěhovali,můžu říct,že už nějaký přehled o lékařích máme..
člověk se stejně svšem nezavděčí..je zajímavé,že 3 lékaři růz.oborů v Kralupech stojí za starou bačkoru a mají 100% hodnocení(v plusu)a přitom si nezaslouží ani jeden jediný bod! A tak hodná,příjemná lékařka a upřímný človíček je pro Vás špatný..

Vážení vidím, že se i zde názory na MUDr Turečkovou různí a už jen to, co tu čtu je pro mě známka, že sem bych své dítě nově a aktivně nesvěřil i když je těžké hledat a řešit logistiku.
Již to ale nelze dál snášet!
Můj příběh i když poněkud rozevlátě a trochu i ještě v emocích od poslední návštěvy u madam:

Máme doma dva kluky 11 a 12 let, a ani jeden nezapadá do škatulek a přihrádek, jak to chápe MUDr Turečková. Bývali jsme co chvíli na nějakých vyšetřeních o jejichž smyslu jsme opravdu pochybujeme, dostáváme léky o jejichž nutnosti musím pochybovat. Po nějakém čase jsme většinu nebrali, to fakt s rozumem nešlo. Očkování, to je už do očí bijící příklad proč tu dnes píši. Očkování má svůj význam, ale nacpat do dítěte všechno co jen jde, nejen obvyklé plánované běžné očkování, ale vše, co je možné - ano, je to můj lajcký pohled a nepochybuji, že by se nějaký ten argument našel, ale v celku se z retrospektivy nemohu ubránit dojmu o nějakém jiném důvodu, proč se MUDr Turečková snaží nacpat co nejvíc léků i očkovacích látek do svého programu. Když se dnes zamyslíte nad tím proč, kdo a co dělá často Vám vycházejí peníze, nebo osobní prospěch a to bych u dětského lékaře nejen nečekal, ale ani nemohu pochopit, zajímalo by mě, jestli sama má děti.

To je to hlavní, proč Vás, co Vá to není jedno a náte oči otevřené chci tímto varovat !!!!

Ano, pozorná určitě je, dokonce dává dojem "spravedlivé" zlosti, když zrovna s jejím předepsaným škatulkovém světě mám opačný názor a ještě bych jí to i já skoro uvěřil.

Po dvou letech v její evidenci mám už ale vyzrálý názor. Oklamat by po takové době mohla už jen málokoho.

Podotýkám, že jsme se již na začátku po prvních "příznacích" této lékařské praxe obraceli na alternativní způsoby léčby a úspěšně, kdo může říci, že jeho dítě nemělo 2 roky vkuse a za posledních 5 let jen dvakrát antibiotika ? Zbavili jsme se astma i laringitidních kašlů u obou klůků. Pravda, něco to stálo a museli jsme být někde "evidováni" ale udělali jsme nejlepší věc pro své děti.

Učitě MUDr Turečkovou NEDOPORUČUJI, dokonce před ní varuji.
Pokud máte někdo důkazy prosím předejte to ČLK - lékařské komoře

Jan Kohout

Jsem s paní doktorkou spokojená, v případě problému, pošle ke specialistovi a nečeká, až se to zhorší. Má pěkný přístup k dětem a sestřička je také moc příjemná. Když jsem kojila,měla jsem zánět v prsu, doporučila kojit s druhého, kojila jsem do 13 měsíců. Doporučuji.

Paní doktorka je milá, ale nedokázala mě naslouchat a vyslechnout. Pokud člověk nemá "tabulkové" dítě, je něco v nepořádku a žene ho na vyšetření. Nakonec jsem vždy raději mlčela, nechala jí vypovídat, a pak se zařídila dle svého (moje připomínky neměly cenu, vždy jsem navíc obdržela další přesvědčovací rady). Ale poslední prohlídka mi dokázala, že tolik nervů nemám a že potřebuju doktora, který mě bude brát jako partnera, který své dítě zná a ví co dokáže a ne mi vnucovat že by mělo umět tohle a tamto, a pokud to neumí, tak je s ním něco špatně. Z poslední prohlídky jsem si také odnesla pocit, že jsem hrozná matka, která se svým dítětem vůbec nemluví.

ATB jsme taky dostali u něčoho co šlo vyřešit jinak, takže jsem nakonec zapojila vlastní rozum a rady z lékárny a vyřešila to bez ATB.

Ze zkušenosti známích vím, že ohledně kojení má velké mezery...doporučit vynechat kojení a nahradit ho UM, aby se vytvořilo mamince víc mléka, je do nebe volající.

Jinak je fakt, že k dětem se chová hezky.

jsem z ní velmi rozpačitý. Už několikráít se stalo, že ji něco "překvapilo" honila nás ke specialistovi a ten řekl že je to úplně normální věc. Prostě velmi opatrná, připadá mi, že hned radší vše řeší antibiotiky místo aby hledala příčimnu a řešila ji.

Pani doktorku můžeme všem jen a jen dopuručit,jsme od ní již od začátku co po paní doktorce Novotné převzala ordinaci a jsme moc spokojeni.