Sam. ordinace PL - pro dospělé
Štefánikova 415, Říčany

K paní doktorce jsem chodla asi před 11 lety po odchodu od své dětské lékařky. Byla jsem mladá, s jiným doktorem než tou dětskou jsem se zatím nesetkala, tak mi to zpočátku nedošlo a bohužel jsem si leccos nechala líbit.
Už zpočátku mi přišlo, že je nějaká divná a postupně jsem došla k názoru, že musí být něčím sjetá, protože někdy špatně artikulovala a někdy ze sebe slova vyrážela podivně zrychleně (mj. zrovna při mé poslední návštěvě). Nevím jesli to bylo alkoholem nebo jinými návykovými látkami...
Tehdy jsem trpívala velmi silnými a poměrně častými migrénami a problém nastal, když jsem párkrát chtěla napsat neschopenku do práce (do té doby jsem neschopenky nepotřebovala, ve škole mě mohli omlouvat rodiče). Pro ty kdo to neznají, to je možná divné, ale při migrénách je člověk úplně vyřazený z provozu: světlo vás bodá do očí, bolest vám tepe v hlavě a za očima při každém prudším pohybu (někdy i při každém kroku) nebo při jakékoli větší námaze a hlavně se vám pořád obrací žaludek a zvracíte, i když už vůbec nemáte co... Takže se snažíte moc nehýbat, pokud možno jen ležet v klidu, oči mít zavřené a čekáte, až to proboha přejde. Nebo v lepším případě, až vám konečně zaberou prášky...
Už když jsem paní doktorku poprosila o neschopenku poprvé, tak se na to nějak netvářila. Příště se zeptala, jestli něco neberu a vrcholem bylo, když mě při teprve třetím takovém případu v průběhu 1 roku (ne 1 měsíce - to by se třeba ještě dalo pochopit) obvinila, že beru drogy a poslala mě na krevní rozbor! Podotýkám, že laboratoř se nenacházela ve stejné budově, ale musela jsem se (s tou migrénou!) táhnout z její ordinace 1,5 km do kopce do místní nemocnice. Ráno druhého dne jsem zbytečně ztratila cestou z domova do nemocnice pro výsledky a s výsledky zase k paní doktorce do ordinace. Samozřejmě, že veškeré testy byly negativní, což jsem si hezky zlomyslně vychutnala. Pak jsem požádala paní doktorku o svou složku a okamžitě jsem od ní odešla.
Zrovna ona, která měla evidentně problém, obviňovala mě z fetování?!
Ještě ke všemu do mé složky napsala tohle svoje nesmyslné podezření!
Pokud se s migrénou za celou svoji kariéru nikdy nesetkala a přišlo jí to divné, tak mě snad měla poslat k neurologovi, aby se to pokusil nějak léčit, ne?
Jak si mohla dovolit kohokoliv v tomhle svém stavu léčit? Co kdyby měl někdo nějakou vážnou chorobu? Poznala by to vůbec?
Ještě upozorňuji, že to bylo někdy kolem r. 2000, teď už je paní doktorka třeba v pořádku...

Paní Tomášková je výbornou doktorkou pouze, když potřebujete prodlužovat neschopenku a psát omluvenky do školy. Pokaždé, když jsem k ní šla ( i kvuli hloupe aleergii) nasadila mi antibiotika. (11x po sobě) Tím pádem mi totalně rozhodia organismus a i když je to rok a pul co k ni nechodim, jsem diky ni stale oslabena.

Není pečlivá

Z doslechu vím že bývala dobrá lékařka teď bohužel závislost na medikamentech. Byl sem u mí několik let tuším od 20-26 roku svého života. Vydržím toho dost, třeba že občas u vyšetření nemůže pořádně artikulovat jak je zmaštěná by mi zas až tolik nevadilo taky sem si prošel svým obdobím na které nejsem zrovna hrdý. Vpodstatě mě vždycky pomohla (je ale pravda že jsem za dobu léčení u ní neonemocněl ničím jiným neš chřipkou). Naše spolupráce skončila z tohoto důvodu:
Kolem svého 20 telecího roku života jsem se vyspal s holkou o které jsem následně zjistil že bere drogy a má podezdření na žloutenku typu C. Měl jsem strach a tak jsem zašel za paní lékařkou a žádal o vyšetření krve na HIV a žloutenku. Bohužel jsem řekl i důvod a to byla chyba paní doktorka si mě zařadila (měl sem tou dobou dready). Nejen že mi od té doby neustále připomínala (a to i několikrát během vyšetření) mojí minulost. Ale jednoho dne (kolem toho 26 roku) mi v práci zazvonil telefon a ozvala se pražská sociální služba s tím že se mám dostavit na pohovor a povinné kontrolní testy pro drogově závislé. Zatrnulo mi ale vyhrožovali policií tak sem tam vyrazil. Když sem tam dorazil dozvěděl sem se že paní doktorka odeslala můj spis někam do Prahy s tím že sem narkoman.
Dost mě to urazilo kor od člověka, který má evidentně problémy tohoto typu sám.
Sebral sem jí kartu řek co si o ní myslim a zmizel za Dr. Horáčkou, ale o té taky někdy příště. Kdyby měl někdo zájem mi zavolat tady aby se přesvědčil, že to není výmysl, tady je mé číslo: 604616607.
Paní doktorku respektuji jako lékařku, asi byla dobrá, ale je to smažka a ještě jí udělala ze mě.